Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

IMG_2301.jpgBorsao^: Na vidno mesto su istakli Parkerovo odlikovanjeIMG_2302.jpgVise je nego dobro za svojih 12 dol (AUD) po flasi. Tj. to je uz mali diskaunt. Ovo je bas ta berba 2011.Buke je upadljiva tresnja, sa notom ljubicice (kad se malo otvori). Tako pise na zadnjoj etiketi, a tako i jeste. Takodje mi je prijatan osecaj u ustima, neobicna i zaokruzena kombinacija svezeg crvenog voca, a pritom ima dosta dobre tanine, srednju duzinu i ostavlja ukus koji me podseca na odredjenu vrstu suvog mesa koje sam nekad seckao kod mog pokojnog dede. To je ta pikantna nota (a pritom nema barika), koja je cudno dobro iskombinovana sa "slatkim" (ne bukvalno, naravno) crvenim vocem. Postalo je nadrealno kakva lepa vina mogu da se kupe za cenu malo vecu od vocnog soka (recimo, "organskog"). Jupi za to.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni Tile tu lepši od Sofije.. nešto joj nije bio dan/svetlo. A Tića je kao narodski čovek verovatno voleo da popije domaću kavčinu ili žametnu črninu.EDIT. A što je ovo na stranim vinima, kada je fotka iz Srbije. :D

Edited by Indy
Link to comment
  • 3 weeks later...

Nastavljam sa istraživanjem "best value" importa - malbec mi je bolje poznat kao vrlo lepo grožđe za zobanje (bio u jednom vinogradu nekad mi blizu), a ovom drugom nisam mogao odoleti.. kad je koji Srb odoleo Iluminatima?vina.jpgSve u svemu, kod argentinskog je lep buke (trešnje + začin), a montepulćano ima bolji "drive"... Od malbeca sam i očekivao da bude kratkast, mada može fino da isprati neko mesište. Dok je montepulćano više začinast i trpak, a buke vuče na miks šljiva i suvih šljiva. I naravno majka je za uz raviole, torteline i ostalu pastu (za zube™).

Link to comment
  • 1 month later...

Док се прже млади кромпирићи (и одмах онако врели прождиру са маргарином), а уз музичку пратњу прва четири албума Металике, да предложим нека увозна вина од 1 квалитета (а притом рел. приступачне цене, барем за мој појам):Фриц из долине Рајне - керозин!IMG_2489.jpgКиви Марлборо совињон - беле дудиње!IMG_2488.jpgЕм Шапутје долина Роне - трешње/смоквеIMG_2485.jpgЦијене: од око 15 ози дол. (ово последње) до 21 (оно прво). Све лепи примерци, а нису безобразно скупи. Ово треће је, у ствари, 1 багатела (за квалитет).

Link to comment

Ljubiteljima nadnaravno dobrog basiste Les Claypoola (Primus, ko ne zna) bice mozda zanimljivo da je isti otvorio svoj vinski podrum u Sonomi. Ono sto mi je zanimljivo je, kao prvo, sto je lepo povezao svoj muzicki opus sa vinom koje proizvodi (od grozdja iz Russian River Valley), a drugo sto je rec o coveku koji je susta suprotnost pretencioznosti... znaci da ima sanse da se radi o istinskom ljubitelju vina ("extraordinary slurper", kao sto kaze sam za sebe).Vina mogu da kupe samo Ameri (preko sajta), ali dodacu ga sigurno na taj legendarni U.S.A. Road Trip (kad Godo™ to bilo)...1378217_590172257717154_1201186057_n.jpg

Link to comment

Jeste skupo, ali posto nemam sanse da to trosim na regularnoj bazi (tj. uopste, osim da tamo odem), onda to mogu da ignorisem - a s druge strane, ne bih zalio novce da ovako mogu da nazdravim sa Claypoolom :D1402824_10152025193187498_1257478526_o.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ovo je prilicno dobro stocarsko™ vino (OK, OK, pijem ponekad i australijska vina, ovo je bas i lokalno, iz komsiluka takoreci).Ovih dana se negde spominjao Hereford (poznat po 1 stoci), pa sam morao da ovo overim. Nije za vegetarijance, pravljeno je da otprati govedinu i ostalu kengurovinu na ozi barbiju.800hs.jpgSve je lepo i super, haja-haja (sto kazu u Africi), jedino sam se iznervirao kad sam video da u lancu prodavnica Dan Murphy kosta 15 baka za flasu, a ja u Woolworths (jedan od 2 najveca lanca supermarketa ovde) platio 18 :dry: ... a ko me i tera da idem u supermarket da kupujem vino, k'o da me nisu prosli put nanervirali sa 1 indijskim prodavcem (pa sam morao da trazim da mi dovede menadzera, koja je bila Indijka :lolol:) E zivote.EDIT. Vrlo sljivasta aroma, lepo zaokruzeno, fino integrisani barik.. ma, samo da navatam nekog kengura i bacim na barbi. :s_c:

Edited by Indy
Link to comment

spektejtor izabrohttp://2013.top100.winespectator.com/1/sa prošlogodišnjeg izbora sam pio prvih 5od ovih što su sada tu, pio sam dugo vino Šato Kanon - La Gafelije , ali iz druge berbe (i konj, ne sećam se koje). babaroga, kao verujem i ovo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...