Jump to content
IGNORED

ANTIFA Bg


zavisnica

Recommended Posts

sada procitah. ma ok, u pravu si (kao sto si cesto u pravu) za to sto pises, moj stav je ustvari jako subjektivan a od subjektivnih stavova bez nekog javnog angazovanja i nema neke koristi, to komentarisem sebe smile.gif edit: opasan je Rata smile.gif juce je izgleda protestovao ispred zatvora zbog hapsenja dvoje hrvatskih anarhosindikalista a uhapseni su jer je jedan pokusao da lepi neke protestne postere ili tako nesto. tek pusten iz pritvora a protestuje zbog drugih ispred zatvora smile.gif lik smile.gif

Edited by Pontijak
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    81

  • Аврам Гојић

    74

  • kim_philby

    65

  • Milogled Bluff

    44

sada procitah. ma ok, u pravu si (kao sto si cesto u pravu) za to sto pises, moj stav je ustvari jako subjektivan a od subjektivnih stavova bez nekog javnog angazovanja i nema neke koristi, to komentarisem sebe smile.gif edit: opasan je Rata smile.gif juce je izgleda protestovao ispred zatvora zbog hapsenja dvoje hrvatskih anarhosindikalista a uhapseni su jer je jedan pokusao da lepi neke protestne postere ili tako nesto. tek pusten iz pritvora a protestuje zbog drugih ispred zatvora smile.gif lik smile.gif
ma naravno da sam u pravu ;)samo da pojasnim ja sam veseo zato sto je rata pusten iz mardelja. em mi je drugar em ne volim kada drzava na ovaj nacin limitira umetnicku slobodu. samo mislim da bi bilo krajnje vreme da ASI promeni ime u, na primer, l'amour fou ili nesto slicno i pocne svoje umetnicke performanse da naziva pravim imenom.
Link to comment
inace, super sto su ljudi na slobodi. steta samo sto ce rata sada biti potpuno uvucen u ovaj bizarni rivajval 80s disidentske scene koji se rojio oko njegovog slucaja.
Pa ono jes', evo i Srdja Popovic mu je advokat. Do duse, Srdja je svojevremeno zastupao i Seselja i Arkana. :D Edited by Sludge Factory
Link to comment
Pa ono jes', evo i Srdja Popovic mu je advokat. Do duse, Srdja je svojevremeno zastupao i Seselja i Arkana. :D
pa da. to je taj srpski gulas 80s disidenstva. moz nebojsa popov a moz i seselj. vazno je da si protiv 'zlog' rezima. ua birokratija, ua pravila. dajte nam slobodu. a dobili smo bosnu 1992. godine.edit: cekaj bre, zar mu nije advokat nikola barovic? ne da to ista menja... Edited by kim_philby
Link to comment

Sinoc sam gledao vesti b92, Srdja davao izjavu i bio potpisan kao "advokat Ratibora Trivunca". Mada me ne bi cudilo da su pogresili. Inace, ne znam pod kojim okolnostima je njemu zapalo da brani Seselja i Arkana onda. Odn. Seselja verovatno jeste branio kao "disidenta", ali ne znam da je Arkan bio neki narocit protivnik zlog rezima. Moguce da je njemu bio po sluzbenoj duznosti, ako je tako nesto postojalo onda.

Link to comment
Sinoc sam gledao vesti b92, Srdja davao izjavu i bio potpisan kao "advokat Ratibora Trivunca". Mada me ne bi cudilo da su pogresili. Inace, ne znam pod kojim okolnostima je njemu zapalo da brani Seselja i Arkana onda. Odn. Seselja verovatno jeste branio kao "disidenta", ali ne znam da je Arkan bio neki narocit protivnik zlog rezima. Moguce da je njemu bio po sluzbenoj duznosti, ako je tako nesto postojalo onda.
intrigantno. bio sam ubedjen da ga zastupa nikola barovic, ribar iz kotora.pojam nemam. da su tu utamniceni porucnik vasic ili prognani savindan verovatno bi ti odgovorili: po sluzbenoj duznosti ;)
Link to comment
Inace, ne znam pod kojim okolnostima je njemu zapalo da brani Seselja i Arkana onda. Odn. Seselja verovatno jeste branio kao "disidenta", ali ne znam da je Arkan bio neki narocit protivnik zlog rezima. Moguce da je njemu bio po sluzbenoj duznosti, ako je tako nesto postojalo onda.
Ih, advokat brani slučaj za pare, baš ga briga ko je ličnost.
Link to comment

Pa ne nužno, nekad može da odbije slučaj. Ali ako prihvati, onda ne sme da prekine, kao što je uradio onaj što je branio one monstrume koji su ubili trogodišnje dete. Mališa Jevtović i kako se zove žena.edit: dobro, zavisi da li pričamo o advokatu po službenoj dužnosti ili privatnom

Edited by Kelt
Link to comment

Obzirom da su anarhisti pušteni iz zatvora kako bi se branili sa slobode, i da će «Više tužilaštvo u Beogradu povući spise sa suđenje protiv njih, da bi prekvalifikovalo krivično delo sa međunarodnog terorizma na izazivanje opšte opasnosti», ja bih da priupitam nešto.

Sudsko veće, na čelu sa sudijom Dragomirom Gerosimovićem, odlučilo je da im ukine pritvor. Optuženi su na početku suđenja negirali da su teroristi, navodeći da nisu imali namere da naude Grčkoj niti ambasadi te države u Beogradu."Smatram da se protiv nas vodi politički postupak jer u radnjama koje su izvršene nema ni elemenata izazivanja opšte opasnosti, a u prilog tome govori i materijalna šteta od 18 evra na zgradi ambasade", rekao je iznoseći odbranu prvookrivljeni Ratibor Trivunac.Trivunac je naveo da prema Grčkoj nikada nije imao negativnih sentimenata, niti je ikada imao želju, ni bio u poziciji, da naškodi toj zemlji.Drugooptuženi Tadej Kurepa je takođe negirao krivicu navodeći da je o događaju ispred Ambasade Grčke u Beogradu čuo sutradan 25. avgusta ujutro iz medija.Kurepa je rekao da je kontaktirao sa optuženim Trivuncem, Ivanom Vulovićem i Sanjom Dojkić o akciji solidarnosti sa grčkim studentom Todorosom Iliopulosom, koji je u zatvoru u Grčkoj štrajkovao glađu. Niko od onih sa kojima je razgovarao 24. avgusta nije ispoljavao namere da naškodi Grčkoj.Otuženi Ivan Vulović je rekao da nije terorista, ali da je bacio jedan "molotovljev koktel" na zgradu grčke ambasade u Beogradu u noći između 24. i 25. avgusta."Naša akcija je imala humani karakter i trebalo je da predstavlja solidarnost prema Teodorisu. Akcija nije imala nameru da ošteti niti naudi Grčkoj, državi Grčkoj ili ambasadi", rekao je Vulović."Ideja je bila da napišemo nešto na zidu, a ispod toga zacrnimo zid benzinom. Sanja je nacrtala grafit i pobegla, Savić je bacio jednu flašu koja je razbila prozor i pobegao uz Francusku ulicu, a ja sam bacio drugu flašu", rekao je optuženi.Vulović je dodao da je u blizini ambasade ostao neko vreme da vidi šta se dešava, i dodao da je plamen trajao oko 15 sekundi."Hteo sam da, ukoliko izbije požar, u krajnjem slučaju zovem vatrogasce. Međutim, video sam neke ljude pa sam otišao", rekao je Vulović.Navode optužnice odbacili su i Ivan Savić i Nikola Mitrović dok je optuženja Sanja Dojkić priznala da je ispisala grafit na zidu ambasade. Suđenje se nastavlja u martu.
Ako su reči optuženih verodostojno citirane, iz ovoga zaključujemo da je Savić bacio flašu koja je razbila prozor i pričinila materijalnu štetu procenjenu na 18eura, da je Vulović bacio drugu flašu, a da je Sanja Dojkić nacrtala grafit. Moram da kažem da mi nije jasno ovo što je rekao Trivunac jer na osnovu prenetih reči, ne možemo da saznamo da li je učestvovao u akciji. To da nije želeo da naudi državi Grčkoj je pitanje njegovih ličnih intepretacija i sudova, i ne govori nam mnogo.Kurepa je, sa druge strane, eksplicitno negirao bilo kakvo učešće u akciji ili pripremanju iste. Pa me sada zanima, da li su mediji verodostojno preneli reči optuženih iz sudnice? Da li se Ratibor eksplicitnije izjašnjavao o svom (eventualnom) učešću u delu za koje se tereti?Dalje, već mesecima se pričalo da je Kurepa ucenjivan i zlostavljan u zatvoru. Njegov advokat Nikola Barović je «u poseti zatvoru zatekao svog klijenta sa podlivima na licu», kako je navedeno u saopštenju “Kampanje protiv političke represije”. Pored toga, rečeno nam je istom prilikom da su «sredinom decembra 2009. godine, neki od zatvorenika fizičkim zlostavljanjem pokušali da ga ucenjuju, zahtevajući od njega da od svoje majke zatraži da 2.000 evra preda nekom od 'cimerovih prijatelja napolju'.». Dalje se kaže da je «intervencijom advokata, Kurepa prebačen u drugu ćeliju.» Sve ovo je preneto u medijima 21.1.2010.Međutim, po izlasku iz zatvora, Kurepa je izjavio:«Svi u zatvoru su prema meni bili korektni i nisam imao problema. Sticajem okolnosti istog dana kada sam konačno na slobodi je i premijera filma u Domu omladine u kome glumim. Idem direktno tamo» - rekao je Kurepa.Dakle, da li je bio zlostavljan i ucenjivan ili nije bio zlostavljan i ucenjivan? Ponavljam, da li su njegove reči verodostojno prenete?
Link to comment

Mozda mu je neko rekao da ce mu baciti bombu u kucu ako napolju zucne o maltretiranju. Hajde da se ne lazemo: beogradski klinac pored raznih Kristijana Golubovica i drugih secikesa i reketasa. Verovatno necemo nikada nista vise saznati o ovome.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...