Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

@Ajant23   a i ostali

 

Zbog cega je Linchova Dina los film, jeri zbog toga sto se Linc nje odrekao?

 

Ja pokusavam da pronadjem razlog da Dinu proglasim losim filmom ali ne uspevam. Kapiram ja osecaj krivice zbog Jodorovskog ali majkumu ne treba preterivati.

Link to comment

Znam da ga se Linč "odrekao", ali meni je odličan, PC igrica od pre tridesetak godina koa je koristila art assets-e iz filma je isto odlična, i dan danas čuvam original.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Caligula said:

@Ajant23   a i ostali

 

Zbog cega je Linchova Dina los film, jeri zbog toga sto se Linc nje odrekao?

 

Šta Ajant misli ne znam, ali mogu da probam da odgovorim u ime ostalih.

 

Lično, to šta je loš film je relativna stvar. Ali, u jednom trenutku ranog susreta sa Linčom imao sam utisak, koji je vreme nastavilo da potvrđuje i produbljuje: da su Divlji u srcu, Čovek slon, pogotovo Plavi somot, pa čak i Eraserhead kao svojevrsni izliv talenta i katalog budućeg, svakako kvalitetniji od Dine i to, samo po sebi, meni vodi do najvažnije relacije o kvalitetu pomenutog filma.

 

Inače, stvarno mi je žao što je Fight Club i dalje zaključan, pa si sa qrtza, koga si tamo etablirao kao pravu malu rok zvezdu ili idola iz tinejdžerskih časopisa, morao ovde da pređeš na Dinu...

 

 

Edited by Ajant23
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Jeremija said:

Znam da ga se Linč "odrekao", ali meni je odličan, PC igrica od pre tridesetak godina koa je koristila art assets-e iz filma je isto odlična, i dan danas čuvam original.

 

Isto i kod mene. Nebitno sto je Linchov, meni je film prosto dobar (kada sam ga prvi put gledao nisam znao ko je reditelj). I estetika i dinamika, prica, sve. Mozda najvise od svega ta naiva u muzici i teatralni pristup, naivna naracija.

 

Onda kasnije saznam za Jodorovskog i njegovu golgotu, saznam da se Linch razocarao u producente i sve sto uz film ide - i opet je dobar, bez obzira na sve.

 

 

 

1 hour ago, Ajant23 said:

Inače, stvarno mi je žao što je Fight Club i dalje zaključan, pa si sa qrtza, koga si tamo etablirao kao pravu malu rok zvezdu ili idola iz tinejdžerskih časopisa, morao ovde da pređeš na Dinu...

 

 

:heart:

 

a jese tebi dopada film? Mislim, nezavisno od Lincha i referenci, film kao takav?

Edited by Caligula
Link to comment

Ne znam da li je pominjano pre - da li mi se dobro cini da ovde ima scena snimljenih u BG (na prvi pogled mi se ucinili podzemni prolazi na Terazijama i kod tunela)

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...