Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ribu preli limunovim sokom i ostavi neko vreme. mozes i da ih uvaljaš u prah od krem supe od pečuraka, a i ne moraš.proprži blago pečurke sa crnim lukom. ribu i vezu zeleni prodinstaj zajedno. kad je riba upola gotova, izvadi i stavi u sud zajedno sa pečurkama. umesaj dva deci belog vina i dva deci pavlake, preli time ribu, pokri folijom i u rernu na 200°. posle 20-tak minuta skloni foliju da riba malo porumeni i kad izvadiš pospi obilato peršunom.ili probaj đuveč, na kilo somovine ide kilo cluka, 3 babure, 1 patlidžan, 1 tikvica, 1 veći krompir, 3-4 paradajza, pola šoljice pirinča i od začina aleva paprika, biber, so, ulje, peršun, ... U posudi za đuveč ispržiš prvo cluk (na rebarca) sa alevom. dodajes redom babure, patlidžan, tikvicu, krompir, paradajz (kolutove), pirinač i na kraju somovinu. protreseš da se lepo rasporedi, naliješ vodom da ogrezne i zapečeš u rerni. ne sme da bude ni suvo, ni previše čorbasto, proceni po tome kad je gotovo. prijatno :)

Link to comment
ribu preli limunovim sokom i ostavi neko vreme. ribu i vezu zeleni prodinstaj zajedno. kad je riba upola gotova,umesaj dva deci belog vina preli time ribu, pokri folijom i u rernu na 200°. posle 20-tak minuta skloni foliju da riba malo porumeni i kad izvadiš pospi obilato peršunom.
a jel možda može ovako + crni luk i mladog krompira u pleh?
Link to comment
pa može, što da ne :)da, ja uvek kad pečem ribu u rerni nasečem luk na kolutove pa rasporedim po dnu, da se riba ne lepi.
a koliko dugo se peče ako je odmah stavim samo klot na luk,možda mlade krompiriće i zalijem sa b.vinom?
Link to comment
pa može, što da ne :)da, ja uvek kad pečem ribu u rerni nasečem luk na kolutove pa rasporedim po dnu, da se riba ne lepi.
Ne znam kako se som ponaša, ali generalno, riba u rerni odlično ide ako se dno premaže maslinovim uljem, dodaju se kolutovi crnog luka, kriške paradajza i pirinač. Sve to se začini kako vam je volja (limunova kora, ruzmarin, ostale travke, so). To se onda zalije jeftinim belim vinom. Riba se samo položi na bazu, a komade ribe takođe možeš da tretiraš kak ti je volja.
Link to comment

Ja sam radio Đejmi foru sa kuvertom od alu folije, riba, malo mulja, malo crnog i belog luka, začinsko bilje, deci belog vina i sve to zapakuješ u alu foliju i u rernu. Skuva se praktično, meni strava, ali moji nisu voleli pa sam prestao... samo nešto mislim da je tako bilo duže od 20 minuta, ali nisu bili kotleti soma no cela riba...

Link to comment
Ne znam kako se som ponaša, ali generalno, riba u rerni odlično ide ako se dno premaže maslinovim uljem, dodaju se kolutovi crnog luka, kriške paradajza i pirinač. Sve to se začini kako vam je volja (limunova kora, ruzmarin, ostale travke, so). To se onda zalije jeftinim belim vinom. Riba se samo položi na bazu, a komade ribe takođe možeš da tretiraš kak ti je volja.
to isto 20-tak min na 200C?misim meni je manji problem kako i sa čim nego koliko dugo i na koliko C
Link to comment
to isto 20-tak min na 200C?misim meni je manji problem kako i sa čim nego koliko dugo i na koliko C
Ne znam kako se ponaša som, ali ako su u pitanju fileti dovoljno je da 20 minuta držiš pokriveno folijom (da se ukuva) i još recimo 5 minuta da se zapeče bez folije. Ili više ako zatreba.
Link to comment
To se onda zalije jeftinim belim vinom.
sve ok, osim ovoga. princip je da se koristi isto vino koje ces posle piti. ne udari to toliko po dzepu, potrosis deci-dva vina... Edited by aram
Link to comment
sve ok, osim ovoga. princip je da se koristi isto vino koje ces posle piti. ne udari to toliko po dzepu, potrosis deci-dna vina...
Da, neprecizno sam se odrazio. Ako imaš na dnu flaše u frižideru neko vino od prošle nedelje onda je najbolje to iskoristiti. Ekonomisanje i tako to, ne nužno u vezi sa kintom. Htedoh reći da nema potrebe otvarati novu flašu samo zbog toga. Ali slažem se, ako se planira vino uz klopu onda može upravo ono koje će biti na meniju. Edited by pacey defender
Link to comment

Tikveska Smederevka je majka i za kuvanje i za pijenje. A i osecao bih se kao debil da uz domacu somovinu ili smudja pijem skupo vino :lol: to mi tako neki trip.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...