Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

edukacijom starijih sugrađana do niže stope kriminaliteta:SUBOTICAcom_18Apr2013_Subotica_906818.jpg?id=906818SUBOTICAcom_18Apr2013_Subotica_906799.jpg?id=906799

"Naš grad - sigurna kuća": realizacija projekta u tokuPostavljeno: 18.04.2013 u 14:07h Izvor: RTV Yueco / Sandra Iršević Pregleda: 400 Komentara: 0Policajci su u prepodnevnim časovima delili flajere starijim sugrađanima na Radijalcu. Reč je o projektu pod nazivom “Naš grad, sigurna kuća”, koji zajednički realizuje Policijska uprava u Subotici i Gerontološki centra Subotice, a uz podršku Misije OEBS-a. Policajci su delili flajere i pružali savete i preporuke građanima, kako da zaštite sebe, svoju imovinu i ne postanu žrtve krivičnog dela.Naši najstariji sugrađani se ne osećaju sigurno na Radijalcu. Česte su krađe i provale, kao i uništavanje gradske imovine. Marija Vučković sa Radijalca kaže da je zadovoljna akcijom policije.Projekat se prvi put realizuje u našoj zemlji uz podršku Misije OEBS-a sa ciljem da se podigne svest naših najstarijih sugrađana o načinu prepoznavanja i mogućnostima zaštite kako ne bi postali žrtve nekih od krivičnih dela. Većina krivičnih dela je urađena u naselju Radijalac. Projekat predviđa štampanje i deljenje flajera, pet radionica na kojima će naši najstariji sugrađani imati priliku da nauče kako da se ponašaju ukoliko postanu žrtve.Sutra će biti održana prva od pet radionica za korisnike usluga Gerontološkog centra i građane sa područja Radijalca, koja ima za cilj da kroz razmenu iskustava, prezentacije i studije slučaja utiče na svest naročito starijih sugrađana. Misija OEBS-a je projekat podržala sa 200.000 dinara.
Edited by Hella
Link to comment

volim da nosim novac u torbi koji nosim na ramenu. takođe, ne znam koliko mi je novca potrebno kada krenem napolje. volim da nosim đinđuve, naročito u letnjim mesecima.šta bi falilo ovom debeljku da umesto što deli papiriće babama, malo stoji na ovoj istoj ulici i gleda okolo?

Link to comment

Fali im samo: "Ostanite u kući i nikada je ne napuštajte, po mogućnosti budite svakodnevno zaključani u podrumu" i imaćemo 1 respektabilan™ stepen bezbednosti na ulicama.

Link to comment

Branio sam klinca koji je, kao clan grupe, maznjavao zenama nakit tako sto su se u po bijela dana zaletali i strgavali lancice dok su se one setale i uzivale u suncu. Nakit su prodavali zlataru po deseterostruko nizoj cijeni, a kintu trosili u meku. Meta su im bile starije gospodje i zene sa jako malom djecom posto one ne mogu ostaviti klince da bi jurile za lopovima.Uzgred, kako je otoplilo tako je porastao broj kradja :D

Link to comment
Fali im samo: "Ostanite u kući i nikada je ne napuštajte, po mogućnosti budite svakodnevno zaključani u podrumu" i imaćemo 1 respektabilan™ stepen bezbednosti na ulicama.
+1Ali vazno da poziraju sa utokama...
Branio sam klinca koji je, kao clan grupe, maznjavao zenama nakit tako sto su se u po bijela dana zaletali i strgavali lancice dok su se one setale i uzivale u suncu. Nakit su prodavali zlataru po deseterostruko nizoj cijeni, a kintu trosili u meku. Meta su im bile starije gospodje i zene sa jako malom djecom posto one ne mogu ostaviti klince da bi jurile za lopovima.Uzgred, kako je otoplilo tako je porastao broj kradja :D
Vidi, druzio sam se pre 25 godina sa par njih koji su po svom kraju (imali su tada 15-16) drskama od metle spopadali bake i otimali im tasne. Ali su vec sa 20 imali dosije debeo ko Budendrokovi i imali bar neku godinu u kruski.Tuzno je sto policija terorise likove poput kojota, a nije u stanju da se izbori sa nasilnim klincima, bili oni otimaci, sitni dileri ili navijaci.
Link to comment

Ja ovo vidim kao pokusaj priblizavanja policije zajednici, mozda malo nevest ali ipak vredan hvale. Koncept community policinga je uglavnom dao odlicne rezultate u svim zemljama koje ga primenjuju ali potrebna je promena filozofije rada policije, takoreci totalni preobrazaj, gde ce akcenat biti na prevenciji a ne na reakciji. Tako ja i vidim ove flajere, dizajn i poruka mozda nisu po standardima modernog PR-a, takodje, policija bi morala da povede racuna o ponasanju i izgledu svojih pripadnika za sta, kazu, trenutno nemaju para. Opet, mnogo je lepse videti nekog pandura kako caska sa babicom, nego da jurca po gradu i presrece ljude u interventnim patrolama.

Link to comment
  • 1 month later...
Taksisti pisali kaznu, on na nišanuIzvor: Radio 021 četvrtak 13.06.2013 | 08:31Novi Sad -- Begunac od policije naterao je pod pretnjom pištoljem taksistu da ga vozi, koga je zaustavila saobraćajna policija i napisala mu kaznu.Novosadski taksista Milana Ostojića morao je begunca da vozi do Žablja.Usput ga je zaustavila patrola policije zbog saobraćajnog prekršaja, ali saobraćajci nisu primetili da je u čoveka kome su ispisivali kaznu sve vreme bio uperen "tetejac".Kako Ostojić kaže za 021, prihvatio je vožnju u Ulici Koste Mirosavljevića, gde mu je u automobil ušao mladić od otprilike 17-18 godina."Kada sam stigao na adresu, primetio sam policajce, koji su mi rekli da se vratim na stajalište. Međutim, kada sam okrenuo automobil, dečko je izašao iz sporednog ulaza, otvorio vrata i seo na suvozačko mesto. Kada je video da se policija okreće, izvadio je pištolj i naredio mi da vozim odatle", priča Ostojić.Uplašeni, ali pribrani taksista poslušao je naredbu i krenuo ka Žablju. Na uglu Primorske ulice i Temerinskog puta primetio je patrolu saobraćajne policije, i namerno prošao kroz crveno svetlo kako bi privukao pažnju na sebe. Kada je video rotaciju iza sebe, pomislio je kako je manevar uspeo, međutim, revnosni policajci nisu "pročitali" nijedan Ostojićev signal, već su mu hladnokrvno ispisali kaznu od 5.000 dinara."Najpre sam pokušao da izađem iz vozila, da se 'dogovorimo', kako bih im rekao šta se dešava, međutim, nisu mi dozvolili uz obrazloženje da ne smem da izlazim iz automobila dok traje legitimisanje. Kad to nije uspelo, pokušao sam da napišem primedbu u zapisnik u kojoj bih objasnio da sam talac, međutim, policajci mi nisu dali da uzmem notes u ruke. A klinac je sve vreme držao pištolj ispod duksa uperen u mene", kaže Ostojić za Novosadski informativni portal.Drama je bila gotova u Žablju, kada je taksista parkirao automobil ispred adrese koju je zahtevao mladić sa pištoljem. Ostojić kaže da se uputio u policijsku stanicu odmah nakon što je begunac izašao iz vozila, i prijavio slučaj.Od novosadske policije Radio 021 nije uspeo da dobije odgovor zbog čega je policija intervenisala na adresi begunca. Prema nezvaničnim saznanjima, mladić je potezao pištolj na svoje ukućane, koji su pozvali 192, ali je nasilnik uspeo da se "izmigolji". Kako 021 saznaje, u pitanju je osoba koja je odranije poznata policiji zbog brojnih krivičnih dela.http://www.b92.net/i...6&nav_id=722448
Edited by Hella
Link to comment

to je bila i moja prva reakcija. taksisti su najgori šljam što se tiče skrnavljenja budžeta i skloni su izmišljanju senzacija da ne bi platili kaznu.

Link to comment

Čekaj, on je prošao kroz crveno, kasnije kad su ga zaustavili, ponudio da se "dogovore", a onda hteo da im otme blokče™ ?Pandurima treba dati orden za postupanje po ps-u. I što nisu maltretirali putnika terajući ga da skida duks pogađajući iz malog mozga šta mu je ispod

Link to comment

majku mu, u toj situaciji cisti saobracajcia meni, baksuzu, uvek razgledaju gepek karavana, kao da drogu prevozimjednom sam teglio neke ploce, pitao me pandur sta vozim, kad sam rekao "mineralni plafon" umalo mi nije sljagu razvukao

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li se negde na forumu detaljnije govorilo o Dikoviću i Žandarmeriji? Svašta se provlačilo kroz stručnu štampu ("Informer") ali sve je ostalo samo na medijskim porukama. Jel Zandarmerija zaista postala relevantan a otuđen centar moći? I ko je čiji čovek?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...