Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

ajde, ajde, šta se puvaš, komšo uzo nagradu, so vat?

oćeš isto tako da se hvališ kad je ja ćapim sledeće godine, ha?

jašta. uvek se radujem kad neko od naših uspe :D

Link to comment
  • 9 months later...

kaze tišma da ga je nakon dobijanja ninove nagrade (2011.) skulirao izdavač

 

 

http://www.oslobodjenje.ba/kun/slobodan-tisma-zivimo-u-paklu-ali-smo-veseli

Uspeh mi je, što je apsurdno, doneo medijsku marginalizaciju, zato što sam se deklarisao kao izdajnik, uzimao sam u romanima mađarski identitet, i uopšte moje ideološke pozicije su nejasne, rodne, nacionalne, profesionalne, sve je zamućeno, naravno, sasvim namerno. Još uvek postoji taj prečanski kompleks, to da mi iz Vojvodine moramo da iskazujemo patriotizam, tj. lojalnost Beogradu. Između ostalog, verovatno sam zbog toga oteran iz Lagune čiji sam bio autor pre dobijanja NIN-ove nagrade. Danas nemam izdavača.

Edited by Krošek
Link to comment

kaze tišma da ga je nakon dobijanja ninove nagrade (2011.) skulirao izdavač

 

Papić ga je otkačio pre "Bernardijeve sobe", u Laguni su mu 2009. objavili "Quattro stagioni". Ako veli da sad nema izdavača, kad je pre uspeo da se pokarabasi sa "Čarobnom knjigom" koja mu je prošle godine objavila knjigu u kojoj su i reprinti njegovih prethodnih naslova?

Link to comment
  • 2 months later...
  • 11 months later...

bas me zanima sta bi koksi, kao dokazani knjizevnik, imao da kaze povodom ovogodisnjeg uzeg izbora NINove ;-)...navijamo za koga? ja najvolijem matijevica, mada sam citala samo njega, bajca i basaru  :P sa druge strane, iz rodnih i ideoloskih razloga volim zene knjizevnice, svetlanu obozavam da slusam kada prica i da citam njene eseje i uratke na pescaniku... djurdjevicku postujem na nevidjeno, nemam pojma zasto, a o dimicki vrlo malo znam...sve u svemu, kod mene su na slepo favoriti matijevic i slapsek :-)

 

edit: o, nenenene...nije to ta mirjana, mislila sam na novakovicku...no sve jedno, neka je i djurdjevicke, sta hvali  :P

Edited by nezvanova
Link to comment

jao pa sjajno, svaka cast! onda za tebe navijamo, nema druge!!! :-)

(mada ja i dalje nemam pojma koji li si ti, pa ako ti ne smeta, molim nekog da mi sibne PM sa infoom :-)

Link to comment

jao pa sjajno, svaka cast! onda za tebe navijamo, nema druge!!! :-)

(mada ja i dalje nemam pojma koji li si ti, pa ako ti ne smeta, molim nekog da mi sibne PM sa infoom :-)

 

ma zezam te, ne zameri.

ali ako baš insistiraš, traži međ ženskim imenima. :lolol:

Link to comment

ih, sad! nasao si matoru zenu da zezas :-))

(mislim, nije mi van pameti da budes u izboru za nagradu, bio je cak i moj muz, pa i moja drugarica... tako da nije to bas tako jedno nemoguce postignuce ;-)! a secam se da si pominjao npr. arsenica i tako neke detalje iz tog sveta koje prate ljudi koji se bave knjizevnoscu ili su rodbina knjizevnika, pa sam stvarno mislila da se time bavis :-)

Link to comment

zasad bih da ostanem anoniman. samo ću reći da sam jednom brala jagode (zato znam sve o piktinu) i onda je naišao jedan Slovenc. :P

 

inače, vidim da je tuča na relaciji Laguna-Geopoetika. mislim da će žiri teško da stisne pa da udeli priznanje Geopoetikinom ocu, sinu i svetom duhu (osim ako Vlada nije napisao baš nešto vanserijsko). u tom smislu, mislim da će se više ići prema Bazdulju.

s druge strane, teško je očekivati da budu ponovo okrunjeni Vladan i Basara.

 

sačekajmo najužih 6, tada će se moći nešto preciznije reći (a ponešto od ovoga u međuvremenu i pročitati).

 

p.s.

pizdaimmaterina i ovima iz Lagune, poslao im ja sinopsis a oni me odjebali s obrazloženjem "žao nam je, ne velimo da je ovo lošo ama ne radimo domaću produkciju".

sad ima da objavim u Geopoetici i da Laguncima pošaljem primerak sa 1 pakosnom posvetom. 

Link to comment

:-))

ok, ok... necemo se razotkrivati, ali kad jednog dana dobijes NINovu, samo nam se prigodno zahvali na dodeli... PPPovcima koji su ti bili stalna podrska i podsticaj ka vanserijskim knjizevnim postignucima  :P

Link to comment

:-))

ok, ok... necemo se razotkrivati, ali kad jednog dana dobijes NINovu, 

šta jednom, to ti je sledeće godine jedan/jedan. 

a tebi ću lično poslati obaveštenje na pp. roman ćeš, razume se, morati da kupiš.  -_-

Edited by koksy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...