Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

Ovogodišnju NIN-ovu nagradu za roman godine, najprestižnije književno priznanje u Srbiji, dobio je pisac Filip David za roman "Kuća sećanja i zaborava" saopšteno je danas na konferenciji za štampu u redakciji tog nedeljnika.

Link to comment

najsuperije u ovoj vesti je da će se svečana dodela nagrade obaviti u hotelu hajat. citirala bih keri bredšo, nisam mogla a da se ne zapitam, da li će biti poslužena hrana? švedski sto ili kanapei na ovalima? da li će program voditi voja nedeljković ili boda ninković? da li će zvanice dobiti sobe na korišćenje nakon ceremonije? ko smo mi? kuda idemo? ko je nama deda baja? i kako to da on nikada ne potroši sav svoj novac?

Link to comment

hm...sada cu ja ko braca crnci za oskara :) .... filip david bese jevrejske krvi? da nema knjiga neke veze sa jevrejima? znaci od 156 srpskih knjiga pobedila je ona gde se opet poltronise politickoj korektnosti... sledece godine ce neko o muslimanima sto pise dobiti....and so on...boring ! ali ko sam ja da pisem o knjigama kada se u iste razumem ko marica.

Link to comment

ali ko sam ja da pisem o knjigama kada se u iste razumem ko marica.

И у Србе се слично разумеш.

 

Филип Давид се изјаснио као Србин Мојсијеве вере. Не да то на било који начин утиче на квалитет његовог литерарног дела, него чисто мало да видиш на конкретном примеру какве фаулове правиш када глумиш васповку. Ниси асповка, а и оно вајт је препозиционирање, ако је веровати европским црнцима који нас источноевропљане зову "лажни белци".

 

Пусти Јевреје, ено ти цео перспик који можеш да мрзиш на општу ползу.

Link to comment

filip david je mogao da se izjasni sta god...ja ga gotivim zbog nekih drugih stvari. i uopste nije on ovde u pitanju nego zirijeva objektivnost. 

 

@renne ...pazljivije citaj please. pitanje je vezano za PC a tu su mogli da budu i  srbi i muslimani whoever

 

 

mozda gresim dusu, procitace se u svakom slucaju. volela bih da mu je knjiga sjajna .... bez zezanja.

Edited by mustang
Link to comment

filip david je mogao da se izjasni sta god...ja ga gotivim zbog nekih drugih stvari. i uopste nije on ovde u pitanju nego zirijeva objektivnost. 

 

@renne ...pazljivije citaj please. pitanje je vezano za PC a tu su mogli da budu i  srbi i muslimani whoever

 

 

mozda gresim dusu, procitace se u svakom slucaju. volela bih da mu je knjiga sjajna .... bez zezanja.

Није. Мршаво.

Link to comment

lično, mene bi iznenadilo da je FD napisao dobar roman kao što sam istovremeno ubeđen da Albahari više ne može da napiše loš.

Albahariju je (bila) otežavajuća okolnost to što već ima NIN-ovu  (nisam siguran, možda čak i dve!) tako da mi sve nekako vuče na  - kako je to yolo već primetio - svojevrsnu nagradu za životno delo.

već sam to rekao negde ovde: mnogo se potencirala priča o čarobnom književnom kvartetu pekić-kiš-kovač-david ali ja nikad nisam imao razumevanja za smeštanje davida u taj kontekst.

Link to comment

lično, mene bi iznenadilo da je FD napisao dobar roman kao što sam istovremeno ubeđen da Albahari više ne može da napiše loš.

Albahariju je (bila) otežavajuća okolnost to što već ima NIN-ovu  (nisam siguran, možda čak i dve!) tako da mi sve nekako vuče na  - kako je to yolo već primetio - svojevrsnu nagradu za životno delo.

već sam to rekao negde ovde: mnogo se potencirala priča o čarobnom književnom kvartetu pekić-kiš-kovač-david ali ja nikad nisam imao razumevanja za smeštanje davida u taj kontekst.

Какав квартет? Давид чак и мученом Мирку шегрт не може да буде. 

Link to comment

o tom kvartetu su pisali oni sami (misli da sam svakog, sem kisa video da to pominje), niko ga nije izmislio. druzili se ljudi, razmenjivali ideje, tekstove, kritike i sl.

 

o razlici u kvalitetu se moze diskutovati.

Link to comment

mhm, dobra kinta od nagrade, mog'o bi se okrečit haustor, nakačiti pristojna tabla, staviti moderniji prekidač pod vaservagu... :fantom:

ništa ne fali ovom prekidaču. samo malo da se učvrsti i očisti. za to nije potreban novac.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...