Jump to content
IGNORED

ANTIFA Bg


zavisnica

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    81

  • Аврам Гојић

    74

  • kim_philby

    65

  • Milogled Bluff

    44

Bogami ja u Srpskom Tjedniku svasta dobro procito!a evo jos jedna BG antifa vest...Sinoć oko 23h, u Beogradu se desila se još jedna lažna dojava o bombi kojom su za sada nepoznata lica bezuspešno pokušala da prekinu promociju knjige „Antifašizam i direktna akcija“ kolektiva Kvir Beograd (Queer Beograd). Oprobana nasilnička metoda homofoba nije urodila plodom, obzirom na to da je policija pre početka skupa izvršila kontradiverzionu kontrolu, te je bilo jasno da se radi o lažnoj dojavi. Organizatorke su odbile da prekinu program radi još jedne kontrole, a promocija je nastavljena uz pojačano prisustvo policije.Podsećamo da je ovo druga lažna dojava o bombi na skupovima LGBT populacije u Beogradu ovog meseca. Učestali homofobični napadi i zastrašivanja svakako neće zaustaviti aktivnosti LGBT pokreta, već samo ukazuju na potrebu da se društvo i država moraju ozbiljnije pozabaviti problemom eskalirajućeg nasilja.Edit: A Direktna Akcija iz publikacije je stvaaaaarno... ne znam da li manje direktna ili je manje akcija.

Edited by Mp40
Link to comment
  • 1 month later...

Ne znam da li je neko u poslednjih par dana ulazio u studentski park u BGu, ali veliki deo istog je išaran grafitima kao što su "Anti-antifa", "Srbija Srbima", "C-18", kukasti krstovi i "SS" simboli na sve strane.. I većina tih grafita nije urađena običnim lakom, vec je pojaćano nekoliko puta, u više boja što traje sigurno bar dva ili sata. Neverovatno mi je kako je to neko uradio u centru grada, parku koji je u bilo koje doba dana ili noći pun, bez ikakvih problema. Ili je sve počeo da boli qrac za ovakve stvari?

Link to comment

ja sam video pre par nedelja plavu svastiku na bocnom ulazu u park. sledeci dan je bila precrtana i meni bilo drago. onda sam pre par dana video pomenute naci grafite i smorio se do jaja. to znaci da ekipa bleji tu, i razumljivo je da niko nista ne radi. svrati ti do parka u sred noci kada rade grafite i pokusaj da im prigovoris. bices srecan ako prodjes samo sa par samara, verovatnije je da ce ti noz procackati rebarca. dakle, nije da sve boli kurac, nego je to da pandure boli dupe da reaguju, a protivnici su ti skupina polu-ljudi koji ne prezaju od upotrebe oruzja, za razliku od tebe ili mene.

Link to comment
ja sam video pre par nedelja plavu svastiku na bocnom ulazu u park. sledeci dan je bila precrtana i meni bilo drago. onda sam pre par dana video pomenute naci grafite i smorio se do jaja. to znaci da ekipa bleji tu, i razumljivo je da niko nista ne radi. svrati ti do parka u sred noci kada rade grafite i pokusaj da im prigovoris. bices srecan ako prodjes samo sa par samara, verovatnije je da ce ti noz procackati rebarca. dakle, nije da sve boli kurac, nego je to da pandure boli dupe da reaguju, a protivnici su ti skupina polu-ljudi koji ne prezaju od upotrebe oruzja, za razliku od tebe ili mene.
Ne, slažem se naravno da je iluzorno očekivati da će neki pojedinac doći i popičkati se sa gomilom idiota koji vrlo verovatno imaju premalo mozga da bi ih bilo briga da li će nekoga ubiti ili samo teško povrediti. Ali sa druge strane, pomalo mi je tužno to što je antifa ekipa u Beogradu toliko slaba da posle nekoliko dana niko nije bar precrtao te grafite, prosuo neku farbu po njima ili šta god (ni ja nisam danas otišao da uradim to, tako da je možda ovo i pomalo licemerno, priznajem). Nekako mi se čini da bi u NSu takve stvari mnogo teže prošle. A najtužnije od svega je da grupa kretena na neki način teroriše toliko ljudi koji tu bleje i primorava ih da cirkaju pivo u parku koji lići na park omanjeg koncentracionog logora. Ili jednostavno to ne doživljavaju svi toliko tragično kao mi?
Link to comment

kapiram da one likove sto sviraju Skloniste i Azru tamo boli kurac. koliko sam video, tamo ima gomila ljudi nocu, gomila alkosa, i skoro svi bleje u grupetinama i slazu se sasvim OK. da li je to iz straha, ili mozda i pomalo dele ta degenska shvatanja, ne znam. mozda sam paranoican, ali u takvom okruzenju, cak i sam cin prezvrljavanja tih grafita iziskuje logisticku pripremu, oblacenje neprepoznatljive odece i/ili maskiranje. nikad ne znas ko ce te sacekati iza ugla jednog dana.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ne znam gde ovo da stavim, pa 'ajde ovde ...

Портпарол СНП 1389 Миша Вацић гостоваће у понедељак 9. августа у 21.05 у емисији Ћирилица на ТВ Кошави код Миломира Марића. Друга два госта су анархиста Ратибор Тривунац и Предраг Аздељковић тако да ће емисија бити више него занимљива. Обавестите и друге пријатеље да погледају овај окршаj
najava je sa komsijskog foruma, nisam proveravao tacnost
Link to comment
kapiram da one likove sto sviraju Skloniste i Azru tamo boli kurac. koliko sam video, tamo ima gomila ljudi nocu, gomila alkosa, i skoro svi bleje u grupetinama i slazu se sasvim OK. da li je to iz straha, ili mozda i pomalo dele ta degenska shvatanja, ne znam. mozda sam paranoican, ali u takvom okruzenju, cak i sam cin prezvrljavanja tih grafita iziskuje logisticku pripremu, oblacenje neprepoznatljive odece i/ili maskiranje. nikad ne znas ko ce te sacekati iza ugla jednog dana.
Nije samo to, kad tako po parku uveče sedi gomila grupica, svaka locirana oko neke klupe, ko će da primeti da neko pise po zidu, a i ako primeti što bi mu to samo po sebi smetalo. A šta je napisano se ne vidi odmah. Inače začudili bi se koliko često je studenjak potpuno prazan.
Link to comment
Ne znam gde ovo da stavim, pa 'ajde ovde ...najava je sa komsijskog foruma, nisam proveravao tacnost
neka snima neko ovaj spektakl
Link to comment
Nije samo to, kad tako po parku uveče sedi gomila grupica, svaka locirana oko neke klupe, ko će da primeti da neko pise po zidu, a i ako primeti što bi mu to samo po sebi smetalo. A šta je napisano se ne vidi odmah. Inače začudili bi se koliko često je studenjak potpuno prazan.
ovo sto je bilo na zidu (srecom, prefarbano je, osim velikog ANTI-ANTIFA koje stoji na strani koja je okrenuta ka nekadasnjem Madnessu) je bilo tolike povrsine da samo slepi mogu da ga ne vide. e sad, za praznocu parka - veoma cesto prolazim tuda u sitne sate - uvek je zamor i romor
Link to comment
ovo sto je bilo na zidu (srecom, prefarbano je, osim velikog ANTI-ANTIFA koje stoji na strani koja je okrenuta ka nekadasnjem Madnessu) je bilo tolike povrsine da samo slepi mogu da ga ne vide. e sad, za praznocu parka - veoma cesto prolazim tuda u sitne sate - uvek je zamor i romor
Teško mi je da poverujem da je bilo koga ko je u 2 - 3 - 4 ujutro tamo briga šta bilo ko švrlja po zidovima. Mislim ih to ne zanima uopšte.Koji je realno procenat lljudi upoznat da postoje sad Fa i Antifa, a i od tih koji su nešto načuli, koliko njih uopšte razmišlja o tome. Kako ja gledam na to, verovatno se radi o promilima, a ti promili su na forumima u to doba, ne mlate se po parkovima ;)
Link to comment

nisi pratio od pocetka, poenta je da ako bi ih zanimalo, to zanimanje bi moglo skupo da ih kosta. e sad, ovo drugo, koliko njih razmislja o tome, tu si u pravu. zato i jesmo u banani

Link to comment

Nisam baš siguran koliko su pisci grafita svesni, pa i preduzimljivi, verovatno slično onima koji ih nezainteresovano gledaju dok šaraju po zidovima.Daleko je opasnije da se pokačiš par ulica niže, gde se svi prave face, a na grafitima završe oni što nemaju muda (da izvineš) za nešto više i jače.Jedina prilika i situacija kada su jaki i smeli je kada ih je puno. Problem je što se stvaraju uslovi koji pogoduju rastu ekstrema, a nema ozbiljnih pokušaja, da se otklone. Nezadovoljstvo neobrazovanih je veoma opasna stvar. Obrazovani (uslovno rečeno) će svoju nezadovolju situacijom najčešće da demonstriraju jalovo, dok je sa neobrađenom sirovinom situacija daleko jednostavnija ili jednosmerna - skroz levo vs skroz desno... samo je pitanja raznih uticaja.Na svu sreću postoje Grandovi i druge slične zanimacije, pa nema sirotinja vremena za fašizam. :huh:

Edited by Zugurosh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...