Jump to content
IGNORED

ANTIFA Bg


zavisnica

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    81

  • Аврам Гојић

    74

  • kim_philby

    65

  • Milogled Bluff

    44

Vrlo je moguće da su Kurepi pretili da mu se može svašta dogoditi, i da zato sada negira da je maltretiran u zatvoru. Sa druge strane, ne mogu da ne primetim da, od svih pritvorenih pa puštenih anarhista, jedino Rata nastavlja da vodi svoju ideološku bitku sa establišmentom.

Da li i dalje ostajete pri izjavi da niste krivi? - Da, apsolutno. Devojka i mladić koji je oboleo od epilepsije priznali su da su bacili koktele i pisali grafite po zidovima ambasade, ali njihove izjave su iznuđene. Koliko ima kontradiktornosti u njihovim priznanjima svedoči i to što je Sanja rekla da je šarala žutim grafitom, a ispostavilo se da je bio crveni.
Ja nešto nisam primetio da je onaj što je bacio koktel (Savić?) rekao da je svoj iskaz dao pod prinudom.
Link to comment
ovako izgledaju zatvori u Srbiji, ovo je gotovo sigurno puna istina.
tužiti državu, cinkariti je kod svih mogućih whistleblowera, i slično. ako mislite ma šta me se tiče, ovo se sutra može desiti bilo kome, i za manju optužbu od ove.
Link to comment
ako mislite ma šta me se tiče, ovo se sutra može desiti bilo kome, i za manju optužbu od ove.
ono što je još gore, ovo se danas možda dešava bilo kome. to je ono što je lepo rekao srđa popović u zadnjem peščaniku...ispostavilo se da ovi anarhisti imaju kakvu takvu mrežu, pa se neki broj ljudi podigao, da brani i prigovori. izvesno postoje ljudi za koje nema ko da talasa, da diže prašinu...
Link to comment

ja bih rekla da imaju najmocniju trenutno mrezu u smislu da skoro nisam videla da se ljudi zaista organizuju i deluju zarad bilo kojeg cilja/ideje ovako u potpunosti. :Hail:edt: dobro ovo sad nije bilo koje pitanje - zivota, a mene bi prvu pojeo mrak.

Edited by prima
Link to comment
pa jel ti mislis da ne treba da je vodi neko ko je sedeo 5 meseci u zatvoru bez ikakvog razloga?
Uopste nisam govorio da li treba da nastavlja svoju borbu ili ne; Rata je veliki decak koji zna sta je za njega dobro. Osvrnuo sam se na njegov manir da izigrava drvenog advokata svojih sapatnika iz zatvora, iako ovi imaju sopstvene advokate. Ja moram da kazem da nisam primetio izjave optuzenih, ili njihovih advokata, u kojima govore da su im iskazi i priznanja bili iznudjivani. Ako sam dobro skapirao, onaj sto je bacio koktel je to eksplicitno priznao pre nekoliko dana u sudu. Utoliko mislim da je ovo sto Ratibor radi uzasno ruzno, pokvareno i stetno.
Link to comment
Uopste nisam govorio da li treba da nastavlja svoju borbu ili ne; Rata je veliki decak koji zna sta je za njega dobro. Osvrnuo sam se na njegov manir da izigrava drvenog advokata svojih sapatnika iz zatvora, iako ovi imaju sopstvene advokate. Ja moram da kazem da nisam primetio izjave optuzenih, ili njihovih advokata, u kojima govore da su im iskazi i priznanja bili iznudjivani. Ako sam dobro skapirao, onaj sto je bacio koktel je to eksplicitno priznao pre nekoliko dana u sudu. Utoliko mislim da je ovo sto Ratibor radi uzasno ruzno, pokvareno i stetno.
kako rata nastavlja svoju borbu? zar on ne bi trebalo na sudu da usklikne 'ziveo 17. novembar' ili 'priznajem samo sud bakunjinove seni' a ne ovaj prdez od misa 'ja sam mozda tamo bio a mozda i nisam ali su mi povredjena ljudska prava (zato sto su i anarhisti ljudi)'.s obzirom koliki je sve ovo blam, odnosno umetnicki performans koji drzava, poput nekog konzervativnog galeriste, nije mogla da razume, najbolje sto rata i drugovi mogu da ucine je da nastave da tvrde da oni nisu ovo ni ucinili.ja zelim rati jos mnogo umetnickih radova sa biljanom cincarevic i filmova sa zilnikom a ASI-ju da se ili uozbilji i pocne da brine o radnicima u srbiji i kako ih moze ukljuciti u svoju organizaciju i organizovati protivu korumpiranih drzavnih sindikata ili da nestane u bljesku jos koje pivske flase punjene zapaljivom tecnoscu.
Link to comment

Ja bih se uzdržao od davanja besplatnih saveta ovim ljudima, pre svega zbog toga što je njima mozak verovatno pretvoren u paprikaš već prvog dana u pritvoru. Osim Ratibora; njemu je mozak odavno pretvoren u paprikaš iz nekih drugih razloga. Oni treba sami da odluče šta im je činiti i govoriti. Kada kažem da je na njima da odluče o načinu svoje odbrane, to znači da svako od njih individualno treba da o tome odlučuje i nastupa u svoje ime, a ne da sebi daje za pravo da govori o krivici drugih optuženih, kao što to čini Trivunac.Uočljivo je ta postoje tri vrste iskaza optuženih. Govorim o : - Ratiboru, koji ni sebi verovatno nije jasan.- Ovo dvoje koji su priznali da su bacili flaše i napisali grafite- Kurepi koji negira učešće u pripremi i izvedbi akcije. Ako je tako, ponavljam, ako smo dobro informisani, onda je zaista bespredmetno da mi pričamo njima šta treba da rade i da svi zajedno treba da se drže zajedničke strategije. Važno je samo da se ova štetočina spreči da povuče sa sobom ostale optužene u svom isterivanju pravde.A što se tiče Ratine borbe, pa čovek je odmah po izlasku iz zatvora izrekao par anarhističkih floskula, od kojih je najupečatljivija ona da je, parafraziram, izlazak iz zatvora u svet kapitalizma samo prelazak iz jednog u drugi vid ropstva.

Edited by pacey defender
Link to comment

Eh, Ratibore... Nikada neces odrasti i uzeti neki dobar kredit kod Findomestik banke... TOliko lepog Forma Ideale namestaja ima a ti bi samo nesto viko... Umesto da si te pare koje si dao za ovaj suludi protest ulozio u SMS licitaciju za Punta, sad bi vec sigurno mogao i fluorescentni prsluk da kupis pa da imas ako te pandur zaustavi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...