Jump to content
IGNORED

Greške u govoru, jezičke i logičke


bus

Recommended Posts

Вечерас баш један причао како би узео ауто на ризлик, каже, лакше му да плаћа месечне рате него да уштеди паре.

Link to comment
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    22

  • bus

    16

  • halloween

    7

  • dekss

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kad smo brat i ja bili klinci, svađamo se mi nešto, a mama nam se prodere:"Prestanite da se svađate i bolje odnesite ove maćice i gajice u sobu."I mi prestali da se svađamo, al' pali na pod od smeha.

Link to comment
"Prestanite da se svađate i bolje odnesite ove maćice i gajice u sobu."
Код нас се некако све врти око клопе... десило се да моја мама меси торту, а жена чита у теве програм у новинама.м: који фил да правим?ж: страва и ужас.(мислила је да је питање "који је филм на првом")Или... за ручак је свекинеско (препржени пиринач или нека од импровиза/варијација на ту тему), питање је да ли изнети и виљушке или...- хоћете штапиће?- може сок.Ово још може да се сврста у игру глувих телефона, но... имали смо случајева да се побрка Шехерезада са Марсељезом, "Сиви дом" са "Тихим Доном", и да представу оценимо као "комад са пецањем и пувањем".
Link to comment

Zamolio me dekica iz stana pored da pogledam gde ima da se kupi igračka buldožder, što veći i da radi k'o pravi. Ne može on, bole ga noge, a tražio unuk za rodjendan.edit: imam i ja gomilu tih omaški, setiću se. sad mi pada na pamet nedavna zapetljancija sa oblikom glagolskog priloga sadašnjeg od glagola pisati u prilično ozbiljnom društvu. :blush:

Edited by stormy
Link to comment

Сад сам тек приметио ово:

"So is the deadline February or March 31st?"
Имао сам случај да сам сарађивао са екипом, која је имала уговор, цркнута линија(тм) (тј рок) 31. јун 2004. Проверим са другом страном, и овај ми издекламује исти датум, прочитао из уговора.
Link to comment

Ja često napišem da sam rođen na moj rođendan tekuće godine....Ovo je više mentalni lapsus, ali je izašao kroz jezik i imao katastrofalne posledice:Bila mi drugarica iz Evrope letos u poseti. I odemo mi u Montreal, i jedne noći besnimo po nekom klubu i završimo znojavi sa znojavim Italijanom koji je, ispostavilo se, muvao nju (moglo je da ode u oba pravca). I tako, krene super, klopa posle kluba, ćaskanje, zezancija, vidim oboje naloženi, oće sutra da se vide. I ja ponudim da dam svoj broj mobilnog, a on da nas sutra zove, pa da se oni nađu. A ja mu kreten dam pola mog broja mobilnog i drugu polovinu mog novog kućnog broja (tad smo se tek bili preselili). Shvatio šta sam uradio tek kad smo, onako pijani, stigli u hotel. QQ da vam ne pričam kako je bila nadrndana na mene. Nije pomoglo što sam bio pijan ko letva. ...Problem je što su mi oba broja jako ritmična. Brojevi se u oba ponavljaju ili po šemi 416 XXY ZXZZ ili 416 ABB XDXX, a moj mozak je, primetio sam, čak i u treznom stanju sklon permutacijama tipa AB --> BA ili AAB --> ABB. :ph34r:

Link to comment
Joj daj celu rečenicu. Daj.
Zahtevnog li prevoznog sredstva. <_< Samo zato što si mod:Išlo je nešto poput: Nisam mogla da se odlučim za osnovnu ideju, jedna je bila nametnuta, a druga se nametala sama, pa sam, pišajući, pokušala da ih približim...I to sam istakla pauzama u govoru potpuno nepotrebo ubačenu reč, da neko slučajno ne propusti.:blush:Užas. :lol:
Link to comment
Имао сам случај да сам сарађивао са екипом, која је имала уговор, цркнута линија(тм) (тј рок) 31. јун 2004. Проверим са другом страном, и овај ми издекламује исти датум, прочитао из уговора.
Најглупљи спор у ком сам досад заступала фирму је случај "тридесети фебруар".Наиме, уређај који на производ откуцава рок употребе подешен је тако да одрука датум 6 месеци унапред у односу на дан производње. Ови у погону 30. августа 2006. заборавили за јадац, па kao mrtvolinija би откуцан 30.02.2007. Не би то нико жив приметио, него баш 1. марта 2007. тржишни инспектор у некој забитој вароши нађе те колекционарске примерке, па пред судију за прекршаје, па прети голема казна за погрешно означавање...Некако смо искукали минималац, срећа па је судија, изгледа, био неки разуман човек, али опет је требало објашњавати такву глупост на две стране. Кад помислим шта све делиоци правде морају да читају и у какве будалаштине се удубљују, некако ми дође драго што их ја ипак само пишем.
Link to comment

„Они примају плате редовно, а за нас немате да исплатите три месеца рекреативно што нам дугујете!”

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...