Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Postoje:Redovni Krediti za rekonstrukciju, izgradnju objekata i nabavku opremeUslovi:- kamatna stopa 3%- nema gubitka dve godineSufinansirani krediti za investicije sa bankama - pravna licapodgrupa Kredita za ublažavanje posledica ekonomske krize u skladu sa uredbama koje je donela Vlada Republike Srbije- kamatna stopa 1%- 30% drzava, 70% banke- ne pominje se gubitakDetalje videti na sajtu fonda za razvoj.

Link to comment
Jbg, lako se može dogoditi da za par meseci vlada da kredit po istim uslovima nekoj medijskoj kući koja je pod miškovim uticajem. i to mnogo veću dotaciju. B92 tada, naravno, neće imati moralno pravo da kritikuje tu meru. A ni forumaši koji danas ovakvu meru podržavaju.
pa jbg, neće. konkurs je tu, ko oće konkuriše i dobije keš. i to nema veze sa moralom. nigde ne piše da je uslov da se celiva mlađina ikona svako jutro do otplate kredita.samo da ne zaboravim,
Po pričama koje kruže, a koje se podudaraju sa onim što čujemo o G17 svakodnevno, ovi krediti ne da se ne daju pod nekim transparentnim uslovima, već se i samo vraćanje kredita ne nadgleda sa jednakom pažnjom, u zavisnosti od toga da li je firma koja je uzela kredit dovoljno pokazala naklonost dotičnoj interesnoj grupi.
po pričama koje su do mene dokružile, ovo je najobičnija budalaština. nit su nekog pritiskali s nekakvom naklonošću pre dobijanja kredita, a ni posle. Edited by Gonzo
Link to comment
Jbg, lako se može dogoditi da za par meseci vlada da kredit po istim uslovima nekoj medijskoj kući koja je pod miškovim uticajem. i to mnogo veću dotaciju. B92 tada, naravno, neće imati moralno pravo da kritikuje tu meru. A ni forumaši koji danas ovakvu meru podržavaju.
Ja neću. Ako je sve po propisu-ok. Pejsi, sve je urađeno po zakonu. Medijske kuće spadaju u pravna lica, tu nema dileme. Kredit je uzet za investiranje-jbg, za medije je investicija zakup prava na neki program, nije kupovina novog proizvodnog pogona. A još kad znam od koga hajka dolazi, ma nemam gram sumnje šta je po sredi.
Link to comment
Ja neću. Ako je sve po propisu-ok. Pejsi, sve je urađeno po zakonu. Medijske kuće spadaju u pravna lica, tu nema dileme. Kredit je uzet za investiranje-jbg, za medije je investicija zakup prava na neki program, nije kupovina novog proizvodnog pogona. A još kad znam od koga hajka dolazi, ma nemam gram sumnje šta je po sredi.
I ja mislim da je urađeno po zakonu. Samo mislim da je nešto više od toga potrebno da bih podržao ovakvu meru. Mislim, svašta je po zakonu, zar ne?Lično, ne vidim svrhu ovakvih mera. Kapiram interes B92 da se finansijski i svakako drugo osigura od raznih turbulencija u ova smutna vremena. ALi, ne vidim šta mi kao građani dobijamo ovim potezom. Mislim, ovaj ceo program postoji da bi se povećala privredna aktivnost. Šta je benefit od ovoga? To da B92 otkupi Wimbledon i naredne sezone? Super.
Link to comment
Samo mislim da je nešto više od toga potrebno da bih podržao ovakvu meru. Mislim, svašta je po zakonu, zar ne?
možeš da misliš šta god hoćeš, nije potrebno ništa više sem ispunjavanja navedenih uslova.
Link to comment
I ja mislim da je urađeno po zakonu. Samo mislim da je nešto više od toga potrebno da bih podržao ovakvu meru. Mislim, svašta je po zakonu, zar ne?Lično, ne vidim svrhu ovakvih mera. Kapiram interes B92 da se finansijski i svakako drugo osigura od raznih turbulencija u ova smutna vremena. ALi, ne vidim šta mi kao građani dobijamo ovim potezom. Mislim, ovaj ceo program postoji da bi se povećala privredna aktivnost. šta je benefit od ovoga? To da B92 otkupi Wimbledon i naredne sezone? Super.
Pazi, ako promaše investiciju, sami će novac svejedno morati da vraćaju. Pravo je pitanje šta mi kao građani dobijamo ovim propisom? Pošto je propis jednak za sve. Procena da kredit treba dati nije državna nego banke(privatne) koja je procenila da je to u redu. Postupajući po sopstvenom propisu, država je odobrila ostatak. E sad da li je takav propis dobar je stvar političke procene, ali ni o kakvoj korupciji, zloupotrebi, itd. ne može biti reči. Ovde čak možda ima elemenata da B92 i ovi službenici vlade tuže Press.
Link to comment

Znaci sutra dodju KURIR, PRESS, PRAVDA, NIN, BLIC, TV FOX, TV KOSAVA... i kazu da im treba po milion evra za razne zabavno-muzicko-sportske egzibicije i budu odbijeni i sta cemo onda? Da li postoje dobri i losi mediji? Da li jedni mogu, a drugi ne mogu pod istim uslovima da uzmu kredit? Mozda TV FOX hoce da salje SUVIVOR ucesnike, na Bahame umesto u neku pustaru pa im treba sponzor:) Mozda da se Zvezda prijavi za taj kredit, jer Zvezda je mnogo vaznija od B92, zar ne? A trebaju im igraci, plate za zaposlene, novi auto za predsednika kluba... Smesno je sta se radi, a jos smesniji su kriterijumi, jedni mogu drugi ne. Nezavisni medij koji dobija kredit od drzave, prestaje da bude nezavisan.

Link to comment
Znaci sutra dodju KURIR, PRESS, PRAVDA, NIN, BLIC, TV FOX, TV KOSAVA... i kazu da im treba po milion evra za razne zabavno-muzicko-sportske egzibicije i budu odbijeni i sta cemo onda?
ništa, pitaj onu banku koja ih je odbila zašto je to uradila
Da li postoje dobri i losi mediji?
Da, postoje, ali to je nebitno za ovu priču
Mozda da se Zvezda prijavi za taj kredit, jer Zvezda je mnogo vaznija od B92, zar ne? A trebaju im igraci, plate za zaposlene, novi auto za predsednika kluba...
Može. I onda sa 4 miliona evra lepo, natenane, smanji dug na 21 milion evra. Mislim ko joj ne bi dao kredit za investiciju u vidu otplate dospelih rata?
Smesno je sta se radi, a jos smesniji su kriterijumi, jedni mogu drugi ne.
A ko ko'kretno ne može? A i da ne može, ne odlučuje država.
Link to comment
Znaci sutra dodju KURIR, PRESS, PRAVDA, NIN, BLIC, TV FOX, TV KOSAVA... i kazu da im treba po milion evra za razne zabavno-muzicko-sportske egzibicije i budu odbijeni i sta cemo onda? Da li postoje dobri i losi mediji? Da li jedni mogu, a drugi ne mogu pod istim uslovima da uzmu kredit? Mozda TV FOX hoce da salje SUVIVOR ucesnike, na Bahame umesto u neku pustaru pa im treba sponzor:) Mozda da se Zvezda prijavi za taj kredit, jer Zvezda je mnogo vaznija od B92, zar ne? A trebaju im igraci, plate za zaposlene, novi auto za predsednika kluba... Smesno je sta se radi, a jos smesniji su kriterijumi, jedni mogu drugi ne. Nezavisni medij koji dobija kredit od drzave, prestaje da bude nezavisan.
bas sam se pitao gde si i da li ces doci da se zapishash i ovde.carski.edit: h Edited by gazza1
Link to comment

što neko reče, treba razlikovati dve stvariJedna je što je to objavio treš list, pa to dovodi odmah u sumnju vest. I motive, i radost urednika koji je to nabo. Samo, treba imati u vidu da su svi mediji davno izgubili nevinost, pa i etablirani B92.Druga, da li je sve sa procedurom dobijanja državnih para, u redu ? Ako ne ispunjava uslov pozitivnog poslovanja u prethodnom periodu, onda je krivica do Fonda, a primalac ne bi konkurisao da nije znao da će to biti zanemareno. Dakle to je to, i ništa više. Po pravnoj definiciji zajam je ustupanje novca uz tržišnu kamatu koja nadoknađuje zaradu koju bi zajmodavac tim novcem imao u tom periodu. kad bi kamat bila više od toga, to bi bio zelenaški posao. Ako ne postoji, ili je beznačajna, to je posluga, a ne zajam, a vrednost kamate je poklon. Dakle na 42 miliona razlika između 1% i tržišne kamate je poklon države nezavisnom mediju koji je poslovao sa gubitkom. šta ako nastavi u ovoj i sledećoj godini sa gubicima ?Pa firma sa gubicima je, recimo, bila i ona čiji radnici seku prste i štrajkuju glađu, ali tu se striktno poštovao zakon

Link to comment
što neko reče, treba razlikovati dve stvariJedna je što je to objavio treš list, pa to dovodi odmah u sumnju vest. I motive, i radost urednika koji je to nabo. Samo, treba imati u vidu da su svi mediji davno izgubili nevinost, pa i etablirani B92.Druga, da li je sve sa procedurom dobijanja državnih para, u redu ? Ako ne ispunjava uslov pozitivnog poslovanja u prethodnom periodu, onda je krivica do Fonda, a primalac ne bi konkurisao da nije znao da će to biti zanemareno. Dakle to je to, i ništa više. Po pravnoj definiciji zajam je ustupanje novca uz tržišnu kamatu koja nadoknađuje zaradu koju bi zajmodavac tim novcem imao u tom periodu. kad bi kamat bila više od toga, to bi bio zelenaški posao. Ako ne postoji, ili je beznačajna, to je posluga, a ne zajam, a vrednost kamate je poklon. Dakle na 42 miliona razlika između 1% i tržišne kamate je poklon države nezavisnom mediju koji je poslovao sa gubitkom. šta ako nastavi u ovoj i sledećoj godini sa gubicima ?Pa firma sa gubicima je, recimo, bila i ona čiji radnici seku prste i štrajkuju glađu, ali tu se striktno poštovao zakon
Ti jos furas pricu o gubicima?Aman, gore imas da za ove krizne kredite, 30% Fond, 70% banke, gubici u posledje dve godine nisu kriterijum.Za redovne kredite jesu.B92 je uzeo ove krizne.
Link to comment

pametnjakovici - stuck it in yr ass, umesto praziluka. На основу члана 123. тачка 3. Устава Републике Србије, а у вези са чланом 5. Закона о буџету Републике Србије за 2009. годину (?Службени гласник РС?, број 120/08), Влада доносиУРЕДБУО УСЛОВИМА КОРИШЋЕЊА СУФИНАНСИРАНИХ КРЕДИТА ЗА ИНВЕСТИЦИЈЕ УЗ ГАРАНЦИЈУ ГАРАНЦИЈСКОГ ФОНДА У 2009. ГОДИНИЧлан 1.Овом уредбом уређују се услови коришћења суфинансираних кредита за инвестиције у 2009. години уз учешће Фонда за развој Републике Србије и гаранцију Гаранцијског фонда (у даљем тексту: кредити). Члан 2. За намене из члана 1. ове уредбе Фонд за развој Републике Србије (у даљем тексту : Фонд) је у 2009. години обезбедио средства у износу од пет милијарди динара, од чега ће суфинансирати сваки појединачни кредит у висини од 30%, а банке ће из својих извора обезбедити остатак од 70% који ће бити гарантован од Гаранцијског фонда у висини од 75%.Члан 3. Кредити се не могу користити за:1) организовање игара на срећу, лутрија и сличних делатности;2) производњу и промет роба и услуга које се према домаћим прописима или међународним конвенцијама и споразумима сматрају забрањеним;3) репрограм постојећих кредита код исте банке и за рефинансирање кредита код друге банке.Члан 4. Право на коришћење кредита имају привредна друштва и предузетници у Републици Србији (у даљем тексту: корисници кредита), који су регистровани у складу са законом којим се уређује регистрација привредних субјеката и који пословној банци (у даљем тексту: банка) уз захтев за коришћење кредита доставе сву потребну документацију о инвестиционим улагањима.Члан 5. Корисници кредита у прве две године коришћења кредита не могу смањити број запослених у односу на ниво просечног броја запослених у последњем кварталу 2008. године, а средства добијена по основу кредита дужни су да наменски користе.Контролу броја запослених из става 1. овог члана код корисника кредита вршиће Национална служба за запошљавање и Фонд, а контролу наменског коришћења средстава добијених по основу кредита Пореска управа.Уколико Национална служба за запошљавање или Фонд утврде да је дошло до смањења броја запослених код корисника кредита у односу на просечан број запослених у последњем кварталу 2008. године или ако Пореска управа утврди да су средства добијена по основу кредита ненаменски коришћена, Фонд ће дати налог банци да обрачуна и наплати износ субвенционисане камате од корисника кредита за период коришћења кредита. У случају из става 3. овог члана корисник кредита губи право на даље коришћење субвенционисаног кредита, а банка може наставити да обрачунава камату за ту врсту кредита у складу са њеном пословном политиком.Корисник кредита је дужан да за последњи квартал 2008. године достави Фонду ОД обрасце оверене од стране Пореске управе, а почев од истека прве године коришћења кредита па све до истека једанаестог месеца друге године коришћења кредита, да доставља Фонду месечне ОД обрасце оверене од Пореске управе за период коришћења кредита.Члан 6.Кредит се одобрава уз примену валутне клаузуле са роком отплате од три до пет година уз грејс период од шест до 12 месеци.Највиши износ кредита које корисник кредита може укупно остварити код свих банака у динарској противвредности, по средњем курсу Народне банке Србије на дан пуштања кредита у течај је:1) за предузетника до 30.000,00 евра;2) за мало предузеће до 200.000,00 евра;3) за средње предузеће до 1.500.000,00 евра;4) за велико предузеће до 4.000.000,00 евра.Динамику реализације кредита за предузећа из става 2. тачка 4) овог члана дефинисаће Фонд и Гаранцијски фонд са банкама.Разврставање предузећа из става 2. овог члана извршено је у складу са чланом 7. Закона о рачуноводству и ревизији (?Службени гласник РС?, број 46/06).Члан 7.Фонд на пласирана средства обрачунава и наплаћује камату од 1% годишње. Највиша пондерисана каматна стопа за корисника кредита, који испуњава услове у складу са овом уредбом, износи ЕУРИБОР 3м + 4% годишње.Једнократна накнада за обраду кредита које банка зарачунава за кредите не може бити виша од 0,5% од износа кредита. Провизија Гаранцијског фонда за кредите износи 0,5% годишње на износ одобреног кредита.Члан 8.Министарство економије и регионалног развоја (у даљем тексту: Министарство) ће преко Фонда утврђивати листу банака преко којих ће се пласирати кредити на основу месечних података о кретању номиналне висине укупних кредита по банкама прибављених од Народне банке Србије. Кредити се реализују преко банака које имају повећање просечног стања кредита у посматраном кварталу у односу на претходни квартал. Просек стања кредита, у смислу ове уредбе, јесте збир стања на последњи дан у месецу у сва три месеца посматраног квартала, подељен са три.Међусобна права и обавезе између Фонда, Гаранцијског фонда и банке која се налази на листи банака уређују се уговором.Члан 9.Надзор над спровођењем ове уредбе врши Министарство. Фонд ће подносити Министарству извештај о реализацији коришћења средстава. Министарство ће подносити Влади извештај о реализацији коришћења средстава.Члан 10. Ова уредба ступа на снагу наредног дана од дана објављивања у ?Службеном гласнику Републике Србије?.05 Број:У Београду, 5. фебруара 2009. годинеВ Л А Д А ПОТПРЕДСЕДНИК

Link to comment

to je sekundarna stvar. najvaznije je to da nezavisni mediji ne trebaju da dobijaju pomoc od drzave.stvarno ne bih voleo da se 92ojka, ne daj boze, ugasi, ali mi nije jasno zbog cega nisu uzeli kompletan iznos od banke? kapiram da je ovako jeftinije, ali ovo je pakt sa djavolom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...