Jump to content
IGNORED

Greške u govoru, jezičke i logičke


bus

Recommended Posts

Sigurna sam. Ništavost- ništavNištavnost- ništavan Iz našeg Zakona o obligacionima odnosima (donet 1978. jedan od nabolje napisanih zakona koje smo imali) :Hrvati pokušavaju da izbegnu „ništavan ugovor“ tako što su se setili njihove staaare reči. Iz obrazloženja predloga Zakona o obveznim odnosima:
Ako me pamcenje ne vara, vec su se navrzavali na pravnike na nekom topiku zbog nistavosti.Argument im je bio nesto kao - ne propisuje zakon o obligacionim odnosima pravila jezika ili tako nesto...
Link to comment
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    22

  • bus

    16

  • halloween

    7

  • dekss

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako me pamcenje ne vara, vec su se navrzavali na pravnike na nekom topiku zbog nistavosti.Argument im je bio nesto kao - ne propisuje zakon o obligacionim odnosima pravila jezika ili tako nesto...
Citat iz ZOO je primer, naravno da se zakonom ne propisuju nove reči, ali je sigurno da su pre donošenja zakona (bar tih sedamdesetih) konsultovali i lektore. Suština je u pravljenu razlike ništavost- ništavnost i reči izvedenih iz njih.
Link to comment
Citat iz ZOO je primer, naravno da se zakonom ne propisuju nove reči, ali je sigurno da su pre donošenja zakona (bar tih sedamdesetih) konsultovali i lektore. Suština je u pravljenu razlike ništavost- ništavnost i reči izvedenih iz njih.
Da se ne razumemo pogresno, ja se slazem sa tobom popuno. Samo kazem da je o ovome vec bilo reci na nekom topiku.
Link to comment
Sigurna sam. Ništavost- ništavNištavnost- ništavan Iz našeg Zakona o obligacionima odnosima (donet 1978. jedan od nabolje napisanih zakona koje smo imali) :Hrvati pokušavaju da izbegnu „ništavan ugovor“ tako što su se setili njihove staaare reči. Iz obrazloženja predloga Zakona o obveznim odnosima:
hvala na odgovoru! želim ti što manje ništavnih kolega i ništavih ugovora. :unsure:
Link to comment
  • 4 weeks later...
Čoveče jer ti stvarno misliš da bilo koga iz unutrašnjosti Srbije gde su plate 100-150 jevrema boli za beogradske platane.
ovo mi je uvek smesno, tako ispada da je beograd spoljasnost srbije
Link to comment
  • 9 months later...

Pre neki dan voditelj n MFM radiju (jel se tako pishe? :( ) prica o karijeri riki martina i kaze - "Posle toga sledi njegov odlazak iz te grupe, i prvi solo album koji je objavio u 91oj godini".:lol:

Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...