Jump to content
IGNORED

Parfemi


msmodesty

Recommended Posts

dobih diorov j'adore, zanimljiv je. nije za svaki dan, malo je posebniji i tezi, vrlo postojan. nakon početnog blasta satima otpušta cvjetno puderasti ton. ima li koja ponosna vlasnica? iako je relativno star, ne sjecam da se da samo o njemu puno pisali. 
Ja sam potrosila do sad sigurno tri bocice, i prvi put mi je bio wow, a sad vec onako. Mada, u medjuvremenu sam nekako od cvetno - slatkastih evoluirala ka vocno - gorkim mirisima, pa mi se zato mozda vise ne dopada. Secam se da su mi svi delili komplimente dok sam ga nosila, a ono sto je sigurno je da je to najveci mirisni blockbuster u poslednjih deset godina. Mozda ga i ponovo stavim ovih dana, imam negde jos pola flasice. Evo jedne prelepe priceo parfemima. Nije sto je o nastanku mog omiljenog Un Jardin Sur Le Nil, vec je bas milina za procitati.
Link to comment
Evo jedne prelepe priceo parfemima. Nije sto je o nastanku mog omiljenog Un Jardin Sur Le Nil, vec je bas milina za procitati.
prica je divna. ja sam ga poklonila sama sebi za rodjendan :) i prskam ga nemilice non-stop . okolina vec pocela da reaguje :D.

post-618-12643564599549.jpg

ovaj drugi sam dobila. ferre, in the mood for love. naziv je zanimljiviji od samog parfema. u osnovi cvetni, lagan, mislim da ce biti ok za prolece. vidim da ga negde porede sa ovde pominjanim eden-om, ali ja ne vidim nikakvu slicnost. eden volis ili ne volis a ovaj je onako svidljiv, ali nikako ne moze da bude poseban

Link to comment

di se kupuje ta bashta na nilu, jel ima kodnas?ja i tako biram parfeme ako se potrefi zgodno ime i fina kutija.od mirisanja nema vajde, samo mi se smanta.i ono sto je u radnji mirisalo na limun, posle kod kuce mirishe na duhan.a ono sto je mirisalno na lubenice, ostanu samo krastavci <_<

Link to comment
di se kupuje ta bashta na nilu, jel ima kodnas?
nema, ali ima u bliskim EU zemljama (:tamo ga i ja videla i, kako su ga svi ovde nahvalili, sva sretna zgrabila tester da onjuskam (vec mi je padalo na pamet da kupim i bez probe) kad ono - nista. nije za mene ): ovaj drugi sto pominje apotekarica, Caleche, mi se cak i vise svideo, ali opet ne dovoljno.mora da je do mene /: Edited by Dina
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ajmo, gathering!Moram da izaberem 1F (za mene) i 1M (sgf. other) parfem od dolepobrojanih koji su ušli u uži izbor. Neke znam kako mirišu, neke sam protežirala po osnovu sastojaka, preporuka i komentara.U ženskoj konkurenciji su:- Ange ou Demon- Coco Mademoiselle- Deep Red (hugo boss)- Armani Diamonds U muškoj konkurenciji su:- Bvlgari pour homme SOIR- Kouros (YSL)- Minotaure (P.P.)- Emporio Armani White AKO je na foru ženskog takvog (a deluje da jeste)Pomagajte :)

Link to comment

Sve malo jači parfemi.Nekako mislim da bi ti Deep Red najbolje stajao. Ili Ange ou Demon.Ako je Diamonds nepostojan koliko kažu da je, ne vrijedi davati novce za nešto što ishlapi u roku od odma'. Ja sam ga doduše, testirala samo na papiriću, pa ne znam, ali mi je generalno bezličan, ono, standardna stvar s novijim parfemima - najprije te strefi onaj prvi njuh, pa ti je wub, za koju minutu osjećaš samo alkohol, za koju minutu nema ničega. I reklamira ga Beyonce, znaći avaj.Mademoiselle ne kupuj na slijepo jer je grozomorno jak, pa ako ti ne paše, zajeb su bačene parice na skuplji parfem. I mala subjektivna nota: sestra mi ga koristila, pa sam mu bilo često izložena, majkumu - mene taj parfem podsjeća na onaj užegli miris ugašenih opušaka. :mellow: (Obožavateljice, nhf, jebga).Za ove muške neka koji forumaš izađe u susret, ja samo znam da mi je Kourous :wub:

Link to comment

Joj, hvala za temeljnu pomoć :heart:Diamonds mi se jeste super na prvu loptu, ali jeste, što kažeš, vrlo sličan gomili drugih.Mademoiselle me umalo nije ubio nakon sprinkla ali kad je malo izvetrio delovao mi je vrlo originalno i ''svoje''.Deep red sam daaavnoo nešto bila njušnula i čini mi se da mi se bio svideo ali uopšte ne mogu da ga se prisetim. Na šta podseća makar?Za sad vodi Ange ou Demon (kud svi Turci..), on mi se, recimo, ništa nije svideo na njuškanje bočice ali posle me je na nekome oduševio.Kouros fura moj office-roommate i skroz mi je super. Mislim da ću uzeti mužu ili njega ili Emporio White (i to jer mu se jako sviđa kad ja stavim žensku verziju tog mirisa).Thanks, E. :)

Link to comment

Ma, nema na čemu. :)Deep Red je onako, cvjetno voćni (ipak više voćni), malo teži, i više za večernju varijantu. Imaš na Fragrantici sastav, pa vidi bi li ti nešto baš pasalo/smetalo. Mislim da si se ti bunila na voćkaste, ali ovaj nije iritirajuće girly sladak, baš se fino razvije na koži. I ponavljam, nije neki lepršavi parfemčić. I što je najvažnije - traje i traje.Ange ou Demon je zmaj od parfema, takoreći praaaavi parfem. Upečatljiv, segzi i kremast, za bonus imaš i vaniliju, baš se osjeti. Meni je predivan, ali se moja koža nešto ne voli s tom vrstom parfema, što mi je žao. If u ask me, najbolji od ponuđenih, ne znam sad šta će ti druge žene kasti...

Link to comment
U ženskoj konkurenciji su:- Ange ou Demon- Coco Mademoiselle- Deep Red (hugo boss)- Armani Diamonds U muškoj konkurenciji su:- Bvlgari pour homme SOIR- Kouros (YSL)- Minotaure (P.P.)- Emporio Armani White AKO je na foru ženskog takvog (a deluje da jeste)Pomagajte :)
Draga V,sa tvoje liste zenskih parfumcica, licno bih odabrala Coco, posebno je dobra fora ovo 315WV4984WL._SL500_AA280_.jpgFresh Hair Mist, nenametljivo, a upamtljivo :) ako me razumes, a nikako nije jak ili tezak, kako Eidyia rece.Koristim ga godinama i ne mislim da ukinem tu praksu. Ostali parfemi sa liste su mi takodje u posedu (imam mali problemcic sa kolicinom mirisnih bocica koje moram da imam :blush: ) ali ipak ni jedan nije tako ocaravajuci kao Coco.Moja preporuka je ovo euphoria-perfume-by-calvin-klein-for-women.jpg, ukoliko spisak trpi izmene.
Link to comment
imam mali problemcic sa kolicinom mirisnih bocica koje moram da imam :blush:
girl-hugs-girl-light.gif soul mate Euforija mi je bila vrlo primamljiva jedno vreme ali onda su nekako počeli da mi poturaju pod nos neke druge verzije, te crystalline, te blossom .. tako da ja više ne znam šta se meni zapravo svidelo. Jeste i ona bila na širem spisku ali sam je stavila ''on hold'' bar dok je još jednom ne overim.Za sad ipak borba između AouD i Coco M. (a taman sam bila suzila izbor na 1, šta ti je pusta Vaga.. :D)
Link to comment
Mademoiselle ne kupuj na slijepo jer je grozomorno jak, pa ako ti ne paše, zajeb su bačene parice na skuplji parfem. I mala subjektivna nota: sestra mi ga koristila, pa sam mu bilo često izložena, majkumu - mene taj parfem podsjeća na onaj užegli miris ugašenih opušaka. :mellow: (Obožavateljice, nhf, jebga).
Ange ou Demon je zmaj od parfema, takoreći praaaavi parfem. Upečatljiv, segzi i kremast, za bonus imaš i vaniliju, baš se osjeti. Meni je predivan, ali se moja koža nešto ne voli s tom vrstom parfema, što mi je žao. If u ask me, najbolji od ponuđenih, ne znam sad šta će ti druge žene kasti...
pa ti si anti-ja :Dmene je ange ou demon, kad sam ga prvi put omirisala, podsjetio na drugaricu koja je strastveni pusac. doduse, i zbog vanilije koju ona nemilice trosi. dok m. coco obozavam.malina, kako prija kosi taj hair spray? ako ne isusuje, moram ga imati, ne zvala se ja lorimer.
Link to comment

morg, wanna step outside?Nego, baš sad gledam, imaju tri Cocoa, nekakav, kao, obični Coco, EDT i EDP. Meni ovaj prvi narečeni stvara nered u želucu zbog pepeljarske note (valjda mošus), pa samo da kažem da sam taj probala, druge ne. Eve ga:24y3f5d.jpgValk, onda odjebi Anž, ako ti se svidio više na drugima nego na tebi, koliko sam shvatila. Jer, ne hlapi taj brzo, črast mi.

Link to comment

Nisam ga prskala na sebe već mi samo poturili pod nos bočicu (najgora opcija za ocenu parfema). Tad mi je bio diskasting. Ja u suštini zaista ne volim jake parfeme (najjači koji imam su Lancome Magnifique i Chanel 5) pa iz tog ugla mi Coco unosi sumnju u ''lajkabilnost''. Ipak, ono što sam osetila nakon ''vetrenja'' tog prvog ataka na nervni sistem mi se dopalo.. Da li je edt prihvatljivija?

Link to comment

Ponavljam, nisam probala, ali ako ne voliš prejaku varijantu, EDT je sigurno bolja solucija od EDP, bar što znaš da je toaletna voda, pa je po difoltu laganija od čistog parfemskog koncentrata.Vidim da je pun agrumastog voća, a ti voliš Un Jardin, koji ima tu sličnu resku, citrusnu notu, možda bi ti to bilo ok.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...