Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

policajac radio svoj posao? šokantno! :o
kao što ti je rečeno, nije bio na poslu, pa nije ni morao da ga radi. mogao je da se zviždeći odveze dalje u beogradsko popodne.ipak, moram da priznam da ti je komentar nijansu bistriji od mog omiljenog šablona, onog u kom analitički geniji nađu za shodno da iskomentarišu Ključni Problem: ne što se krivično delo dogodilo, nego se dogodilo bez prisustva policije! dodatak o tome gde mi živimo, kuda sve idemo, truloj državi danskoj, putujućoj evropi, devedesetima koje samo što nisu etc. donosi bonus poene. :)
ranije dogovoreno navijačko šibanje: Dogovorena tuča, a gde je bila policija? Nije imala saznanje o tome? Šta mi to radimo s tom našom zemljom? nekima srušili kuću: A gde je bila policija za to vreme?porušen sajt peščanika: A gde je bila policija kad se srusio sajt SPC-a? Gde je policija kad hakeri svaki dan ruse na stotine srpskih sajtova? ubiven taton: Gde je bila policija?Dacicu podnesi ostavku.Samo nesto obecavas,uradi nesto.crnogorčina rokne ksendžu: A gde je bila policija da je zastiti :(neki izginuli u uličnoj trci: Gde je bila policija tu noc vikenda koji su u Subotici vec odavno poznati po „srpskom ruletu“….????
naravno, kada treba podržati ministra policije u nameri da bezbednost građana podigne na jedan viši nivo i zadovolji kukavce odozgo - e, tada se ćurak okreće i kreće zapomaganje kako smo policijska država.
Edited by Hella
Link to comment
Ispade legitimno da komšija očekuje od prolaznika pomoć u nevolji i onda kad nije u pandurskoj uniformi. Svašta.
Naravno da je legitimno, postavlja se jedino pitanje realnosti takvih očekivanja u društvu u kojem prolaznici, kada vide čoveka koji se sprema da skoči sa mosta, vade mobilne telefone da ovekovče scenu a neki ga čak i ohrabruju. Na to dodaj i globalni faktor straha od huligana koji uzimaju tuđ život dok kažeš keks (slučaj Newlove ili prekjučerašnje ubistvo kolumbijskog studenta, a bilo je sličnih slučajeva i u Srbiji), kao i globalni faktor "svako za sebe i gledaj svoja posla" koji je sve primetniji u svim krajevima sveta, i mislim da nije teško pretpostaviti kolike su šanse da se neki romantični heroj umeša u ovakve stvari. Ne pravdam, niti mi se dopada, ali ne vidim način da se to u skoroj budućnosti promeni.Inače, moja opaska se odnosila na novinara koji je, umesto da isproziva 20 prisutnih koji nisu našli za shodno da pomognu sugrađaninu u nevolji kao ni sugrađaninu koji ga je branio od nevolje, bacio akcenat na prozivanje ljudi koji nisu našli za shodno da pomognu policajcu iako nisu imali nikakvog načina da ga prepoznaju kao takvog pa da se eventualno i oni okuraže. Edited by beowl
Link to comment

Pazi, to je već malo pipava situacija. Treba da skačeš na likove kojima nije problem da skoče na pandura. A čak i pod pretpostavkom da to uradiš, imaš malo izbora. Recimo, meni bi palo na pamet da uzmem neku dasku ili ciglu i da ga zapalim u glavu. U ovoj državi bi se to završilo tako što bih završio na sudu zbog nanošenja teških telesnih povreda, a da ne govorimo o gorem ishodu.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Ja od kad sam se raspitao koja su moja prava u ovoj drzavi da branim sopstveni stan nemam nameru da ulazim u bilo sta. Ova drzava sistemski podrzava nasilje i pljacku (na mnogo nivoa)

Link to comment
Pazi, to je već malo pipava situacija. Treba da skačeš na likove kojima nije problem da skoče na pandura. A čak i pod pretpostavkom da to uradiš, imaš malo izbora. Recimo, meni bi palo na pamet da uzmem neku dasku ili ciglu i da ga zapalim u glavu. U ovoj državi bi se to završilo tako što bih završio na sudu zbog teških telesnih povreda, a da ne govorimo o gorem ishodu.
Potpuno se slazem sa ovim,i to je bar za mene jedan od problema.Dok te iste debile nije briga sta ce im se desiti,dal ce ih uhapsiti i na koliko ce ih osuditi,mene je prilicno briga.Ne znam uopste koliko bi sud imao simpatija prema meni kada bih nekome razbio glavu ciglom iako je u pitanju mozda dobro delo jer zelim nekome da pomognem,da ga spasem batina od razjarenih morona.Takodje da napomenem da sad svaka budala nosi noz sa sobom i ne plasi se da ga upotrebi.Prosto,moras biti zaista hrabar(ili lud)da uskocis u ovakvoj situaciji.
Link to comment
Idemo dalje.
Pre je trebalo da ide na Panduraciju u Srbalja.A i tamo ili ovde se mnogo potresam zbog ove tuzne price. Tekst pocinje slikom nesrecnog deteta u sabanskom autfitu sa Srbija majicom, sorcu na cvetice i torbicom oko vrata (:yucky:), nastavlja informacijom o brutalnom primoravanju da svoja dva mobilna stavi na motor (:cry:) i zavrsava s tim da je u pitanju sin pandura. Suza suzu stize. Nedostaje samo full frontal shot, da vidimo i Air Max na nogama, kao i dodatna informacija, da je primeren gradjanin i clan KUD Grobari/Delije. I znajuci te zarkovacke/ceracke morone, sve se plasim da je 'ubedjivao' kontrolora da mu progleda kroz prste :yucky: .
dobro, objektivno moroni su i roditelji koji mu nisu kupili markicu i policajac koji je dozvolio da ga "decak" isprovocira.
Jel sad dobrodošlo tabanje svakog u šabanskom autfitu, srpskim dresovima i džuksi patikama. Recite da znamo, da se priključimo, ubij svakog ko nije hipster :fantom:
Nije to, nego je kod naseg gradjanstva prvi instinkt da se stavi na stranu policijskog nasilja.
pa i nije bas, ako pogledas komentare, i na ovu vest, a i uopste na bilo koju vest koja ima vezu sa policijom i policijskim nasiljem.
To li je, dakle..još kad sam čuo za taj žarkovačkocerački gang :unsure:
U pravu je Venom. Bolje da sam ovo torio u "Panduraciju" jer je poenta da li službeno lice sme nekog da maklja tek tako, ukoliko nije napadnuto.Prvi mi je impuls bio u kontekstu onih vesti od pre koji mesec tipa "Od sada kontrolorima pomaže i policija"Ja baš češće tu vidim komentare tipa "Ma i trebo je da ga izlema! 'Vamo nosi 2 mobilna a kao nema da kupi kartu!"Sve zagovarači čvrste ruke :yucky: Aj nek se ovo splituje i baci na murija topik.
dobro, necu da teram mak na konac, ali kad kliknem na tvoj link i sortiram po 'preporuceno +', ovako idu komentari:dalje me mrzi da citam, ali ne bih rekla da je bas tako kako vasa kaze, ima dovoljno i jednih i drugih.
Rekao bih da ovaj trenutni nesporazum proizilazi iz nerazumevanja napisanog. Posebno zabrinjavajuce u kapetanovom slucaju, jer s obzirom da se izdaje za advokata, neprimereno je izvodjenje "saban i moron iz zarkova" => "zarkovacki gang" zakljucka. Lionel Hutz radi facepalm. Podseti me da te nikad ne angazujem, ako se slucajno zajebem :fantom: .A sve pise u prvoj, tj. drugoj recenici. Kako je vec tekst okacen, da bi se - pretpostavljam makar - zgrazavali nad jos jednim ispadom GSP-a, htedoh reci, da se mnogo potresam zbog ove tuzne price. A da, to sam vec rekao. Evo dodajem i presmesni 'ali naravno da ne odobravam policijsko nasilje' disclaimer. Presmesni, jer se to podrazumeva, pogotovo kad se vec ne nalazimo na temi, koja se bavi policijskom brutalnoscu.
vidite da se specijalno za novine obukao u srbiju kako bi čitava zemlja shvatila nužnu pacifikaciju huligančine kao udarac u sopstveni pleksus. zbog toga ga sada, tako izmanipulisani i preprogramirani, podsvesno i branite.
Jebiga, ja onda ne razumem šta sam pročitao, ili si malo u kontradikciji.Btw, ne izdajem se ni za šta, ako je reč o meni u rl, kad si već krenuo u te vode.
Pa mozda je i ovo win-win situacija. Klinja placa kaznu, dobio udarac, verovatno se vise nece svercovati, a pandur nasilnik mozda dobija otkaz, suspenziju. U svakom slucaju, slazem se sa onim delom koji je Venom naveo, mnogo sam potresen ovom pricom. Mnogo novih stvari je otrkila koje do sada nismo znali.
Zamisli, uspeo sam cak da napisem istu stvar u oba posta, a da ti shvatis razlicito, tj. boldujes razlicito.Ne pricam o pandurima, pricam o tome, da ako je neko hteo da izazove sazaljenje za ovog, moze da produzi dalje.
Da da, pri vesti o tome da je policajac nekoga izudarao na ulici - prvi refleks treba da bude poniranje u sebe u potrazi za sazaljenjem za prebijenog. Razumem ja individualizam i potrebu da se o svemu donese samostalan sud, ali ja ovde ne vidim potrebu da se bas kod tebe izazove sazaljenje, nego vidim vest o bahatom ponasanju kabadahije saobracajca. Rajka, ti sto se bune protiv ovog postupka policajca ce u najvecem broju slucajeva podrzati lemanje pedera na prajdu. To je samo stvar afiniteta, a ljubav prema nasilju se ovde podrazumeva, osim kod male manjine.

Niko ovde da prebaci, da tamo ne remeti temu

Link to comment
  • 2 weeks later...

Na snimku objavljenom na Jutjubu vidi se da se vozilo penje na stepenište hotela "Vranje" u tom gradu, u prisustvu policije. PU Vranje saopštava da je u noći između 2. i 3. avgusta prošle godine njen službenik, vraćajući se sa radnog zadatka, primetio sivi džip mercedes, kako se u Partizanskoj ulici ispred hotela Vranje, kreće uz stepenice hotela. Policijski službenik je uključio rotaciju, zaustavio vozilo i uputio se ka vozaču džipa, koji je naglo pokrenuo vozilo i velikom brzinom pobegao, navedeno je u saopštenju, u kome se ističe da policijski službenik zbog brzine nije mogao da uoči registarski broj vozila. Službenik je obavestio dežurnu službu PU u Vranju i patrole su krenule u potragu za džipom, ali ga nisu pronašle, navedeno je u saopštenju. Oni takođe navode i da se objavljivanjem nepotpunih i neistinitih informacija poput ove narušava ugled Policijske uprave u Vranju, čiji pripadnici čine maksimalne napore na očuvanju lične i imovinske sigurnosti građana, navedeno je u saopštenju vranjske policije. http://www.youtube.com/watch?v=a_Tuor_U2FU

Da je bio jugo... :(

Link to comment

Najveći ološ u državi (preodvratna sorta čak i za policijske standarde) demonstrira kako se čuva Zakon o saobraćaju:Saobraćajni policajci Novosađanku seksualno uznemiravali

I.B. | 04. 10. 2011. - 02:02h | Foto: Beta-Ilustracija | Komentara: 0 Kada su je pretprošlog vikenda zaustavili radi rutinske kontrole, Novosađanka S.K. nije ni slutila da će biti meta seksualnog uznemiravanja dvojice saobraćajaca. Kako za “Blic” tvrdi ova žena, policajci su joj, držeći njena dokumenta, govorili kako je privlačna, kako ima sočna usta, pitali je čime se bavi i tražili joj da ih povede kod sebe kući na kafu. S.K. se patrole koja joj je na kraju zaista našla pred kućnim pragom, rešila zahvaljujući svom suprugu, a ceo slučaj je odmah prijavila. - Vraćala sam se u četiri ujutro sa rođendanske proslave, u pratnji još jednog automobila, kada su me saobraćajci zaustavili na Futoškom putu. Uzeli su mi dokumenta i videli da imam privremenu vozačku dozvolu, pošto sam položila tek pre šest meseci i rekli da po novom zakonu ne smem da vozim posle 23 sata, te da ću morati da platim kaznu od 30.000 ili da istog momenta idem u zatvor. Onda su me upitali ko mi je to u automobilu, koji se takođe zaustavio na putu. Objasnila sam da su to moji prijatelji s kojima sam bila na proslavi i da smo krenuli zajedno kući - priča uznemirena S.K. čije je ime i prezime poznato redakciji. Saobraćajci su joj tad, po njenom svedočenju, rekli da javi prijatelju iz drugog automobila da produži dalje. - Rekli su mi da ih se otarasim, uz opasku da to nisu džentlmeni koji hoće da me otprate kući nego klošari. Prvo nisam htela to da učinim, ali sam na kraju, posle višeminutnog ubeđivanja, pristala. Kako je auto ispred mene krenuo, tako su oni počeli da se raspituju o mom privatnom životu, rekli su mi kako dugo nisu sreli tako lepo stvorenje, pitali su me čime se bavim, a sve vreme su se kao neki tinejdžeri gurkali i kikotali. Samo sam želela da mi vrate dokumenta, pa da krenem kući - gotovo u jednom dahu priča S.K, koja im je na sva pitanja uredno odgovarala, dala im informacije da je vlasnik radnje koja se bavi prodajom italijanskih jastuka. - Hajde mi tebe lepo da otpratimo kući, a ti da nam skuvaš kafu, rekli su tad, na šta sam i im ja ponudila da sutra u toku dana dođu u firmu, gde mogu da vide jastuke. Međutim, oni su tad rekli: “Ne zanimaju nas jastuci, već nešto drugo”, sve vreme se šeretski osmehujući. Uspaničila sam se, ali sam im rekla da pođu za mnom, znajući da mi je suprug kod kuće. Vratili su mi dokumenta i pošli za mnom. Dala sam gas i, ni sama ne znam kako, stigla do kuće, udarila sam dvoje kola parkiranih ispred zgrade i izbila stub na prilazu zgradi, utrčala u stan i alarmirala muža - prepričava Novosađanka. Njen suprug N.K. kaže da je njegova žena uletevši u kuću počela da viče: “Hoće da me siluju, pomagaj, došli su da me siluju”. - Prvo sam mislio da je šalu policajaca shvatila suviše ozbiljno, a onda sam video kako se policijski auto zaustavlja ispred zgrade. Nisam mogao da verujem, izašao sam napolje, a dvojica saobraćajaca su, čim su me ugledala, ustuknala i vratila se u vozilo. Pritrčao sam do njih i pitao da li su normalni, zašto uznemiravaju ženu i rekao sam im da zbog ovoga što su uradili mogu da idu u zatvor. Oni su samo dali gas i otišli - kaže N.K. koji je sa ženom sutradan prijavio dva službena lica, B.K. i V.M. iz ispostave saobraćajne policije u Šajkaškoj ulici.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...