Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

Neces ti naci dva ista misljenja medju filmskih radnicima nikad. 

Liste se menjaju i sa zreloscu, iskustvom, pogledom na svet, vecim izborom filmova. 

 

Neko  gleda vise glumu, tekst, neko sliku, ton, reziju, celokupan utisak, pricu, odabir glumaca...i zve tu prozeto identifikovanjem iz licnog zivota. 

 

Hocu da kazem, nemoj da si skroman ako nisi "filmski radnik", vec otvorenog srca gledaj i bas te briga kome se tvoje liste ne svidjaju :D...al deli ih, da cujemo svakako. Za svakog uvek ima ponesto.

Edited by mustang
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

Ne zanima mene to previse, volim da je realno i da je dobra gluma, ponesto ostalog moze da prodje ali nisam skroman uopste :) Marvele i sl npr ne gledam uopste, a vecinu prekidam jer, realno, cesto bude gluposti koje me vrijedjaju kao konzumenta. S druge strane, za vecinu ne dam ni banke, pa opset sve ok. podnosimo se.

Link to comment

Ne znam tacno na koju listu kipo konkretno misli, stalno se recikliraju neke izjave Tarantina iz razlicitih intervjua, pa na osnovu toga objavljuju njegove "liste" kao klikbejt mamci. Tu uvek postoji razlika izmedju termina najbolji i najdrazi (licni favoriti), sta je movie, a sta film. Quentin ce recimo reci da je Jaws best movie ever, ali za  Good, the Bad and the Ugly, Taxi Driver ili Apocalypse Now da je najbolji film..

  • +1 1
Link to comment

Bas sam razmisljao da li su "najdrazi" ili "najbolji" ali racunam da me ne bi iznenadilo da su najdrazi jer ipak Tarantino a i sustinski mijenja sve.  Youtube je klip neki, sad cu ga potraziti. Prvi na toj listi mu je ubjedljivo bio Battle Royale a za Matriks bese rece da bi bio odmah drugi (iako posle ovog prvog nema sanse da poreda po kvalitetu pa je to uradio po alfabetu) ali kako su napravili 2. i3. dio, nije bas siguran. Sad mi najvise djeluje da se zajebavao samo :D

Link to comment
1 minute ago, Ras said:

@kipoje verovatno naleteo na onu listu najboljih filmova snimljenih od devedeset i neke do dveiljade i neke...

 

Evo je (1992 do 2009): 

 

E jeste, hvala. Promaklo mi to za period, valjda sam ispreskakao samo. Pardon za dezinformacije.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Ne znam tacno na koju listu kipo konkretno misli, stalno se recikliraju neke izjave Tarantina iz razlicitih intervjua, pa na osnovu toga objavljuju njegove "liste" kao klikbejt mamci. Tu uvek postoji razlika izmedju termina najbolji i najdrazi (licni favoriti), sta je movie, a sta film. Quentin ce recimo reci da je Jaws best movie ever, ali za  Good, the Bad and the Ugly, Taxi Driver ili Apocalypse Now da je najbolji film..

 

Sta je movie a sta film?

Link to comment

objektivni kvalitet je za kritičare koji imaju reputaciju da očuvaju, kod svih ostalih priznajem samo lične liste :sleep:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Koja sam ja lenstina, mogla sam film o filmu .....spucam sve dogovsrine u jedan...jednom su se dvojica iz art department nadrogirala i zapalila slucajno jedini set u pickovcima, da smo od ranog jutra morali iz motela, štala okolnih da svi sa seta, cak i neki glumci da sklapamo nov. 

Link to comment

Quentin Tarantino’s favourite British films:

The Saint In London (John Paddy, 1939)

Action In Arabia (Leonide Moguy, 1944)

The Hidden Room/Obsession (Edward Dmytryk, 1949)

Murder Without Crime (J.Lee Thompson, 1950)

Pandora and The Flying Dutchman (Albert Lewin, 1951)

The Yellow Balloon (J.Lee Thompson, 1953)

The Night My Numbers Came Up (Leslie Norman, 1955)

Johnny Nobody (Nigel Patrick, 1961)

All Night Long (Basil Dearden, 1962)

Strongroom (Vernon Sewell, 1962)

The Idol (Daniel Petrie, 1966)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...