January 19, 20251 yr mimoišao sam se na stepeništu zgrade sa sredovečnom ženom koja je na sebi imala opium šta da vam kažem, još prebrojavam koliko mi je funkcionalnih alveola ostalo u plućima
January 20, 20251 yr 11 hours ago, Eleniko said: mimoišao sam se na stepeništu zgrade sa sredovečnom ženom koja je na sebi imala opium šta da vam kažem, još prebrojavam koliko mi je funkcionalnih alveola ostalo u plućima Jesi siguran da je bila živa?
January 20, 20251 yr Najbolji opis koji sam cuo za Encre Noire je da mirises posle njega na les Ali jes zanimljiv, moracu da isprobam razne varijante i pazarim neki i za sebe.
January 20, 20251 yr Od Encre Noire familije, original je možda najizazovniji za nošenje. Sport je meni jako nosiv drvenasto/zelen/svež parfem za proleće i leto (mada ih ga preskočio za dane kad je 40 stepeni), a A l'Extreme je omekšan slađim notama u bazi pa je manje konfrontirajuć i nosiviji. Ako hoćeš nešto za šta mnogi kažu da je kao leš, probaj da nabaviš Geoffrey Beene Grey Flannel. Dominira list ljubičice, suv kao barut i zelen - meni zapravo lep na proleće, zimi ta suvoća mnogo dođe do izražaja. Na mnogo načina preteča i inspiracija za Fahrenheit.
January 20, 20251 yr Popular Post 18 hours ago, napadaj said: Mancera je sjajna. Devojci sam kupio Saharian Wind, redovno je pitaju koji je to parfem, a pošto je unisex mogu i ja da ga nosim i meni se isto to dešava. Spoiler /s
March 17, 20251 yr @fillexDanas u pauzi između dve obaveze svrnuo u parfimeriju i probao gomilu cheapo varijanti jer sam sirotinja i generalno stipsa. Nikada se neću odreći L'eau D'Issey, ali Lalique White je moj novi zonfa. Posle čitao opise i recenzije i svi uporno pišu o citrusnim i biberastim notama, a meni je on sapunast, vazdušast i puderast, i potpuno osoben. Jeste nepostojan, ali makar je bolji od CK One.
March 17, 20251 yr 5 minutes ago, zorglub said: @fillexDanas u pauzi između dve obaveze svrnuo u parfimeriju i probao gomilu cheapo varijanti jer sam sirotinja i generalno stipsa. Nikada se neću odreći L'eau D'Issey, ali Lalique White je moj novi zonfa. Posle čitao opise i recenzije i svi uporno pišu o citrusnim i biberastim notama, a meni je on sapunast, vazdušast i puderast, i potpuno osoben. Jeste nepostojan, ali makar je bolji od CK One. Nisam ga probao, ali kad budem u nekom tržnom centru, baš ću da njušnem.
March 17, 20251 yr 5 minutes ago, zorglub said: citrusnim i biberastim notama, a meni je on sapunast, vazdušast i puderast, Meni je sjajno kako ljudi mogu opisati recima culo mirisa. Kod mene je to true/false.
March 17, 20251 yr @bagsI kod mene, nešto mi se sviđa ili ne, ali ovaj stvarno miriše kao sapun i malo manje kao baby puder. Mogu još par osnovnih mirisa da raspoznam, ali sam generalno ograničen što se opisivanja tiče. Edited March 17, 20251 yr by zorglub
March 17, 20251 yr Lep sapunast parfem je bio Bvlgari BLV Pour Homme, ali mislim da se više ne pravi. Sapunasto i čisto sa notom đumbira koja ga malo preseče i osveži. A ko voli oldskul miris oštrog zelenog sapuna, donekle na fazon Denim Black afteršejva, pojurite matori Sung Homme od Alfred Sunga.
April 20, 20251 yr @fillex Stigao mi Issey i Lalique White iz DE - potonji nema veze sa onim što sam mirisao u parfimeriji. Da li je do tog dana, 30ak prethodno probanih parfema/toaletnih voda, izloženog testera ili nečeg sedmog - ovo što sam dobio je sveže i citrusno, ni blizu pamučastom i sapunastom iz prvog utiska. Maltene isti fazon kao Miyake, samo što se stvarno osećaju note bibera, i sad ne znam šta da mislim. Hoću reći, potrošiće se svakako, samo sam u zbunu - moraću opet do one parfimerije.
August 7, 2025Aug 7 Znam da sam zrtva reklame (pored parfema ima jos svasta privlacno ali sam odolela) leto je za kupanje u 240ml Broj 40 (sljiva, vanila i musk)
August 19, 2025Aug 19 jel smo pricali o tkzv arapskim parfemima?juce u trznom centru mi devojcica napraska dva na papriric..bogte to moze da se koristi kao osvezivac vazduha koliko jos mirisi..ali je predivno...ud,zacini,drvo..jedan mi se vise svideo od drugog,nisam zapamtila ima ali sam zapamtila izgled bocicejedino sto su svi od 100ml...a ja imam problem sa obavezivanjem i svi mi dosade posle pola bocice.. za mene je 30ml u vrh glave
August 19, 2025Aug 19 Arapski parfemi su u trendu već par godina... Kad sam prvi put uzeo Armef CDN nije niko znao za to, sad je maltene mejnstrim. Ima ih gomila, uglavnom su klonovi poznatih marki - za manje para isto ili duže traju/mirišu.
August 19, 2025Aug 19 1 hour ago, ivy said:jel smo pricali o tkzv arapskim parfemima?juce u trznom centru mi devojcica napraska dva na papriric..bogte to moze da se koristi kao osvezivac vazduha koliko jos mirisi..ali je predivno...ud,zacini,drvo..jedan mi se vise svideo od drugog,nisam zapamtila ima ali sam zapamtila izgled bocicejedino sto su svi od 100ml...a ja imam problem sa obavezivanjem i svi mi dosade posle pola bocice.. za mene je 30ml u vrh glaveOnda ti je rešenje dekant sa KP, pa probaš, menjaš...Ja tako radim kad ne znam da li mi se kupuje celih 100ml, kupim 5ml pa polako, gustiram.
Create an account or sign in to comment