Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Parfemi

Featured Replies

mimoišao sam se na stepeništu zgrade sa sredovečnom ženom koja je na sebi imala opium

 

šta da vam kažem, još prebrojavam koliko mi je funkcionalnih alveola ostalo u plućima

  • Replies 1.5k
  • Views 248.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

Posted Images

11 hours ago, Eleniko said:

mimoišao sam se na stepeništu zgrade sa sredovečnom ženom koja je na sebi imala opium

 

šta da vam kažem, još prebrojavam koliko mi je funkcionalnih alveola ostalo u plućima

Jesi siguran da je bila živa?

Najbolji opis koji sam cuo za Encre Noire je da mirises posle njega na les :lolol:

 

Ali jes zanimljiv, moracu da isprobam razne varijante i pazarim neki i za sebe. 

Od Encre Noire familije, original je možda najizazovniji za nošenje. Sport je meni jako nosiv drvenasto/zelen/svež parfem za proleće i leto (mada ih ga preskočio za dane kad je 40 stepeni), a A l'Extreme je omekšan slađim notama u bazi pa je manje konfrontirajuć i nosiviji.

 

Ako hoćeš nešto za šta mnogi kažu da je kao leš, probaj da nabaviš Geoffrey Beene Grey Flannel. Dominira list ljubičice, suv kao barut i zelen - meni zapravo lep na proleće, zimi ta suvoća mnogo dođe do izražaja. Na mnogo načina preteča i inspiracija za Fahrenheit.

  • Popular Post
18 hours ago, napadaj said:

Mancera je sjajna. Devojci sam kupio Saharian Wind, redovno je pitaju koji je to parfem, a pošto je unisex mogu i ja da ga nosim i meni se isto to dešava.

 

giphy.gif

 

Spoiler

/s

 

  • 1 month later...

@fillexDanas u pauzi između dve obaveze svrnuo u parfimeriju i probao gomilu cheapo varijanti jer sam sirotinja i generalno stipsa. Nikada se neću odreći L'eau D'Issey, ali Lalique White je moj novi zonfa. Posle čitao opise i recenzije i svi uporno pišu o citrusnim i biberastim notama, a meni je on sapunast, vazdušast i puderast, i potpuno osoben. Jeste nepostojan, ali makar je bolji od CK One.

5 minutes ago, zorglub said:

@fillexDanas u pauzi između dve obaveze svrnuo u parfimeriju i probao gomilu cheapo varijanti jer sam sirotinja i generalno stipsa. Nikada se neću odreći L'eau D'Issey, ali Lalique White je moj novi zonfa. Posle čitao opise i recenzije i svi uporno pišu o citrusnim i biberastim notama, a meni je on sapunast, vazdušast i puderast, i potpuno osoben. Jeste nepostojan, ali makar je bolji od CK One.

Nisam ga probao, ali kad budem u nekom tržnom centru, baš ću da njušnem.

5 minutes ago, zorglub said:

citrusnim i biberastim notama, a meni je on sapunast, vazdušast i puderast,

 

Meni je sjajno kako ljudi mogu opisati recima culo mirisa.  Kod mene je to true/false.

@bagsI kod mene, nešto mi se sviđa ili ne, ali ovaj stvarno miriše kao sapun i malo manje kao baby puder. Mogu još par osnovnih mirisa da raspoznam, ali sam generalno ograničen što se opisivanja tiče.

Edited by zorglub

Lep sapunast parfem je bio Bvlgari BLV Pour Homme, ali mislim da se više ne pravi. Sapunasto i čisto sa notom đumbira koja ga malo preseče i osveži.

 

A ko voli oldskul miris oštrog zelenog sapuna, donekle na fazon Denim Black afteršejva, pojurite matori Sung Homme od Alfred Sunga. 

  • 1 month later...

@fillex Stigao mi Issey i Lalique White iz DE - potonji nema veze sa onim što sam mirisao u parfimeriji. Da li je do tog dana, 30ak prethodno probanih parfema/toaletnih voda, izloženog testera ili nečeg sedmog - ovo što sam dobio je sveže i citrusno, ni blizu pamučastom i sapunastom iz prvog utiska. Maltene isti fazon kao Miyake, samo što se stvarno osećaju note bibera, i sad ne znam šta da mislim. Hoću reći, potrošiće se svakako, samo sam u zbunu - moraću opet do one parfimerije.

  • 3 months later...

Znam da sam zrtva reklame (pored parfema ima jos svasta privlacno ali sam odolela) leto je za kupanje u 240ml D

Broj 40 (sljiva, vanila i musk) wub

IMG_20250807_124353.jpg

  • 2 weeks later...

jel smo pricali o tkzv arapskim parfemima?

juce u trznom centru mi devojcica napraska dva na papriric..bogte to moze da se koristi kao osvezivac vazduha koliko jos mirisi..ali je predivno...ud,zacini,drvo..

jedan mi se vise svideo od drugog,nisam zapamtila ima ali sam zapamtila izgled bocice

jedino sto su svi od 100ml...a ja imam problem sa obavezivanjem i svi mi dosade posle pola bocice.. za mene je 30ml u vrh glave

Arapski parfemi su u trendu već par godina... Kad sam prvi put uzeo Armef CDN nije niko znao za to, sad je maltene mejnstrim. Ima ih gomila, uglavnom su klonovi poznatih marki - za manje para isto ili duže traju/mirišu.

1 hour ago, ivy said:

jel smo pricali o tkzv arapskim parfemima?

juce u trznom centru mi devojcica napraska dva na papriric..bogte to moze da se koristi kao osvezivac vazduha koliko jos mirisi..ali je predivno...ud,zacini,drvo..

jedan mi se vise svideo od drugog,nisam zapamtila ima ali sam zapamtila izgled bocice

jedino sto su svi od 100ml...a ja imam problem sa obavezivanjem i svi mi dosade posle pola bocice.. za mene je 30ml u vrh glave

Onda ti je rešenje dekant sa KP, pa probaš, menjaš...

Ja tako radim kad ne znam da li mi se kupuje celih 100ml, kupim 5ml pa polako, gustiram.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.