Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

mojej e pitanje zbog čega se ne postave table na kojima piše "50"? rezon je da ako nema table nema ni ograničenja. što da se iz službenog glasnika ili TV obaveštavam o saobraćajnim propisima.

 

tamo u onoj vukojebini, na putu brajkovac - belanovica ispred svake krivine stoji tabla s "30", iza svake je tabla sa "50". pred lakat krivinama "20". može tamo, ne može ovde?

Link to comment

rezon je opšte ograničenje u gradu 50, ne treba tabla, na semaforu se prolazi samo na zeleno, a staje se na žuto i crveno. dosta jednostavno :huh:

 

 

Edited by levi
Link to comment

pa zašto onda nailazim na table sa "80", "100"? ne treba onda ni tabla sa naznakom pešačkog prelaza.

 

ovo za semafore. objasni zašto negde zeleno trepće pre žutog a negde ne?

Link to comment

Postoje opsta pravila saobracaja, medju njima i ogranicenje brzine, pa je definisano da su ogranicenja 50 u naseljenom mestu, 80 na obicnom putu van naseljenog mesta, 100 na putu rezervisanom za saobracaj motornih vozila i 130 na autoputu. Ukoliko je potrebno da bude drugo ogranicenje brzine to se regulise saobracajnim znakom. Nalazis table sa 80 i 100 zato sto to nije brzina odredjena opstim pravilom saobracaja. Slicno je i za raskrsnice. Ako nema znaka vazi pravilo desne strane, ako imas stop moras da stanes i propustis vozila, ako ima i semafor onda ne vazi saobracajni znak, a ako imas i saobracajca koji regulise saobracaj, onda gledas njega, a ne semafor i saobracajne znake.

Link to comment

Ako nemaš prekršaja u poslednjih par godina javi se policiji da priznaš krivicu i ne ideš na sud. Smanjiće ti period oduzimanja dozvole, moguće i novčani deo.

Link to comment

Teško da je Most na Adi, sa pristupnim saobraćajnicama, deo naselja.

Definicija naselja:

 

30) naselje je izgrađen, funkcionalno objedinjen prostor, koji je namenjen za život i rad stanovnika i čije su granice obeležene odgovarajućim saobraćajnim znakom,

 

Odgovarajući saobraćajni znak:

 

post-4165-0-92380500-1309349022.jpg

 

Dalje, gde se postavljaju ovi znakovi:

 

Član 159

Upravljač puta je obavezan da saobraćajni znak koji označava naselje, postavi na putu u neposrednoj blizini mesta gde postoje izgrađeni redovi, odnosno grupe stambenih ili poslovnih objekata, na mestu gde je očekivano veće prisustvo pešaka koji ostvaruju potrebe u tom naselju.

Upravljač puta je obavezan da saobraćajni znak koji označava prestanak naselja postavi na putu u neposrednoj blizini mesta gde prestaje deo puta na kome su ispunjeni uslovi iz stava 1. ovog člana.

Link to comment
1 hour ago, Tale said:

 

Kako nije u naselju? I koliko se sećam kad sam prvi put prelazio taj most nije bilo znaka za brzinu, što mi govori da je 50, a svi idu 70.

Link to comment

Postoji znak na uključenju sa Ade kada se ide na NBG, po klizavom putu je 40, znači standardnih 50 a u levoj traci se inače gazi mnogo više. Pisao sam pre nekoliko meseci, to mesto im je sada standardno za radar. Šteta, Đorđe - valjda vas neće previše odrapiti.

Link to comment
28 minutes ago, čekmeže said:

Kako nije u naselju? I koliko se sećam kad sam prvi put prelazio taj most nije bilo znaka za brzinu, što mi govori da je 50, a svi idu 70.

Vidi definiciju.

Link to comment
5 hours ago, djordje geprat said:

 pa, koliko je ovde dozvoljeno? 50. nema znaka? naseljeno mesto, dozvoljeno 50.

skoro da sam siguran da sa nbgd stran prilikom penjanja na đilasov most ima tabla za naseljeno mesto tj ograničenje od 50kmh

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...