Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

RTV B92 dobiće od Fonda za razvoj Republike Srbije kredit od čak 42 miliona dinara s kamatom od samo jedan odsto godišnje! Prema dokumentaciji do koje je došao Press, ovaj kredit odobren je 5. juna na sednici Upravnog odbora Fonda za razvoj. Odobravanje kredita predložila je Verica Kalanović, ministarka za NIP i potpredsednica G17, dok je predsednik UO Fonda za razvoj vicepremijer i lider G17 Mlađan Dinkić.

Link to comment
RTV B92 dobiće od Fonda za razvoj Republike Srbije kredit od čak 42 miliona dinara s kamatom od samo jedan odsto godišnje! Prema dokumentaciji do koje je došao Press, ovaj kredit odobren je 5. juna na sednici Upravnog odbora Fonda za razvoj. Odobravanje kredita predložila je Verica Kalanović, ministarka za NIP i potpredsednica G17, dok je predsednik UO Fonda za razvoj vicepremijer i lider G17 Mlađan Dinkić.
:o
Link to comment
RTV B92 dobiće od Fonda za razvoj Republike Srbije kredit od čak 42 miliona dinara s kamatom od samo jedan odsto godišnje!
sve i da je to tacno, spram informativnog programa, svaki cvonjak je zasluzen. ima tu jos stosta da se popravlja, al' je doprinos novinara ovog medija u pravcu osvetljavanja razlicitih, vise nego kontraverznih oblasti srbo-drustvene svakodnevice, nemerljiv u odnosu na konkurente.
Link to comment
67d8616a00.jpg......Ovo je prvi slučaj da neka medijska kuća dobija direktnu pomoć od državnih fondova! A sasvim je interesantno da je ova medijska kuća mesecima unazad bila najžešći kritičar vlasti, kao i to da su novinari ove kuće u svakoj prilici optuživali vlast da pritiska medije.Kredit po uredbi VladeDržavni kredit od 42 miliona, koji je obezbedio Fond za razvoj, B92 dobio je po vrlo povoljnim uslovima: kamata je samo jedan odsto, rok otplate je 4,5 godina, a grejs-period je šest meseci. Ovi uslovi kredita navode se u dokumentu (pogledaj faksimil) koji je pripremila Komisija UO Fonda za razvoj, čiji je predsednik Verica Kalanović, ministar za NIP i potpredsednik G17. Potpise na predlog za davanje kredita stavili su i članovi Komisije Igor Momčilović, Ljubiša Dimitrijević, dr Rajko Perić, Zoran Marinović, šemsudin Kučević.Direktor Fonda za razvoj Olivera Božić potvrdila je za Press da je B92 dobio kredit i objašnjava o kakvom je finansijskom aranžmanu reč.- Dobili su sufinansirani kredit za investicije s bankama, koji se dodeljuje na osnovu uredbe Vlade. Prema toj uredbi, banka obezbeđuje 70 odsto kredita, dok 30 odsto isplaćuje Fond. Tako je B92 od nas dobio 42 miliona, a još 98 miliona od Komercijalne banke. Kredit je odobren za kupovinu filmskog, sportskog i zabavnog programa. Do sada su odobrena samo četiri ovakva kredita i za njih je vrlo malo zainteresovanih... - kaže Olivera Božić. Ona dodaje da B92 nije bio u obavezi da Fondu za razvoj podnosi bilo kakav projekat jer kredit odobrava banka, dok Fond samo učestvuje u delu kredita.- Oni su zahtev podneli banci koja daje garancije i za novac koji Fond daje - kaže Božićeva.Direktor i glavni urednik B92 Veran Matić u pismenom odgovoru Pressu potvrdio je da je njegova kuća dobila ovaj kredit. On je, međutim, izbegao da pomene novac koji je dobio od Fonda za razvoj:?Kredit od 1,5 miliona evra dobili smo od Komercijalne banke, naše poslovne banke koja je nosilac svih radnji vezanih za kredit, a u skladu sa uredbom Vlade Srbije. Ispunili smo sve rigorozne zahteve koje propisuje uredba", piše Matić.Jednom odbijeni u FonduIpak, prema saznanjima Pressa, B92 je nedavno konkurisao za kredit kod Fonda, ali je zahtev odbijen. Naime, Fond ne može da odbori kredit firmi koja je u poslednje dve godine imala gubitak, a B92 je u 2008. iskazao gubitak od 248,3, a u 2007. od 196,6 miliona dinara (podaci Agencije za privredne registre). Na konkretno pitanje da li je B92 već bio odbijen za kredit, Matić izbegava odgovor....
Link to comment

pa jeste malo glupo da država subvencioniše kamatu jednoj medijskoj kući, a pogotovo da joj direktno daje kredit. Ne razumem, šta je ovde spin?

Link to comment

Pa zato što, na primer meni, sve i da je to 100% tačno, ne pada na pamet da se stresiram zbog toga što država nekome pomaže da dobije povoljniji kredit od milion evra, a pogotovu što je to B92(jer se meni nikad nije sviđao onaj Đinđićev rezon: za zasluge samo plakete), dok se u zemlji apsolutno protivustano p o k l a nj a milion dolara ili se razmatra subvencionisanje kredita (polu)monopolistima od nekoliko stotina miliona za otplatu dugova dobavljačima, u zemlji gde se konkurencija u vidu same državne televizije ponaša totalno netransparentno, a kome novac svi mi(iz budžeta) dajemo ne tako što im subvencionišemo kredite nego im, realno, jednostavno samo dajemo. Ovo je samo diverzija: pričali o Luci, o ovome, o onome, pa ajde kao sad i mi njih da pokažemo u istom takvom svetlu. I don't buy it.

Link to comment
haha, kako se samo primas na mishkovicev/bekov spin.... jos malo pa ce u ocaju objavljivati nalaze rektalnog brisa zaposlenih....
s'o uzbudjujes, kad vidis da je u pitanju press-ovana dalabu. nadam se da ce sutrasnja pravda, zasigurno imati jos pikantnih detalja. Edited by boshoku
Link to comment

Ništa nisam komentarisao - samo preneo vest, koju malo ko i objavljuje. A niko je nije negirao. A u državnom fondu valjda stoje i moje pare, makar minimalno, jer plaćam tu državu. I zato sam zainteresovan. Imam neke troškove za moju firmu+porez a nisam imao gubitke. Koji Mišković, koji Beko ? Pa ovi sami su potvrdili.Mislio sam da smo svetinje i tekovine valjda prevazišli. Jednostavno, začuđen sam, a ne zlurad.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...