Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Koliko ja vidim, devojka je veliki fan odbrane svojih sranja na bazi pola: "there are a lot of great film critics who happen to be men, and I kinda figured the responses would skew male, but I didn't predict it would be that...extreme".

 

Nisam pročitao pažljivo jer me je ubila već uvodnim Fridkinovim citatom - ona budalaština kako se za dobrim konjem prašina diže. Ipak, search kaže da nigde u tekstu ne pominje ni reč "book" ni reč "source" ni reč "vandermeer". Pametnome dosta.

Link to comment

film je zapravo sasvim okej.. dok je mene mnogo vise zaineteresovalo kakva li je tek knjiga kad je tema filma tako jebeno dobra.... izgledalo mi je kao da su neke scene unfilmable.. ili mozda nije dovoljno truda uneto... i sve vreme sam razmisljala kako chu sto pre da kupim knjigu i vidim stae VanderMeer tu sve smislijo 

Link to comment

Pogledao Annihilation, uz nekoliko dobrih momenata prilično jalova izvedba. Veliki pobačaj u prenošenju atmosfere, ni blizu atmosfere, recimo Zone u Stalkeru.
Gluma očaj, ma sve očaj sem osnovne priče

Link to comment

Meni Inhalacia liči kao neko delo Stivena Kinga ekranizovano sredinom devedesetih.Dobra priča ali sve nategnuto,bezdušno,nabacano onako netflixovski 

Link to comment
7 hours ago, Hippie said:

film je zapravo sasvim okej.. dok je mene mnogo vise zaineteresovalo kakva li je tek knjiga kad je tema filma tako jebeno dobra.... izgledalo mi je kao da su neke scene unfilmable.. ili mozda nije dovoljno truda uneto... i sve vreme sam razmisljala kako chu sto pre da kupim knjigu i vidim stae VanderMeer tu sve smislijo 

 

Bojim se da ćeš se razočarati - u knjizi uglavnom nema trippy detalja kakve vidim da su natrpali u film. Najveći deo vremena ide na unutrašnje monologe Portmankinog lika, beskrajna spooky introspekcija, ali ništa eksplicitno. Opisi prirode su savršeno mundane. Odlična je knjiga, ali u potpuno drugačijem stilu od filma.

 

@ Moća, Dankan Ajdaho: 

anihilc481cija.jpg

Link to comment

Ko je zaista ljubitelj SF-a Annihilation vredi pogledati. Samo toliko. 

Najvise podseca na Arrival ako se vec mora porediti. A tumacenje filma je otvoreno za svakakve interpretacije. Sklonost ka samounistenju i rak (bolest) koji se shiri po celoj planeti mi deluju najlogicnije. "Kolektivni" drustveni rak koji se delimicno zasniva na sklonosti ka samounistenju jedinke. S druge strane imamo temu o tome kako su identitet i pogled na svet krhke kategorije kada se iskusi povezanost svega. 

 

Link to comment

Nisam (jos) gledao, samo cu da okacim ove reakcije ispod (ako nekom bilo sta znace - Oshima je spektakularan japanski art-fotograf i videograf). Mozda ima nesto u filmu sto imponuje japanskom osecaju za estetiku (kvotovani link je Hideo Kojima, gejm dizajner)... U kom slucaju ga verovatno vredi videti, steta samo sto ne moze u kinu.

 

https://twitter.com/hideo_kojima…/status/973350964173271040…

God lives in every single details in this film.
The refraction in the cup of water, Ouroboros Tattoo .... names of each person indicates the characters on J.G. Ballard’s “Crystal World” and so on..... the creepy ending hints the extinction of human being in the way Alex Garland’s “Ex Machina” did. It was rather similar to the ending of Saul Bass’s only feature Sci-Fi film “Phase IV”, which shows the beginning of the end of human society conquered by the ANTS which gained the collective intelligence in an astronomical singularity. 
The film version of “Annihilation” goes beyond the novel.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...