Jump to content
IGNORED

Greške u govoru, jezičke i logičke


bus

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    22

  • bus

    16

  • halloween

    7

  • dekss

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

^Čula sam. :isuse:A nekima se desi da kažu da im je knjiga nerazumna umesto nerazumljiva.
Као што сви редом користе реч "беспризоран" у значењу неугледан, грозан, никакав, све најгоре.А реч "беспризорни" је у СССРу означавала ратну сирочад, децу за коју није имао ко да брине. Био и филм са тим насловом, ваљда се приказивао и код нас. Филм заборављен, реч остала, значење заборављено.
Link to comment
A i film im je kriminalan umesto kriminalisticki.
Видео сам тај филм, и јесте криминално урађен.Гледе чистоте и чистоће, зашто уместо? Није иста реч и не значи исто.
Link to comment
Ah da, setila sam da postoje i jezički čistunci koji se umesto za čistotu zalažu za čistoću jezika.
Zanimljivo, ja sam čuo upravo obratno, jer da je čistoća osobina fizičkog predmeta, dok se čistota odnosi na apstraktne, duhovne i duševne entitete, kao čistota ljubavi, vjere, misli, jezika, nacije, rase itd. itsl.
Link to comment
Zanimljivo, ja sam čuo upravo obratno, jer da je čistoća osobina fizičkog predmeta, dok se čistota odnosi na apstraktne, duhovne i duševne entitete, kao čistota ljubavi, vjere, misli, jezika, nacije, rase itd. itsl.
To je i smisao onog što sam napisala. Ono čistunci je trebalo staviti pod navodnike.
Link to comment
To je i smisao onog što sam napisala. Ono čistunci je trebalo staviti pod navodnike.
Prefina ti je ironija. Moraš kalibrirati malo da i mi prostodušni ukapiramo.
desetkovati."ekipa celzija je desetkovana", kad fali nekolko igraca.
Evo možda prigode da razriješim dilemu. Je li jedinica desetkovana kad je svaki deseti izbačen iz stroja, ili kad svaki deseti ostane u borbenoj gotovosti? Ako je to prvo, onda je već s jednim igračem manje Chelsea desetkovana.
Link to comment
pa ovo prvo.tebi ne bode usi kad to kazu za tim kom fali pola igrackog kadra?
Ma ja sam imao tu dilemu o značenju riječi. Odmah mi asocira šmajser kako desetkuje, de-setk, de-setk, de-setk, trata-rata-ta. Drogba, Čech, Ballack ledeni.
Link to comment
desetkovati."ekipa celzija je desetkovana", kad fali nekolko igraca.
Ако од њих једанаесторо фали један, не греше много. Десетковање су измислили Римљани, кад погубе сваког десетог из поражене војске.пјаф: оно "целзија" сам аутоматски продужио у "целзијуса", све рачунајући да мора да је навод дошао из хрватског. Edited by расејан
Link to comment
Ако од њих једанаесторо фали један, не греше много. Десетковање су измислили Римљани, кад погубе сваког десетог из поражене војске.пјаф: оно "целзија" сам аутоматски продужио у "целзијуса", све рачунајући да мора да је навод дошао из хрватског.
ajde! stvarno rimljani?a sto ne bi pazljivije citao?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...