Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

mada, i on malo laze. makar od trenutka kada je dobio advokata. za batine mu vjerujem ali nemoguce je da nije znao za sta je okrivljen. dobio je rjesenje o zadrzavanju, dobio je papir na kome mu pisu njegova prava, imao je povjerljivi razgovor sa advokatom i na kraju je dao izjavu i procitao i potpisao zapisnik.
Menja li to nešto suštinski tj. da li je na bilo koji način povezan sa narečenim ubistvom ili osumnjičenima?
Link to comment
Jel te nekad privodila interventna?
ne, ali imam posla bar jednom mjesecno sa ljudima koje privodi policija
Menja li to nešto suštinski tj. da li je na bilo koji način povezan sa narečenim ubistvom ili osumnjičenima?
nebitno je to da li je on umjesan u ubistvo ili ne. negdje su pogresili i uhapsili nevinog covjeka. ok, desava se i to i mnogo boljim policijama od srpske. za batinanje i iznudjivanje iskaza nama opravdanja niti sam to i pokusao opravdati. pandure koji to rade treba otjerati iz sluzbe.samo sam rakao da je slagao u jednom dijelu intervjua, a mislio sam i reci da je to glupost zbog koje gubi na kredibilitetu i ona njegova prica o batinama.
Link to comment

Mislio sam, postoji li neki razlog iz kojeg je slagao taj jedan deo? Da li je stvarno suva poštenjačina koja je nagrabusila usled grube policijske greške? Da li je uopšte navedeno kako je policija u istrazi došla do njega?

Link to comment

Privodi policija, ili privodi SAJ (ili ko je vec priveo ovog lika)? Znas, meni su 20 puta dolazili lokalni policajci iz PU Savski Venac, kad god sudija za prekrsaje izda nalog, fini momci, popiju kafu nekad, popricamo, uzmem poziv (ne javim se opet, naravno) i tako. Ali nesto nisam siguran, a gledao sam uzivo kako izgleda, da posebne jedinice policije, koje hapse likove sa kojim su pomesali molera, citaju prava i urucuju resenja. Niti mislim da treba. Ali to je odvojena tema od nesposobnosti daciceve policije. Ti momci koji su ga priveli najmanje su krivi za to sto je neko kaparavio ovoliki gaf.A maltretiranje koje on navodi, hmmm, malo sam skeptican, negde mi se cini da je ipak bilo klasicno zastrasivanje, koje primenjuju uvek kod privdjenja, sa puno dranja, cimanja, obaranja na zemlju i slicno. A on, verovatno po savetu advokata, tovari pricu, da bi izvukao od pravobranioca veci kes (ili tuzbom). Cak mi i njegove junacke rane izgledaju benigno, da je policija htela stvarno da ga leshi.E, sad, meni neko nek objasni: kako je moguce da umesto hitmena, nasa policija uhapsi cetkamena. Kako su uspeli jednog molera da zamene za Leonom-profesioanlcem. Koliko vidim, moler nema dosije, nikad nije krivicno gonjen, nekmoli osudjivan. Jedino ako fizicki lici na pravog Leona.Takodje, pitam se kada ce neko iz MUP da odgovara, a mislim da ima osnova, materijalno i krivicno za hranjenje tabloida informacijama, jer cak i da ovde nije rec o gresci, pa je covek oklevetan, vec i da su uhapsili pravog, ne vidim osnov da policija, u toku istrage, pre podizanja krivicne prijave, a kamoli pravosnazne presude, daje informacije za tekstove tipa "ovo je ubica brata luke bojovica".

Link to comment
Mislio sam, postoji li neki razlog iz kojeg je slagao taj jedan deo? Da li je stvarno suva poštenjačina koja je nagrabusila usled grube policijske greške? Da li je uopšte navedeno kako je policija u istrazi došla do njega?
Ja taj razlog ne vidim. Jednostavno mi se cini da je u pitanju glupost posto je suprotno suvise lako dokazati.
Moja teorija je da je ubica ili neko iz ekipe koristio molerov identitet (ako bih jos dalje nagadjao rekao bih da je po imenu moler zemo koji je ratnom drugu prodao hrvatski pasos) ili je u pitanju neko ko se isto zove (Opacic je cesto prezime, 4 narodna heroja iz okoline Knina su se zvala isto Stevo Opacic) ili koristi isto ime. Dokaz nemam, u svakom slučaju, fora je upalila, prica je pustena u javnost i ubica je upozoren. To me navodi na jos jedni teoriju a to je da greska bas i nije bila greska nego da je neko namjerno uhapsio molera da digne buku i upozori ubice da se sklone.Sto se tice hapsenja uopste, interventna i slicne jedinice ne uzimaju iskaze od uhapsenika. Obicno se izvrsi nekakvo neformalno ispitivanje pa se tek onda zove advokat i daje se zvanican iskaz. Ukoliko je odredjeno zadrzavanje od 48 sati obveza je da se u roku od 2 sata od odredjivanja zadrzavanja obavjesti advokat. Na rjesenju o zadrzavanju se mora nalaziti krivicno djelo za koje je uhapseni okrivljen. Sto se tice urucivanja papira sa pravima, trebalo bi da ga dostave prilikom hapsenja, medjutim zakon je poprilicno neprecizan. Obicno taj papir dobije neposredno prije davanja iskaza.
Link to comment
Ja taj razlog ne vidim. Jednostavno mi se cini da je u pitanju glupost posto je suprotno suvise lako dokazati.Moja teorija je da je ubica ili neko iz ekipe koristio molerov identitet (ako bih jos dalje nagadjao rekao bih da je po imenu moler zemo koji je ratnom drugu prodao hrvatski pasos) ili je u pitanju neko ko se isto zove (Opacic je cesto prezime, 4 narodna heroja iz okoline Knina su se zvala isto Stevo Opacic) ili koristi isto ime. Dokaz nemam, u svakom slučaju, fora je upalila, prica je pustena u javnost i ubica je upozoren. To me navodi na jos jedni teoriju a to je da greska bas i nije bila greska nego da je neko namjerno uhapsio molera da digne buku i upozori ubice da se sklone.Sto se tice hapsenja uopste, interventna i slicne jedinice ne uzimaju iskaze od uhapsenika. Obicno se izvrsi nekakvo neformalno ispitivanje pa se tek onda zove advokat i daje se zvanican iskaz. Ukoliko je odredjeno zadrzavanje od 48 sati obveza je da se u roku od 2 sata od odredjivanja zadrzavanja obavjesti advokat. Na rjesenju o zadrzavanju se mora nalaziti krivicno djelo za koje je uhapseni okrivljen. Sto se tice urucivanja papira sa pravima, trebalo bi da ga dostave prilikom hapsenja, medjutim zakon je poprilicno neprecizan. Obicno taj papir dobije neposredno prije davanja iskaza.
Ja koliko sam shvatio, on se zali da mu nisu rekli o cemu se radi, sve dok nije stigao u staniicu.
Link to comment
Ja koliko sam shvatio, on se zali da mu nisu rekli o cemu se radi, sve dok nije stigao u staniicu.
rekao je da mu ni advokat nije rekao o cemu se radi.
Izabrali su mi advokata, koji mi nije ni rekao zbog čega sam uhapšen. Tek kada su me odveli na poligraf, shvatio sam da me optužuju za neko ubistvo u koje sam navodno umešan. U nedelju uveče, dva dana kasnije, pustili su me iz pritvora.
Link to comment

@ gandalfIzjava dobijena tim ispitivanjem nije dokaz i ne moze se koristiti u sudu, bez obzira da li je bilo batinanja ili ne. Rekoh neformalno, nije predvidjeno zakonom ali se desava u praksi.Zasto policija to radi? Advokata zovu tek kada okrivljeni njima sve isprica pa onda kazu:" aj sad, majcin sine, lijepo ponovi pred cika advokatom ono sto si nama ranije rekao" Sredstvo pritiska.Batinanje se ne desava toliko cesto. Ne kazem da ga nema, nisam neko ko brani isto itd...I da dodam jos nesto. Postoje tu dva problema. Jedan je prekomjerna upotreba sile prilikom hapsenja a drugi je iznudjivanje iskaza.

Edited by nautilus
nova strana i dodatak
Link to comment

Meni je u oba slucaja (prekomerna sila i iznudjivanje iskaza) jako™ opravdanje koje se najcesce cuje: Sve policije tuku. Sto svakome ko je makar jednom pomerio guzicu iz ove zabokrecine izgleda, blago receno, smesno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

dolce vita:

Šefovi policije 7 godina primali 1.500 evra mesečno od dilera drogeIvana Jasnić Mastilović/Predrag Vujanac | 30. 08. 2013. - 06:21h | Foto: RAS | Komentara: 83Pripadnici Sektora unutrašnje kontrole MUP-a Srbije uhapsili su Dejana Subotića, šefa Odseka za suzbijanje kriminaliteta PU Valjevo, i njegovog kolegu Milana Ćulafića, vođu grupe za suzbijanje narkomanije, zbog sumnje da su primali mito. Kako saznajemo, novac su uzimali od valjevskih dilera kako bi ih „zaštitili“ od policijskih istraga.373446_policijski-inspektor-uhapsen-milan-culaficfoto-fb_f.jpg?ver=1377811586Milan Ćulafić- Za po 1.500 evra mesečno, već sedam godina, dileri su od šefa Odseka dobijali informacije kada ih policija istražuje i kada njihove mobilne telefone prisluškuje policija - kaže izvor „Blica“.Naš sagovornik otkriva da je postojao dogovor da se ne hapse dileri pod „zaštitom“ Subotića i Ćulafića, a na volšeban način zatvarane su istrage o trgovcima narkoticima koji su za to plaćali dvojicu policajaca.- Policajce koji su ipak nastavljali istrage, ali su rapoređivani na druga radna mesta - navodi naš sagovornik. Veljović: Nastavljamo Direktor srpske policije Milorad Veljović izjavio je da ova hapšenja nisu kraj obračuna protiv korumpiranih policajaca. On je naveo da policija mora biti primer u borbi protiv kriminala i korupcije. Veljović je dodao da će uspešnost u borbi protiv kriminala i korupcije biti povod za kadrovske promene. Đajić: Početak Načelnik valjevske policije Predrag Đajić je rekao da ne može detaljnije da govori o hapšenju, pošto „priča nije zaokružena”. U MUP-u imaju transkripte razgovora trojice dilera sa Subotićem, kao i njihove pisane izjave, po kojima ga terete da ih je za novac obaveštavao o akcijama policije.Dvojica valjevskih policajaca su uhapšeni posle prijave lokalnih dilera Gorana Đ, Nenada S. i izvesnog mladića poznatog pod nadimkom „Gušter“, koje su Subotić i Ćulafić uhapsili pre nekoliko godina zbog posedovanja narkotika. Uhapšen je, a zatim i osuđena supruga dilera Gorana Đ. kod koje je u februaru zaplenjeno 1.200 grama heroina. Zbog toga je hapšenje Subotića i Ćulafića izazvalo nezadovoljstvo među zaposlenima u SUP-u Valjevo.Subotić i Ćulafić su i drogu zaplenjenu u raznim akcijama u Valjevu vraćali na tržište posredstvom „svojih“ dilera, a za kilogram heroina su uzimali 10.000 evra. Umesto droge u kese su stavljali paracetamol.Subotić je u prvoj izjavi kolegama iz SUK-a negirao tvrdnje dilera, objašnjavajući da je reč o osobama koje je ranije hapsio i da ga za mito terete iz osvete.373445_policijski-inspektor-uhapsen-dejan-suboticfoto-fb_f.jpg?ver=1377811741Dejan SubotićDržavni sekretar MUP-a zadužen za unutrašnju kontrolu i međunarodnu saradnju Vladimir Božović objašnjava za „Blic“ da se akcija nastavlja.- Ovo je samo vrh ledenog berga - dodaje Božović.Kolege uhapšenih policajaca sumnjaju da je hapšenje podmetnuto i navode da su ove godine u Valjevu zabeležene rekordne zaplene. Za sedam meseci zaplenjeno je oko 30 kilograma raznih narkotika. Subotić i Ćulafić učestvovali su i u poslednjoj akciji kada je otkrivena laboratorija marihuane Nemanje T. (30) iz Zemuna.Vraćen na posaoMilan Ćulafić je u žižu interesovanja dospeo krajem 2012. kada je osumnjičen da je u jednoj od racija na dilere, po tvrdnjama roditelja, pretukao maloletnika. Ćulafić je intervenisao zbog sumnje da grupa mladih kod diskoteke „Azuro” konzumira drogu, a prilikom legitimisanja jedan od njih ga je udario pesnicom, pa je inspektor pretukao maloletnika. Nakon tog incidenta, bio je udaljen sa posla, ali je posle žalbe vraćen u službu do okončanja postupka.- Ćulafić je revnosan policajac koji je vodio brojne akcije hapšenja u kojima je zaplenjeno više kilograma narkotika. Verujem da će istraga razjasniti sve činjenice o njemu - ističe za „Blic” Nebojša Perović, Ćulaftićev advokat.Treći čovekDejan Subotić je bio treći čovek u valjevskoj Policijskoj upravi. Njegovo hapšenje iznenadilo je valjevske policajce.- Bio je izuzetan profesionalac, koji je završio Pravni fakultet. Šef Odseka postao je pre četiri godine nakon hapšenja grupe Milana Lazarevića kome se sudi u Specijalnom sudu - priča za „Blic“ jedan od policijskih inspektora.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...