Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Cloud atlas је покушај да се од више већ виђених и више пута прежваканих тема направи један оригиналан филм, тако што ће убацити један детаљ од претходне приче у следећу. Као да покушају да ти продају три стара Забавника у пакету на мору. Гледати само ако имате вишак времена.

Link to comment

A Children of men?

 

Mnogi ga hvale, meni se uopste nije dopao.

 

Cloud atlas је покушај да се од више већ виђених и више пута прежваканих тема направи један оригиналан филм, тако што ће убацити један детаљ од претходне приче у следећу. Као да покушају да ти продају три стара Забавника у пакету на мору. Гледати само ако имате вишак времена.

 

Pa to je i sustina filma, reinkarnacija. 

 

The tree of life je isto dobar kome se svidja koncept Cloud atlas-a.

Edited by noskich
Link to comment

Cloud atlas је покушај да се од више већ виђених и више пута прежваканих тема направи један оригиналан филм, тако што ће убацити један детаљ од претходне приче у следећу. Као да покушају да ти продају три стара Забавника у пакету на мору. Гледати само ако имате вишак времена.

Procitaj zabavnike knjigu, meni je bilo ok kako su je ekranizovali.

Link to comment

Problem je sto hard core SF nije isplativ pa ga zato razvodnjavaju akcijom, hororom, romantikom, fantastikom...  

Sto se kaze prosjak ne moze da bira, zato nisam preterano kritican prema SF filmu.

 

Jos malo SF-a koji vredi pogledati, a slabije je poznat:

 

Immortal 2004 - osrednje

Code 46 2003 - ovaj je jako simpatican jer je ishcashen, prilicno originalan film

Natural City 2003 - osrednje

Avalon 2001 - nista narocito, ali atmosfera je ok

Nirvana 1997 - ok

Edited by noskich
Link to comment

Event Horizont? Niko ga ne spominje, dobar space horor...

 

Dobar je. A podseca me na Sunshine 2007 zbog te price o bogu/djavolu i gresima.

Edited by noskich
Link to comment

Event Horizont? Niko ga ne spominje, dobar space horor...

 

 

Odličan, mada ima jedno dvadesetak godina otkako sam ga gledao u bioskopu, a chandra je pitao za novije naslove.

 

 

Inače, vidim da je trenutno na 24% na Rotten Tomatoes, a 35% na Metacritic, ako je ikada ikome trebao dokaz koliko su ovi sajtovi bezvredni i beznačajni, to je to.

Edited by Jeremija
Link to comment

Odličan, mada ima jedno dvadesetak godina otkako sam ga gledao u bioskopu, a chandra je pitao za novije naslove.

 

Inače, vidim da je trenutno na 24% na Rotten Tomatoes, a 35% na Matacritic, ako je ikada ikome trebao dokaz koliko su ovi sajtovi bezvredni, to je to.

Mada ako ukucaš best SF Horrors ladno izlazi uvek...

 

Recimo, ovde je bolje plasiran od Alliena... :isuse: A ovde je poslednji na listi od 20... ALi je na listi...

 

Na većini lista SF flmova po netu se nalazi dosat visoko... Taj film je imao neku katastrofu na blagajnama, a meni je baš baš jako dobar...

 

To definitivno nije film za bioskop, ali za kući, pustiti noću i uživati...

Link to comment

Mada ako ukucaš best SF Horrors ladno izlazi uvek...

 

Recimo, ovde je bolje plasiran od Alliena... :isuse: A ovde je poslednji na listi od 20... ALi je na listi...

 

Na većini lista SF flmova po netu se nalazi dosat visoko... Taj film je imao neku katastrofu na blagajnama, a meni je baš baš jako dobar...

 

To definitivno nije film za bioskop, ali za kući, pustiti noću i uživati...

 

 

Meni je bioskopsko iskustvo bilo superiornije, uglavnom zbog zvuka. Dosta dobro sam odradio home theatre kod sebe u stanu, ali nema šanse da noću pojačam zvuk, probudio bih čitavu zgradu.  :lolol:

 

 

Inače vredi spomenuti briljantnu glumu Sema Nila, mislim, uvek je izvrstan kao psihopata, ali ovde je i sebe prevazišao:

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...