Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

Nesto mi pod stare dane traminec bas prija, suv je i mirise na vocke i kojesta, nije sladak, lepo klizi, ma sve potaman. E sad, nisam ih probala ne znam koliko, ali znam da mi npr. Kutjevo nikako ne valja, dok je Mackov podrum bas pitak i fin. Je l' ima neko jos neku preporuku, a da ima da se nadje u Bgd i da smisleno kosta, do 1000 din/flasa? (primam preporuke i za roze sa istim parametrima - da nije slatko, da nije kiselo do bola, da ima lep buke i da ne kosta stomilijonabilokojihpara).

 

Hvala unapred!

Link to comment

:D

 

dzabe banatjanine, ovo ti je ko ona rasprava o domacem maslinovom ulju iz dalmacije - vole ljudi i to ti je...

 

ne, pitati ćemo druge što da radimo sa plavcem sa nekoliko mikrolokacija. :thumbup:

bez brige, znamo i sami dobro a znaju i oni koji trebaju znati.

za one druge će uvijek biti komercijalnijih i umivenijih verzija koje "ne mirišu na štalu" i koje su slika preslika milion drugih vina na tržištu

Edited by Mister No
Link to comment

Nesto mi pod stare dane traminec bas prija, suv je i mirise na vocke i kojesta, nije sladak, lepo klizi, ma sve potaman. E sad, nisam ih probala ne znam koliko, ali znam da mi npr. Kutjevo nikako ne valja, dok je Mackov podrum bas pitak i fin. Je l' ima neko jos neku preporuku, a da ima da se nadje u Bgd i da smisleno kosta, do 1000 din/flasa? (primam preporuke i za roze sa istim parametrima - da nije slatko, da nije kiselo do bola, da ima lep buke i da ne kosta stomilijonabilokojihpara).

 

Hvala unapred!

Mackov traminac je odlican,nadam se da ne placas tih hiljadu dinara za njega.U vinariji je pristojnih 400 ili 500 din a mozes da narucis i preko sajta.Pio sam solidan traminac vinarije Necak,suv malo opor ali ipak slatkast.Cena  je 450 din,za te pare super

Link to comment

Znaaaaam za vinarija cene, zato mi se i ne mili da placam duplo kad znam koliko to realno kosta "na izvoru". I naravno koliko vredi, al to nije tema. Nisam znala da imaju narudzbe online, pa to je diiiivna vest, hvala onoliko! Ako sretnem te Necake negde sigurno cu ih probati, mnogo hvala za preporuku!

Link to comment

Jos kad bi ti znao o cemu pricas.

 

Pričam o daleko najpotentnijoj hrvatskoj sorti, bez premca. Koja daje od 15 do 18 % alkohola, koja sadrži 35 grama suhe tvari po litri. Izrazito specifičnim aromatskim profilom i izraženim taninom.

Link to comment

Dajte neki sajt koji daje ocene vina (Francuska). Merci.

 

preciziraj šta ti treba, ocene za koja vina?

 

ako je široko, a vina poznatija, idi na winesearcher.com ukucaj ime vina, odaberi godinu i idi na scores and tasting notes. tu imaš pregled svih značajnijih dostupnih ocena za zadato vino (Tanzer, Robinson, Parker, Wine Spectator, Decanter....)

Edited by banatjanin
Link to comment

Pričam o daleko najpotentnijoj hrvatskoj sorti, bez premca. Koja daje od 15 do 18 % alkohola, koja sadrži 35 grama suhe tvari po litri. IzrazitNeo specifičnim aromatskim profilom i izraženim taninom.

"Miris na štalu" (u mojoj interpretaciji, miris na flaster) je kvar, a ne "specifični aromatski profil". Kvar koji dolazi od nečistih cisterni tj. kaca. Takođe, (pre)visoki sadržaj šećera u grožđu može da bude pogrešan kriterijum za zrelost grožđa (postoje i drugi, ne mora uvek da se čeka maksimum nakupljenog šećera da bi se bralo). Takođe, kakav će profil tanina biti zavisi i od (dužine/temperature) maceracije, nije to nešto što je nužno karakteristika sorte. Od skoro svake crvene sorte je moguće napraviti taj mutljag o kome ti izgleda pričaš.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...