Jump to content
IGNORED

OVAMO - ONAMO™


расејан

Recommended Posts

Mislim da osim sto slobodne smrti birash i brzhu smrt.Valjda je svakome danas jasno da Mc hrana mozhe sasvim pristojno da se poredi sa cigaretama.Nisu tu potrebni linkovi.
Толико си у праву да појма немаш. Јер, по основном начелу џеза, нема везе шта свираш, него како, тј није штос у томе што су то кромпирићи на уљету(тм), него који је састав тог уља, које замене за замене су ту убачене и колико је ту буквално отровних ствари натрпано само зато што су јефтиније а погодују овисности. Исто тако, у питању је толика лова/власт да линци не помажу, с једне стране имаш аматерске линке за разбуцавање званичне приче и лажне чланке за лоше разбуцавање те исте приче, едаби се сви они заједно могли стрпати међу Оне Блентаве Љубитеље Теорија Завере и за њима повући вода. Е, да, и званична прича с друге стране.Зато, рецимо, нећеш нигде наћи тачне податке где би била приказана корелација између пушења и рака по земљама, па да се види где се цигарете праве са шећером, по британском рецепту (а резултат сагоревања шећера је канцероген), а где без, и да ли то и како утиче. Такође, зашто је разлика у том уљету(тм) између европског и еСАДовског рецепта за МцКромпириће баш толика да је амерички јефтин и врло поган по здравље, док европски кошта онолико више? И зашто онда у Мцу/САД веле да истражују добру замену за рецепт - што не преузму сопствени рецепт какав примењују у Европи, док не смисле нешто боље?Признајем, био сам трипут у Мцу за све ове године - једном у првих пет сати на овој страни баре, онако туристички, да видимо на шта личи оригинал (пошто у онај код куће нисмо ишли никако), и још два пута по кафу, два-три месеца касније, јер је наредно појило било много далеко.
Ono sto meni izgleda interesantno za usporedbu jeste i npr. mogucnost provodjenja pauze za ruchak kuci (nije naglasak samo na hrani) umesto (najcheshce) konzumiranja fast food-a.Jasno da to nema direktne veze sa tamo i ovamo, mozda vishe sa mali-veliki grad, ali bih voleo da cujem vasha iskustva po tom pitanju (mozda tu ima i poneshto od kulture/brzine zhivljenja).
Док сам још био физички запослен, фирма је била довољно близу а чорба довољно јефтина да се могло кући на ручак, миља-две колима тамо и амо. Од 2002. радим од куће, и нисам меродаван за тај топић.пјаф(тм): разјаснио где сам збрзељао Edited by расејан
Link to comment
  • Replies 426
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    113

  • bus

    57

  • Indy

    52

  • расејан

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Толико си у праву да појма немаш. Јер, по основном начелу џеза, нема везе шта свираш, него како, тј није штос у томе што су то кромпирићи на уљету(тм), него који је састав тог уља, које замене за замене су ту убачене и колико је ту буквално отровних ствари натрпано само зато што су јефтиније а погодују овисности. Исто тако, у питању је толика лова/власт да линци не помажу, с једне стране имаш аматерске линке за разбуцавање званичне приче и лажне чланке за лоше разбуцавање те исте приче, едаби се сви они заједно могли стрпати међу Оне Блентаве Љубитеље Теорија Завере и за њима повући вода. Е, да, и званична прича с друге стране.
Nije tesko biti u pravu sto se tice takovih stvari. Setih se sada koliko mi je bilo interesantno/zabavno navijanje Grobara BadBlueBoysima u Maksimiru krajem osamdesetih:"Mi imamo McDonalds, Mi imamo McDonalds, a gde je vama". Danas mi to uopshte ne bi bilo smesno (ne iz razloga sto je i Zagreb dobio Mc u medjuvremenu).Lova kvari ljude (ne sve, ali veeeliku vechinu, pre ili kasnije).Iz tog razloga mogu da razumem ljude koji su napolje otisli zbog npr. straha (od bilo cega), nemanja osnovnog potencijala da zivi iole normalno, strucnog usavrshavanja (takovo je prihvatljivo sa moje tachke gledishta samo na odredjeno vreme),ljubavi.Apsolutno ne mogu da razumem ljude koji npr. imaju resheno stambeno pitanje i odluche da odu napolje za stalno, a znam ih prilichan broj takovih.Ali opet, tko sam ja da cenim i sudim o nechijim postupcima. Mogu samo da iskazhem svoje mishljenje. Edited by cedo
Link to comment
Valjda je svakome danas jasno da Mc hrana mozhe sasvim pristojno da se poredi sa cigaretama.Nisu tu potrebni linkovi.
E, to najbolje obožavam - kada je "svakom jasno" i kad dokazi "nisu potrebni". Kada insistiraš na dokazima, obično te zalepe gomilama ružnih etiketa, cipela... ili teorija zavera, po kojima dokazi postoje, ali sveCka vlada ne da da budu obajvljeni.
Link to comment
Apsolutno ne mogu da razumem ljude koji npr. imaju resheno stambeno pitanje i odluche da odu napolje za stalno, a znam ih prilichan broj takovih.Ali opet, tko sam ja da cenim i sudim o nechijim postupcima. Mogu samo da iskazhem svoje mishljenje.
Није све у том стамбеном питању - ено, сазидали смо и одговор (али... 10 година градње, 6 година живота у њему), ама треба и децу ишколовати. Али џаба што сам ја био самоизрабљивач (тј сувласник у фирми где сам и радио, па тако сам себе кињио за ситне паре) кад нисмо могли да саставимо ни сто марона месечно да платимо стан детету да студира. Овде, ако ништа друго, ето опет се стекла кућа, и две дипломирале а и трећа ће кад буде време. Да не спомињем машински парк - има се и рачунара и озвучења и кола. Само да прегурамо кад овде заигра деведесеттрећа...
Link to comment
E, to najbolje obožavam - kada je "svakom jasno" i kad dokazi "nisu potrebni". Kada insistiraš na dokazima, obično te zalepe gomilama ružnih etiketa, cipela... ili teorija zavera, po kojima dokazi postoje, ali sveCka vlada ne da da budu obajvljeni.
Evo Indy, saaamo za tebe (sto bi rekla moja cerkica) There is absolutely no nutrition here..I nisam se neshto trudio da nadjem link.Prvo sam otisao na foodfacts.info...Ti verovatno imash samo da kazhesh "I'm lovin' it" or WTF jedan je zhivot or ...i ok, to jeste tvoj izbor/tvoja stvar...ma sta ja tebi da pricam, ja tresem paklo dnevno :lol:. Ljubav je ljubav, a zavisnost je zavisnost, samo, nije u redu da se propagira, mislim zavisnost.
Link to comment
Није све у том стамбеном питању - ено, сазидали смо и одговор (али... 10 година градње, 6 година живота у њему), ама треба и децу ишколовати. Али џаба што сам ја био самоизрабљивач (тј сувласник у фирми где сам и радио, па тако сам себе кињио за ситне паре) кад нисмо могли да саставимо ни сто марона месечно да платимо стан детету да студира. Овде, ако ништа друго, ето опет се стекла кућа, и две дипломирале а и трећа ће кад буде време. Да не спомињем машински парк - има се и рачунара и озвучења и кола. Само да прегурамо кад овде заигра деведесеттрећа...
Ok, tvoj stav, i sigurno jeste lakshe.Nije valjda da je ovde toliko nemoguce normalno ziveti, skolovati decu (pa pogotovo ako imash resheno stambeno pitanje).Nemanje mogucnosti je jedno, a konformizam je neshto drugo/stvar prohteva.
Link to comment
E, to najbolje obožavam - kada je "svakom jasno" i kad dokazi "nisu potrebni". Kada insistiraš na dokazima, obično te zalepe gomilama ružnih etiketa, cipela... ili teorija zavera, po kojima dokazi postoje, ali sveCka vlada ne da da budu obajvljeni.
u pravu si. mnogo nas (prim.aut. :D ) je na ovoj temi sa jeftinijim ulaznicama za razliku od tvoje. prosvetli nas :) evo, npr., ne dam link, naucnik si pa provali, kako objasnjavas da povecanje broja restorana brze hrane u US gradu/mestu/okrugu od 100K stanovnika, za samo 1, povecava sansu gojaznosti doticne populacije za 1.1%? ako su 2008 imali x restorana brze hrane, pa se broj povecao za 5, x+5, znaci 2009 ce imati 5.5% vecu sansu da budu gojazni!?! junk food i da ne pominjemo. hraniti populaciju ....ne zelim reci hranom.... koja je namenjena fizickim radnicima iako takvih vise nema!?!
Link to comment

Sad ti mene nešto propituješ, k'o seoski uča. Neka, hvala. Pričate napameti, svi alarmisti odreda, nemate dokaze, bolje idite u crkvu, gde se veruje na veresiju. A i zdravije je.

Edited by Indy
Link to comment

Ne brinite se, sad ce recesija da proredi malo i te fast food restorane, pocelo je vec sa fancy-shmancy wine-bar/tapas/fusion/nouveau-american, neka se pripreme Starbucks, McD, BK, KFC i ostali...

Link to comment

Da, Starbucks i McD su pomenuti i juče - prekjuče u nekom članku ovde o tome ko bi mogao da se malo skupi u narednom periodu. Nije ni čudo za Starbucks. U mom kraju ih ima na pet minuta hoda uz i deset niz ulicu, u starom ih je bilo 4 u krugu od deset minuta hoda. U ovom kraju ima i: Second Cupa (lokalna verzija Starbucksa) komada 4 na 5 minuta hoda u svim pravcima, kao i Timothy's, komada jedan, i Tim Horton's komada jedan, ali kad ovi poslednji (inače ubedljivo naj :puke:) u Kanadi počnu da zatvaraju vrata, znaće se da je zadnje vreme došlo.

Link to comment
Ne brinite se, sad ce recesija da proredi malo i te fast food restorane, pocelo je vec sa fancy-shmancy wine-bar/tapas/fusion/nouveau-american, neka se pripreme Starbucks, McD, BK, KFC i ostali...
Tebi kao i ostalima koje svrbi leva strana smetaju korporacije, a ne fast food. Tipično je za zelene u svim nijansama da se navodno žale na zagađenje sredine ili štetu po zdravlje, a u stvari im je na pameti revolucija. Pošto i mom's and pop's place na ćošku takođe od vajkada prodaju fast food, i to će i nastaviti da rade. štaviše cela histerija oko fast i junk fooda je totalna, ali totalna, nebuloza.
Link to comment
Tebi kao i ostalima koje svrbi leva strana smetaju korporacije, a ne fast food. Tipično je za zelene u svim nijansama da se navodno žale na zagađenje sredine ili štetu po zdravlje, a u stvari im je na pameti revolucija. Pošto i mom's and pop's place na ćošku takođe od vajkada prodaju fast food, i to će i nastaviti da rade. štaviše cela histerija oko fast i junk fooda je totalna, ali totalna, nebuloza.
Preterujes.Evo na primer:Junk Food Ads, Fast Food Increasing Teen ObesityFTC, HHS Release Report on Food Marketing and Childhood ObesityTHE COMPETITIVE FOOD CONUNDRUM: CAN GOVERNMENT REGULATIONS IMPROVE SCHOOL FOOD?Kalorije i % dnevne doze:Know the facts on Junk Food & Fast Food Calories
Link to comment
Ne preterujem ja, već su junk food alarmisti ti koji preteruju.
:lol: Lepo sam ja rekao, najlepshe je na Balkanu. :lol:School principals in Australia want teachers to have the power to police lunch boxes from home to remove any offending cookies or chips that are deemed by the State Government as unhealthy. Ne znam kako vi, ali ovo mi izgleda gore od zigosanja pushacha (koje hvata maha i u ovim krajevima).Mislim, ok zabrana pushenja u javnim ustanovama,...ali zabrana u svim kaficima (i onima u kojima mije moguche fizicki razdvojiti pushache i nepushache) je totalno nebulozna.Ima da otvorim svoj kafic gde ce moci da udju samo pushachi, iz inata.Meni je to sve direktno ugrozhavanje slobode (ako je za nashe dobro).I to licemerno.Ako je sve to tako stetno (a jeste), onda ne proizvoditi cigarete.Eto i chipseve.Kako vi sto ste josh odani svim ovim porocima uspevate da "prezivite" tamo. Edited by cedo
Link to comment
Kako vi sto ste josh odani svim ovim porocima uspevate da "prezivite" tamo.
Ne znam ni sam. :unsure: Uglavnom, ne zalažem se da se deca naprave da liče na loptice, štaviše tužno je i meni kad vidim nekog tako malog (ili mladog) a već morbidno debelog. Međutim, postoje i druga objašnjenja osim klimave teze o junk food. Hrana u najskupljim restoranima, npr. ima užasno mnogo kalorija i nezdravih sastojaka, samo što velika većina (čak ni dobrostojeći) ne mogu sebi da dopuste da to jedu u velikim količinama. Dakle, kao što često biva, u smislu gojenja, žrtve smo svog sopstvenog uspeha. Jedan od glavnih ljudskih motivatora je pronaći neograničene količine lakopristupačne hrane, i naša civilizacija, posebno zapadni deo (a bogami sve više i istočni) je jednostavno nenormalno uspešan u tome. Kao i uvek, kada se oko nečega zaista potrudimo, mi Homo sapiensi smo čudesno sposobni i efikasni. Okej, sad imamo drugi problem... (mada evo neki kažu i da nemamo!) Kontraverzni smo, kao onaj iz vica, "ima 160kg, ali nije debeo"... ;-)Ali simplistički to pripisivati tzv. junk foodu (a čak ni samom tom kategorizacijom se ne bih mogao lako složiti, npr. čokolada je prema WHO jedan od najzdravijih prehrambenih artikala; prema prehrambenoj policiji, međutim, to je odjednom "junk food"). Zanimljivo je da su psiholozi i neuroscience dokazali da se gojaznost "širi" između ljudi, tj. da povezanost ljudi utiče na širenje gojaznosti (kao i pušenja, ali i osećaja sreće i druželjubivosti). To bi recimo objasnilo zašto se u određenim područjima povećava broj gojaznih više nego u drugima kojima je ista ta hrana jednako pristupačna. Itd. itd. Kao što i obično biva, ljudsko ponašanje i manifestacije u fenotipu su previše kompleksne za simplističke i binarne pristupe koje preferiraju mas mediji, pošto je to ono što povećava čitanost (ili gledanost) i prihod od advertajzinga.Prema tome, kad sledeći put poželite taj hamburger, slobodno ga pojedite. Ako padnete mrtvi odmah iza toga, onda možda tako i treba da bude. Hebo život ako moraš da živiš na štapićima celera i mrkve. Nismo mi zečevi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...