Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

ali zašto bi uopšte pucao na ljude okolo? da je ubio glumca u sceni u kojoj puca to bi bio nesrećen slučaj, ali za pucanje na  random ljude iz zajebancije, mogao bi da provede ostatak života u zatvoru

Link to comment

Pa jbg, reditelj i cinematographer stoje direkt iza kamera vrlo cesto/uvek, tako da ako je pucao off camera velika j sansa da je pucao u njihovom smeru. Ovo je naravno samo nagadjanje. 

Link to comment

Dobro, nisam filmski radnik, ali na mnogo behind the scenes snimaka mozemo da vidimo reditelja i DP vrlo cesto kako su iza kamere dok se snima. Neki DP cak sami i drze kamere. Naravno, kapiram da zavisi i od scene koja se snima, za akcione scene, jurnjave kolima, sa eksplozijama i pucnjavama tesko da su bas odmah tu, za dijaloske scene i krupne planove sigurno. Znam i da sad imaju one video village ili kako ih vec zovu gde su monitori na za kojima reditelji sede i prate snimanje scene. Fincer cini mi se sedi tu, a Nolan je recimo uvek uz kameru, ispred glumaca, a oko vrata nosi neki mali monitorcic na kom mu se emituje slika koju hvata kamera, cisto da bi pratio kadar. 

 

Naravno, I stand corrected ako gresim. 

 

Sta sam, zapravo, hteo reci: glupo je da trcimo pred rudu kad nemamo detalje i zakljucujemo sta se desilo na osnovu toga sto Alek Boldvin ima istoriju nevaljalstava™ recimo. 

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 1
Link to comment

Obično su reditelj i direktor fotografije za monitorima.
Mooožda ovaj drugi za kamerom, ali ređe.

Mislim kad je maler onda je maler, sve se namesti...







... Shiit has hit the fan



Link to comment
9 minutes ago, Sludge Factory said:

Dobro, nisam filmski radnik, ali na mnogo behind the scenes snimaka mozemo da vidimo reditelja i DP vrlo cesto kako su iza kamere dok se snima. Neki DP cak sami i drze kamere. Naravno, kapiram da zavisi i od scene koja se snima, za akcione scene, jurnjave kolima, sa eksplozijama i pucnjavama tesko da su bas odmah tu, za dijaloske scene i krupne planove sigurno. Znam i da sad imaju one video village ili kako ih vec zovu gde su monitori na za kojima reditelji sede i prate snimanje scene. Fincer cini mi se sedi tu, a Nolan je recimo uvek uz kameru, ispred glumaca, a oko vrata nosi neki mali monitorcic na kom mu se emituje slika koju hvata kamera, cisto da bi pratio kadar. 

 

Naravno, I stand corrected ako gresim. 

 

Sta sam, zapravo, hteo reci: glupo je da trcimo pred rudu kad nemamo detalje i zakljucujemo sta se desilo na osnovu toga sto Alek Boldvin ima istoriju nevaljalstava™ recimo. 

 

 

Ne gresis. Neki reditelji se drze iskljucivo monitora, ima onih poput Tarantina koji su skoro uvek iza kamere. Kada se priprema kadar, DP je uvek iza kamere, a vrlo cesto i sam reditelj. Mislim da se ovaj incident i dogodio tokom pripreme..

Link to comment
26 minutes ago, Frank Pembleton said:

Obično su reditelj i direktor fotografije za monitorima.
Mooožda ovaj drugi za kamerom, ali ređe.

Mislim kad je maler onda je maler, sve se namesti...







... Shiit has hit the fan


 

Tako je. Reditelj sedi ispod ez upa za monitorom kad je snimanje. Rezija je najcesce fizicki odvojena od seta, dakle reditelj ne moze da vidi scenu uopste, jer je van objekta. Najcesce, znaci 95% slucajeva. I koji ce kurac iza kamere, njega zanima kadar kako ce ga videti publika u bioskopu. Iza kamere stoji 1st AD, to je njegov posao. 

 

DP vec su fifti-fifti, kako koji voli. Ne znam dal sam ikad video DP da drzi kameru. 

 

Ove primedbe o behind the scene ne bih komentarisao.

Link to comment
15 minutes ago, MocaVukotic said:

Ove primedbe o behind the scene ne bih komentarisao.

 

Ne mogu da te nateram, ali bih voleo da prokomentarises, jer si u tom poslu, a ja samo gledalac. Uz duzno postovanje, ali ne mogu da poverujem da su bas svi behind the scenes snimci i dokumentarci o snimanju filmova samo puki publicity stunts i da bas svi reditelji i DP cije sam intervjue slusao ili citao, a koji kazu da vole da stoje uz kameru tokom snimanja, lazu. 

Link to comment

Hteo sam da kazem da ti je mali uzorak na osnovu koga formiras misljenje. U svetu se snimi recimo desetak hiljada filmova godisnje, od koliko njih si gledao behind the scene? 

Link to comment

Ne znam zasto je uopste bitno koliko reditelja sedi iskljucivo za monitorom, a koliko je uz kameru. Ovde je reditelj ocigledno bio uz DP kada se dogodila nesreca..

  • +1 1
Link to comment

@MocaVukotic

 

Aha, ok, naravno, slazem se. Svakako ne znam kako su ovi konkretni ljudi radili i praktikovali. Samo sam prosto hteo reci da mislim da nije neobicno niti nemoguce sto su se reditelj i DP nasli tu gde jesu, nazalost. 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ne znam zasto je uopste bitno koliko reditelja sedi iskljucivo za monitorom, a koliko je uz kameru. Ovde je reditelj ocigledno bio uz DP kada se dogodila nesreca..

Ma nije uopste bitno, samo sam reagovao na predrasudu. Ovaj konkretan slucaj je bas cudan, da tako rokne 2 coveka, koje su sanse za to. Jos od slucaja brandon lee se pitam otkud i sta ce im pravi meci na snimanju? I to ne u nekoj indijanskoj produkciji, vec americkoj, sa gomilom nekih safety officera i ostalih proverivaca svega i svacega. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...