Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

  • 3 months later...

Ovo je vise wine alert - u Delhaize/Maxi radnjama se pojavilo Castillo San Lorenzo Rioja Reserva 2008

 

Ne znam cenu, ali oprezno sa ovim vinom. Prvo sto je prilicno tanko za Rioju 2008 mada se moze piti, ako pricamo o ukusu, drugo ne pamtim da mi je nesto skoro napravilo onakvu kiselinu u stomaku kao sinoc. Srecom, odjutros je sve OK.

 

Pretraga po netu mi je otkrila da se ovo uglavnom distribuira po supermarketima - Tesco u UK, Maxi ovde. Ovo ne mora da znaci nista lose ali u ovom slucaju nazalost jeste.

Link to comment

ja se okiselio sa Pata Negra (Valdepeñas) reserva 2005, verovatno nam neko poklonio :fantom:

 

btw Rioja ima poprilicno tih kiselih iznenadjenja, nemam pojma imate li vina Ribera del Duero - ne moze da se omane ni u najnizem cenovnom rangu. 

Link to comment

ma mi smo se presaltovali kolektivno na vina iz ribere del duero uvek kada je moguce, nego je ovo bio poklon sa neke vecere plus moja zena ima fetish na rioje koji joj je zaostao iz prethodnog zivota. ja to iz svog novcanika odavno ne placam, dosta se tu zivi od stare slave a bogu hvala fantasticnih vina za male pare barem u spaniji ima koliko hoces...

Link to comment

hm, nisam neki vinopija, ali cene Ribera del Duero siju u proseku Rioju, pogotovo u poslednjih pet godina, od silnih nekih medjunarodnih nagrada.

a to za male pare je istina, ima stvarno dobrih vina ne skupljih od 6 evra.

Link to comment

pa mi smo ovde malo razmazeni posto ima 2-3 fina mala uvoznika spanaca i portugalaca koji proberu nesto sto je classy a nije otrovno skupo, tvojih 6e tamo je ovde 8-12 u zavisnosti sta se pije, svi srecni.... 

Link to comment

ni meni se Patta Negra-nesto-nesto nije svidelo..nesto je tanko i nije da bi se moglo reci da je kiselo ali ide ka tamo..bla..

a lepo bila dvojba dal neki dalmoski plavac ili to :isuse: ..da udje u zapisnik da sam ja bila za plavac 

Edited by ivy
Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Ova džepna izraelska NIR tehnologija (koju sam okačio maločas ovde) obećava. Postoji i SDK kit, moguće je uraditi App koji koristi info iz ovog malog spektrofotometra za bilo koje svrhe. Pošto je domet senzora 5-15mm, čini se da bi mogao da analizira sastav vina kroz neotvorenu bocu. Ako je senzor valjan, moglo bi se tu štogod korisno osmisliti? Svojevremeno smo se ovde time bavili, ali tada nije bilo džepne (i jeftine) tehnologije uvezane za smartfon...

 

Predviđanje senzornih (organoleptičkih) karakteristika vina (ili čega drugog) se čini kao moguća aplikacija. (Naravno, ako je senzor dovoljno dobar - ovo sokoćalo još nije u prodaji, pa ne mogu znati.)

 

 

With present available technology it is possible to analyse grapes by VIS and NIR for total anthocyanins (colour), sugar (TSS), pH, G-G and titratable acidity, with acceptable accuracy at least for the purposes of routine analysis. Wine fermentation can be monitored by VIS-NIR, possibly even on- or at-line with attenuated total reflectance (ATR) cells. Variety of wine or geographical origin can be discriminated using NIR, and so too can different yeast strains. Wine is analysed routinely for alcohol content using NIR instruments, and new applications are emerging, with prediction of sensory properties and varietal authenticity being just two examples.

Link to comment
  • 1 month later...

Delez dobio nekoliko interesantnih francuskih vina po prihvatljivim cenama,nema nista iznad 600 dindzi.

Da krenemo sa dva bela vina,"egzoticnih" apelacija.

0e4fd9_dba9605e9825447d8495e41a651449c3.gif

Château Belles Filles " Blanc Sec ",Appellation Bergerac,Sud-Ouest

S2015031200216580014_XL.jpg

Muscadet 2014,Appellation Muscadet,Val de Loire

 

CHÂTEAU LA ROSE MONTAURAN - 2012,Appellation Bordeaux

 

CHÂTEAU LE PLANTIER - 2013,Appellation Bordeaux Supérieur

 

VENT MARIN-MERLOT RESERVE - 2014,Appellation Vin de Pays d'Oc

CHÂTEAU TUILERIE PAGES - 2011 ,Appellation Bordeaux

 

CHÂTEAU LAMOTHE - 2012,Appellation Bordeaux

Link to comment
  • 1 month later...

Upravo konzumirao

 

8647099511_8b4cbe9b88_z.jpg

 

Onako, ispod očekivanja za jednog plavca. Prilično industrijalizirano, isprano vino. Od plavca očekujem gustoću kao zečju krv i ne ispod 14 % što daje u lošijim godinama kakva je bila 2014.

Link to comment

a ti baš često kolješ zečeve, pa znaš?

 

pritom, interesantno da tu  nesrećnu analogiju koristiš za plavac, jer je u Hrvatskoj sam do sada čuo samo da boju terana (istar) opisuju "bojom zečije krvi". vidim, prima se i za dalmatinska vina

 

a na sve to, hvala svevišnjem  te prolazi vreme skuvanih, tupih i teških plavaca bez svežine, po pravilu pregaženih bretanomicesom (miris štale).

voće, elegancija i smart oak rulzz. Madirazza je odlična.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...