Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

Prica se o Terminatorima vec 10 sati, a Adams Toni se jos nije oglasio :fantom:

 

Atmosfera je stvarno neprejebiva u ta dva filma. Muzika, kamera. 

 

 

 

 

In other news: 

 

 

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

šta reći za terminatorse, predivnosti od filmova, dugo sam mislio da mi je T2 mnogo bolji, a onda sam pre par godina ponovio keca i izneverovao koliko je to ozbiljan film i koliko je dobro ostario.

remekdela.

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
Kakvi su to mega hitovi bili, oba dela, al cini mi se prvi pogotovo, valjda jer je bio kao neki autsajder, drugi se vec cekao i znalo se da ce biti blokbaster. Ali ovaj prvi, to se prepricavalo mesecima, imao sam jednog drugara koji je isao u bionju recimo 20 puta za mesec dana da gleda terminatora, bilo je takvih frikova u 80im

16 puta gledao "Streets of fire"

Jedini koji sam toliko gledao još je "Warirors" ali to je suluda priča...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:


16 puta gledao "Streets of fire"

Jedini koji sam toliko gledao još je "Warirors" ali to je suluda priča...



....shiit has hit the fan.


Jesi li ti ja? :laugh:

 

U svoju odbranu imam diskove, tako sam presla dvocifreni broj. Ostalo bioskop, odrasla uz dva. Na poluprazne predstave nas par klinaca pustali  nekad za dzabe.

Link to comment

najvise puta sam gledao "The Blues Brothers".

onda idu:

"Boogie nights"

"Zerkalo"

"Vozvrascenije"

"Le fils"

"Rules of attraction"

"Bad taste"

"Blade runner"

"The white ribbon"

"Happiness"

"American beauty"

"Kad jaganjci utihnu"

"No way out"

...

...

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 27.10.2022. at 9:42, Filozof manijak said:

kao klincu, najupečatljivije iz oba dela mi je bila muzika. vrhunski odrađen soundtrack

 

On 27.10.2022. at 10:43, MocaVukotic said:

Evo glavna tema

 

 

Uglavnom sintisajzeri ceo film

Preslušavao sam oba (T1 i T2) saundtreka prethodnih dana, a onda se i prisetio da sam to već ranije radio. I dalje nisam impresioniran muzikom, koja nezavisno baš i ne funkcioniše. No, za muziku iz filmova se vezujemo individualno, svako iz svojih razloga.

Tema iz T1 iskorišćena je kao osnova, uz varijacije i za glavnu temu u T2:

 

Između saundtreka za T1 i T2 mogu se povući paralele kao između ta dva filma.

Saundtrek za T1 zvuči kao DIY uradak. Na jednom od objavljenih cd-ova je svega 6-7 tema ukupne dužine tek oko 20 minuta (ostatak je popunjen sintpopom najgore vrste za koji ne znam kakve veze ima sa filmom). Tek nešto obimniji je cd za Milan Records (koji je ionako specijalizovana kuća koja objavljuje filmsku muziku) i koja se može poslušati i na YT:

Rekao bih i da je za Milan Records rađen nekakav remaster, pa sve skupa zvuči nešto bolje. Izdvojio sam temu Factory Chase koja je meni najzanimljivija.

 

Saundtrek za T2 je obimniji, sa 20-ak tema, ali je već nakon prvih taktova jasno koliko je produkcija bolja. Međutim veći broj tema ne donosi neki novi kvalitet, ideje i teme se ponavljaju, pa slušanje ne predstavlja posebno zadovoljstvo.

 

Ono što mi je ponovljeno slušanje otkrilo je snažan industrijal karakter Brad Fiedelovih radova za Terminatore. Ranije mi je ovo izmicalo.

 

 

Link to comment

brejkdens

amadeus

prljavi ples

betmen

kako je propao rokenrol

tajna mog uspeha

društvo mrtvih pesnika

tri boje plavo

u raljama života

majstori, majstori

 

ovo je bilo u bioskopima, a posle na teveu i kompu, što bi reko daške, to je ko gledanje filma kroz ključaonicu...

  • +1 1
Link to comment

Terminator je preteca matrixa  

 

Verovatno pride and prejudice sa kirom najtli i merju mekfejden iako mi nije u top pet najomiljenijih al je svakako najopusteniji i pozitivno romantican a ne da budem potresena :lolol: kao sjaj u travi na primer, notebook... 

 

I point break. Moj podsvesan svet koji zudi za slobodom kao bodi, taj osecaj na sekund koji ti se dozivotno ureze na surfu, skydivingu, dodir sa prirodom i kad si sve i nista ujedno. 

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...