Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ne mora flaša, može i konzerva.
čuo sam za ovo da može i konzerva, ali mi se baš ne mili ideja da pečem boju sa konzerve, nalepljenu na meso koje ću jesti. sa flaše ogulim etiketu i dooobro izribam.možda tripujem, ali hemija, metali, boja, ovo - ono.
Link to comment

Mislim da staklo ima bolje termalne karakteristike za kuvanje dočim je konzerva majka za brzo hlađenje. A i geometrija flaše mi se čini povoljnijom za jednaku distribuciju piva, a i nekako skladnije leže pile.

Link to comment
čuo sam za ovo da može i konzerva, ali mi se baš ne mili ideja da pečem boju sa konzerve, nalepljenu na meso koje ću jesti. sa flaše ogulim etiketu i dooobro izribam.možda tripujem, ali hemija, metali, boja, ovo - ono.
sto je doooobro izribas, kad na toj temperaturi nema sanse da prezivi nista sto je do tad bilo zivo? za boje i ostalo, verujem da si u pravu (na konzervi). ni ja ne bi.a gospodja pemblton je dokazani master higijenske asanacije kuhinjskog terena :D Edited by Isis
Link to comment

ko kuva mladu cveklu treba da gori u paklu. pecena, sa sve liscem, sa malo dobrog maslinovog ulja i dobrom solju (fleur de sel)....mogu se jesti tako kao fenomenalan prilog uz bilo sta a mogu se naknadno dodatno zaciniti limunom i belim lukom, kao salata..... nema veze sa otuznim ugodjajem kuhane cvikle

Link to comment
htedoh da priupitam još kod prvog pomena tog čudotvornog recepta al reko ništa se ne desi čim niko ne spominje iako mi bilo neverovatno,dakle ipak je istina.
Nego je li neko probao to pivsko pile sa crnim pivom?Mene mami da probam baš tako, ali bih više voleo da je neko pre mene probao može li.
Link to comment

sad ste me retroaktivno isprepadali zbog pečene konzerve :( mada, kapiram da ako se spravlja jednom u nekad, ne može ništa katastrofalno da se desi - verovatno uneseš jednaku količinu toksina ko kad izađeš u takovsku u špicu. ja se recimo više bojim da se flaša ne rasprsne, a staklo pozabada u ono pile, pa ode cela akcija u propast.ovo za pečenu mladu cveklu sa sve lišćem potpisujem. može da se namrvi i malko feta sira i bude vrlo ukusno.

Link to comment

nema na-ci-na da se flasa rasprsne. jel moram da objasnjavam elementarne stvari. polako zagrevas i nece puci, polako hladis i nece puci.i kojim to metodima a la Dig uspevate da nabijete konzervu u pile? :lol:

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

pa na guzu, zato se zove beer butt chicken. nasadis ga i tako se pece, uspravno. ne izgleda dostojanstveno, al je ukusno. :D

Link to comment
otuznim ugodjajem kuhane cvikle
kuvana cvekla nije otužna, kuvana cvekla je :njam:! angry.gif volim da je jedem i potpuno samu, i kao prilog, i kao salatu (sa malo kima i sirćeta)
Link to comment

Dajte neki zabavan predlog za marinadu za lepu mladu jagnjecu pleckicu. Mogu da drzim do 36h u marinadi.

Link to comment
i kojim to metodima a la Dig uspevate da nabijete konzervu u pile? :lol:
Nabiju konzervu na kurac pa jebu nedužno pile. Bar sam ja tako radio. Taman mi odgovara onaj otvor na konzervi piva od 0,5.
Link to comment

Ja sam skoro pekao telecu pleckicu a preliv sam izmislio. Gostima se vrlo svidelo.Maslinovo ulje, balzamiko, malo vode, crveno vino, mix provansa zacina, mesani biber.... mozda jos neka sitnica. Vise puta prelivao, krompir sve to lepo upio.Blago slatkasto, gosti bili zadovoljni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...