Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

1 hour ago, nezvanova said:

Saši Iliću Ninova nagrada za knjigu „Pas i kotrabas“

Tanjug 20. januara 2020. 12:14
 
 
Podeli

BEOGRAD – Saša Ilić dobitnik je NIN-ove nagrade za knjigu „Pas i kontrabas“, saopštio je danas žiri u beogradskom Dorćol Platzu.

Ilić je 66. dobitnik NIN-ove nagrade, a odluku je doneo žiri koji je radio u sastavu Branko Kukić, Ivan Milenković, Teofil Pančić, Marija Nenezić i Marjan Čakarević.

Žiri je većao od jutros u 9.30 sati.

U najužem izboru za 65. NIN-ovu nagradu bili su i romani „Mulat albino komarac“ Steva Grabovca u izdanju Imprimatura, „Grozota ili…“ Slobodana Tišme u izdanju Čarobne knjige, „Yugoslav“ Ane Vučković u izdanju Partizanske knjige, „Po šumama i gorama“ Milenka Bodirogića u izdanju Orfelina.

uuu :lolol: tek sad ima da izpizde potpisnici

 

pa što bi reko draganče, čestitamo! :D

Link to comment

Ja sam kupio od ovog Tabaševića "Pa kao"  i odustao sam pre polovine jer je neopisiva smaračina. A i najviše mrzim te pisce što pišu u predrkanom tonu kao ne jebu živu silu itd.

Link to comment
5 hours ago, slepa živana said:

možda su se smorili što bazdulj nije ušo u uži izbor.

 

jos mi je zivo secanje na veliko prijateljstvo bazdulja i pancica, bazdulj + kukic, takodje. 

Link to comment
Vidim pominjala se i neka moralna podobnost članova žirija, kad vidim da to Muharemaga i Emir pominju proserem se odmah. 
Ma ovo je sad eskaliralo zbog soc mreža itd...
Stalno je bilo neke drame, dobro ovi su možda malo više licemeri, ali uvek ima tih "incidenata "...
Realno ove je najbolje ignorisati...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ali super je što to pokušavaju da objasne nekim grđenjem tradicije i pozivanjem na istoriju NNnagrade, ali eto baš ove im zasmetao sastav žirija i zasmetao u momentu kad su objavili uži izbor, usput zasmetao i prošlogodišnjem dobitniku... A kad ih pitaš je li to zbog personalnog sastava žirija, eto kao i jeste ali i nije, brane kao neke principe :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...