Jump to content
IGNORED

Parfemi


msmodesty

Recommended Posts

i ja, i ja! pa me privukla ova tvoja narandžica. bar boje nagoveštavaju sveže. meni se mnogi parfemi učine svežijima nego što se ispostavi kasnije da jesu. ako isprobam više od tri u radnji, totalno se pogubim i ne znam šta mi se sviđa, sve počne da me guši.
sveze je da svezije ne moze biti. nije da nema i drugih malo gorcijih nota ali ostaje da je svez, skoro visemuskia ovo za probanje - tu se pridruzujem. zato ja udjem i pitam - sta ima? i daj jedan mali, mali da probam. zato i kupujem najmanje moguce flasicea ti svezi mi ponekad budu mnogo jednostavni pa dodju brzo na listu kako ti rece "pristojni svakodnevni"
Link to comment
sveze je da svezije ne moze biti. nije da nema i drugih malo gorcijih nota ali ostaje da je svez, skoro visemuski
odlično. probaću, mislim da to tražim. cool.gif
a ovo za probanje - tu se pridruzujem. zato ja udjem i pitam - sta ima? i daj jedan mali, mali da probam. zato i kupujem najmanje moguce flasicea ti svezi mi ponekad budu mnogo jednostavni pa dodju brzo na listu kako ti rece "pristojni svakodnevni"
pola posla je gotovo je kad imaš svoje prodavačice koje već znaju šta da ti ponude. a meni najčešće, iako naglasim da hoću nešto sveže kao sapun ili svež krastavac, ponude nešto što me guši da ne mogu da sakrijem zgrožen izraz lica.recimo, pre neki dan sam, u potrazi za svežim, dobila da njušim neki diesel u heklanom prslučku koji se meni učinio neobičan i zanimljiv, ali nikako u osnovi nije svež. ne znam da li bih se ikada usudila da ga stavim. pa mi je onda ponudila još nešto neprihvatljivo i tek kod trećeg smo se obe složile da je svež, ali kasno, meni je već bilo zlo i gušila sam se. :(
Link to comment

Nosim i ja Angel. Cak kupim i mleko za telo da pojacam efekat. Takodje mi prijatelji kazu da ih podseca na mene.Kad sam se selila za Francusku najbolja drugarica mi je ispisala pismo gde je prepevala prikladno Oh Mandy i iz Malog Princa razgovor izmedju njega i lisice iskoristila u necemu sto je na kraju ispalo: Ali dobijam, zbog kose boje zita koja mirise na Angel. :wub:

Link to comment

Meni Angel malo tu mač. Kad poželim mirisat čokoladno - vanilasto imam Chopardov Wish, laganiji je. I super za zimu.modesti, vidi ovo! 984p6s.jpgDiiiivan je. :wub: Miriše zeleno, svježe, limunasto i aromatično. I [kdp moment on] karakterno [kdp moment off]. Ima mu preko 20 godina, I think, ne čudim se što tako dugo opstaje na tržištu. Imat ću. Ga.

Link to comment
984p6s.jpgDiiiivan je. :wub: Miriše zeleno, svježe, limunasto i aromatično. I [kdp moment on] karakterno [kdp moment off]. Ima mu preko 20 godina, I think, ne čudim se što tako dugo opstaje na tržištu. Imat ću. Ga.
Ja sam taj dobila na poklon i pre nekih pola godine bacila, jer nisam mogla da ga smislim, a nisam mogla da se setim nikoga kome bi se dopao. Eto kad ne znam prave ljude. :(Meni bio mnogo "ženast".
Link to comment
pola posla je gotovo je kad imaš svoje prodavačice koje već znaju šta da ti ponude. a meni najčešće, iako naglasim da hoću nešto sveže kao sapun ili svež krastavac, ponude nešto što me guši da ne mogu da sakrijem zgrožen izraz lica.
i ja ceo zivot provodim trazeci nesto takvo, a obicno zavrsim sa nekim oporim muskobanjastim parfemom (nije da se zalim, imaju i oni svoje prednosti).bas sam skoro isla u potragu i nakon zamalo onesvescivanja od zvakaste i slatkaste ponude, calvin kleinov truth mi se ucinio vrlo pristojnim - ipak moram jos jednom otici, svezeg nosa.
Link to comment
to je to! nekom stoji nekom ne.a da je postojan - jestesamo ne usudjujem se da ga nekom poklonimzaprvo, ne usudjujem se da poklonim nista od kozmetike ili parfemasve nesto mislim da je su to previse intimni pokloniopet - kad mi moje prodavacice kazu - uzmi to, uzmem i ne razmishljam.vidish, zaboravih da ih pitam na sta da se bacim naprolece. celu zimu sam na Kelly Caleche Hermes, proslog leta sam se drogirala zelenom pomorandzom:8015.jpgali ne mogu vise...trazim nesto - sveze a postojano. svaki predlog je dobrodosao!
Angel koristim pa mislim otkad se pojavio, i meni ima tu neku lepu mističnu notu.Ako želiš da promeniš, probaj Black Orchid od Toma Forda. Klasični, crni.
Link to comment
Aman! Svež kao sapun: one&only Armani White. I told ya
Jesi, jesi.Njuškala sam ga i rekla bih da mi se sviđa. Ali pre njega mi podvalile neke druge, pa nisam sigurna, sve se pomešalo. Moram, što kaže Aleksija, otići svežeg nosa- svaki dan da svratim i da probam po jedan. :unsure:
Link to comment

Probaće da ti podvale u parfimeriji i prodaju onaj što ima i crveno na sebi ovajMislim da bi morala da ovaj ''moj'' nađeš preko dilera, obzirom da se ne proizvodi već neko vreme.E da, poenta sa Emporio White je što je on toliko čist i svež da ga ti maltene ni ne osećaš na sebi već samo ''okruženje'' - a bar moje je listom oduševljeno ovim parfemom :) Stvarno je prijatan.

Link to comment
Aman! Svež kao sapun: one&only Armani White. I told ya
pa ne traje dugo :( meni se cini, rekoh vec, da svi talijani idu na to da se boca sto pre potrosia da se prskam svako malo...najlepse uspomene su mi Aqua di Gio ali mi je malo retro
Link to comment

Modesty, sto menjas Kelly Caleche? Ja otkad sam otkrila Hermes parfeme eventualno saltam sa Un Jardin Sur Le Neil na Kelly i obrnuto. Kelly je "najcistiji" miris koji sam koristila. A Un jardin... najlepsi :wub: (moracu da probam i tu zelenu pomorandzu, steta pa moram da cekam neko putovanje preko, posto ih nema u Srbiji). Od tih sto mirisu na cisto, meni se svidja jos i Omnia crystalline, i najnovija Prada. Nego, kako ide onaj domaci sajt gde zene komentarisu parfeme?

Link to comment

valjda Pun Miris nešto-nešto ali to je lame verzija internacionalnog www.fragrantica.comModesti, bemliga, ja nemam taj utisak.. Ali složiću se da je ovo jedan od retkih italijanskih parfema koji koristim.Nego, opasno ste me zaintrigirale sa ovim Secret Anđelom i Demonom. Moram da ga onjušim da vidim el se slažemo :)

Link to comment

pa nesto ni ne menjam od kako sam od prodavacica dobila 100ml na poklon :)i jos nikako da se potrosi. malo ga stavis ujutru - mirise ceo dankvalitet mu je neuporedivnego mi ne da mira, preko leba pogache i slichnoja cu kao Mau - na to sajtu gde se komentarisu parfemi nece me biti - znam samo da kazemvolim - ne volimdobro drzi - brzo isparava

Link to comment

E da, kad smo vec kod Angela, da pomenem da je njegova Innocent varijanta izuzetno osvezavajuca i postojana (mirise "drveno"). Ja ga obozavam i u nevinoj i u raskalasnoj verziji. Mada, u poslednje vreme izbegavam slatkaste parfeme, pa tako i Angel skuplja prasinu, dok sam Innocenta ispraznila jedno pet bocica. I jos jedan svez i postojan: novi John Richmond.P.S. Jeste punmiris onaj sajt, fala:-)

Edited by apotekarica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...