Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Imas neku preporuku za sci-fi od 2010 na ovamo? meni je europa report fenomenalan.

 

Pa valjda Under the Skin, to mi je ubedljivo najbolje, ne poslednjih godina, nego u ovom veku otprilike.

 

Dobar je Pod električnim oblacima     , doduše tu se radnja dešava samo dve godine posle izlaska filma, ali ima taj pogled koji ide prema budućnosti.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Pa valjda Under the Skin, to mi je ubedljivo najbolje, ne poslednjih godina, nego u ovom veku otprilike.

 

Dobar je Pod električnim oblacima     , doduše tu se radnja dešava samo dve godine posle izlaska filma, ali ima taj pogled koji ide prema budućnosti.

 

Under the skin mi je potpuno promakao. Iz kratkog opisa na IMDB bih pretpostavi pre da se radi o nekoj dosadnoj sajko drami, nego o sci-fi filmu.

 

A mysterious young woman seduces lonely men in the evening hours in Scotland. However, events lead her to begin a process of self-discovery.

 

Trejler isto ne pomaze mnogo. Aahaahaa, a sad vidim da su karakteri izlistani kao: Zena, Los covek, Mrtva zena, Otac na plazi, Majka na plazi... Zvuci zanimljivo! Dacu sansu i "pod elektricnim oblacima".

 

 

Imao sam taj ili neki slicni sci-fi channel neko vreme. Jedino sto sam uhvatio ikad da je valjalo je Serenity koju su besomucno reprizirali. Od svega ostalog nisam uspeo vise od 3 minuta da odgledam.

 

 

Mislim da ovde nije pominjan novi film Matea Gila. Nisam ga jos odgledao, ali od par ljudi sam cuo da vredi.

http://www.imdb.com/title/tt4074928/?ref_=nv_sr_2

Link to comment

Nikako nije los film, ali mi nekako izmicu razlozi za odusevljenje under the skinom. Ok, ima vrv najjeziviji momenat u istoriji filma i bas lepu posvetu jednom sf-horor remekdelu na kraju. Mimo toga mi je pomalo usiljen, a na momente bas bas. Ne volim previse kad imam utisak da neko pravi film sa ciljem, u ovom slucaju da sokira i zabezekne, pa kao da prati algoritam.

 

Dobar mi je film al mi ni blizu ne dobacuje koliko ex makina ili distrikt9.

 

Ako si slucajno propustio distrikt, gledaj to. A makina je za mene jebeni blejdraner ovog veka.

 

Da, onaj dan mrmota sa tom kruzom mi je iznenadjujuce dobar.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Da, onaj dan mrmota sa tom kruzom mi je iznenadjujuce dobar.

 

Заплет филма је ”како покушати да се објасни неограничен број живота у видео игри”, односно цео принцип играња пуцачких видео игара, а затим то екранизовати.

Добар пример како занимљива идеја, па и тако проста, може да држи и један блокбастер.

На тај начин је и пријемчивија играчкој популацији. 

Link to comment

Imas neku preporuku za sci-fi od 2010 na ovamo? meni je europa report fenomenalan.

 

 

Stvarno nema mnogo posebnih ostvarenja, dosta je osrednjih-do-dobrih naslova, ali evo,ako napregnem um, možda bih preporučio Moon, i eventualno Inception, i to je to.

 

 

Source Code (koliko se sećam) nije loš, ali ga kraj ruinira.

Link to comment

Pacific Rim

za ljubitelje video igara, fps džinovski roboti vs čudovišta, film ne zavodi mistikom poput prometeja i ne ostavlja utisak prevare kada to ne isporuči, ovaj film del tora nudi cgi tabanje i to ćete i dobiti  ^_^ 

Link to comment

SF koji vredi pogledati:

Cargo 2009

The Bothersome Man 2006

The Road 2009

Never Let Me Go 2010

The Congress 2013

Looper 2012

Cloud Atlas 2012

Repo Men 2010

Autómata 2014

The Zero Theorem 2013

Snowpiercer 2013

Arrival 2016

 

Sve distopije osim Arrival i donekle Cloud Atlas.

 

Ne bas striktni SF, vise drama:

Another Earth 2011

Edited by noskich
Link to comment

I ovaj je dobar: Pandorum (2009)

Nego ne mogu sada svega da se setim.

Moon 2009 odlican

Casshern (2004) interesantan, vizuelno se izdvaja

Moj ubedljivi favorit SF B kategorije je Screamers (1995), savrsen film s obzirom da je napravljen sa stapom i kanapom, dok je Sreamers 2 uzas, a imao mnogo bolje efekte

The Fountain (2006) takodje zanimljiv

Dark City (1998) i The Thirteenth Floor (1999) klasici.
The City of Lost Children (1995) je steampunk.
Rusi su napravili jedinstven SF-srednjevekovni film Hard to Be a God (2013).
 
E sad ako hocemo da idemo na nesto starije, pre 90-ih onda tu isto ima pregrst zanimljivih stvari. 
Dragulji su Brazil i Enemy mine, oba iz 1985, They live 1988, Twelve Monkeys (1995), Gattaca (1997), Silent Running (1972) verovatno prvi ekoloski SF.
Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...