Jump to content
IGNORED

ANTIFA Bg


zavisnica

Recommended Posts

Simpatizeri anarhista pred sudijomBeograd -- Pred istražnog sudiju Prvog osnovnog suda izvedeno dvoje aktivista koji su optuženi za "ometanje pravde" zbog isticanja transparenta na suđenju anarhistima.Državljanin Hrvatske Davor Bilić i državljanka Srbije Radmila Živojinović privedeni su pre dva dana u hodniku Palate pravde ispred sudnice u kojoj je počeo proces optuženima zbog bacanja molotovljevog koktela na grčku ambasadu, nakon što su kroz staklo iznad vrata sudnice pokazali natpis "Anarhizam nije terorizam", napisan na hameru veličine 50x100 cm.Biliću i Živojinovićevoj se na teret stavlja krivično delo ometanje pravde, za koje je zaprećena kazna zatvora do tri godine.Pošto ih sasluša istražni sudija, odlučiće da li će im odrediti pritvor i sprovesti istražne radnje protiv njih.
Uopšte me ne bi iznenadilo da i ovo dvoje bace u zatvor zbog natpisa od pola metra kvadratnih ...
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    81

  • Аврам Гојић

    74

  • kim_philby

    65

  • Milogled Bluff

    44

Lepo ja govorim da akcija "Milosrdni andjeo" nikad nije trebalo da se zavrsi. Narod koji trpi ovakvu vlast ne zasluzuje da postoji, a kamoli da ima svoju drzavu.

Link to comment
Lepo ja govorim da akcija "Milosrdni andjeo" nikad nije trebalo da se zavrsi.
s obzirom da akcija takvog imena nikada nije ni postojala samim tim se nikada nije ni zavrsila a ovaj narod i dalje postoji i trpi ovu i ovakvu vlast tongue.gif
Link to comment
s obzirom da akcija takvog imena nikada nije ni postojala samim tim se nikada nije ni zavrsila a ovaj narod i dalje postoji i trpi ovu i ovakvu vlast tongue.gif
Pa kako se zvala zlocinacka nicim izazvana NATO agresija?
Link to comment

Zapravo, hteo sam reci da zasluzujemo sve sto nam se desava jer smo kroz celu istoriju, sa retkim izuzecima, dozvoljavali ne samo da nas fukara jebe u zdrav mozak, vec da to cini sa narocitim sadizmom i cinizmom. Bombardovanje i hapsenje dece zbog transparenta samo su zalosni, ali i paradigmaticni primeri.Ali dobro, ne moramo o tome petkom, sat vremena pre zavrsteka radne nedelje.

Link to comment

^^pa ne znam da li zasluzujemo ili ne. pojam zasluge mi je nekako suvise moralisticki i parareligiozan. stoji cinjenica da dozivljavamo maltretmane od strane cinicnih mocnika i trpimo ih jer smo jednostavno mnogo slabiji, da nismo tako slabi ne bismo trpeli maltretmane i onda bi bili u poziciji mocnika a kakvi bismo bili onda bob zna. ratini opisi istraznog zatvora su poprilicno interesantni, pravi zapis iz mrtvog doma i proklete avlije.

Edited by Pontijak
Link to comment

a ko ce za ovo da odgovara?ovo, za stetu od 18 evra? pa picka li im materina.cuj, nisu se zalili. majku li im jebem kerovsku, dabogda crkli u govnima ( MP40)prvi koji kaze da Rata laze ide sa mnom u Kinsasu, javno obecavam. ovako izgledaju zatvori u Srbiji, ovo je gotovo sigurno puna istina.Tortura nad anarhistima u zatvoru? 19. februar 2010. | 16:08 | Izvor: B92 Beograd -- Dva dana po puštanju iz pritvora, jedan od članova grupe anarhista, Ratibor Trivunac, javno je progovorio o torturi koju u Centralnom zatvoru trpe pritvorenici. On je u istražnom zatvoru proveo skoro pola godine, zajedno sa još pet članova svoje grupe, koji su optuženi za međunarodni teroroizam. Trivunac kaže da će podneti tužbu protiv države Srbije i da očekuje da će anarhisti biti oslobođeni svih optužbi. Skoro pola godine, Ratibor Trivunac, kaže da je živeo u paklu i da su ne samo njega već i sve pritvorenike određeni čuvari tertirali kao životinje. Ceo dan, osim pola sata predvidenih za šetnju, provodio je u ćeliji sa 12 ljudi bez vazduha i u izuzetno lošim higijenskim uslovima. Kaže da je video kada su čuvari pretukli jednog mladića sa kojim je bio u ćeliji, jer se nasmejao prilikom pretresa. Fizčki je bio zlostvljan i jedan od članova anarhosindikalne inicijative dok je davao iskaz istražnom sudiji. “Od strane određenih čuvara, koji su našeg druga Ivana Savića vezali kaišem oko vrata, pokušali da ga bese time i naterali ga da poptiše papire u kojima nije video šta piše, a u kojima su, po njihovom svedočenju, trebalo da dokažu da je on nameravao da baci bombu na ambasadu Grčke i da ubije konzula Grčke što dokazuje da je od početka ceo slučaj monitran. On je o tome svedočio kod istražnog sudije, koji nije reagovao na to, tužilac nije reagaovao iako je naš drug naveo ime i prezime osobe koja je to radila i broj njegove značke”, kaže jedan od članova grupe anarhista, Ratibor Trivunac. Kao odgovor na ove tvrdnje iz Uprave za izvršenje krivičnih sankcija dobili smo šturo saopštenje u kojem se kaže da su svesni katastrofalnih uslova u zatovrima, ali nema konkretnog odgovora o torturi čuvara. Spominje se napad jednog od pritvorenika na člana anarhista Tadeja Kurepa. “Što se tiče navoda o fizičkom maltretiranju, Uprava ističe da niko od pritvorenika iz pomenute grupe, za sve vreme boravka u Okružnom zatvoru u Beogradu, nije uputio nikakvu pritužbu ili žalbu na tretman. Čak ni pritvorenik T.K. na kome su pripadnici službe obezbeđenja primetili masnicu nanetu od strane drugog N.N. pritvorenika, nije želeo da kaže o kom pritvoreniku je reč. Odmah nakon tog događaja, pripadnici službe obezbeđenja su reagovali i u duhu zakona i pravila službe premestili T.K. u drugu sobu”, navodi se u saopštenju Uprave za izvršenje krivičnih sankcija. Podsetimo, Ratibor Trivunac, Tadej Kurepa, Ivan Vulović, Sanja Dojkić, Ivan Savić i Nikola Mitrović optuženi su za međunarodni terorizam jer su, prema optužnici, bacili dva Molotovljeva koktela na zgradu Ambasade Grčke u Francuskoj ulici u Beogradu i izazvali materijalnu štetu od 18 evra. Oni su bili u pritvoru od 31. avgusta 2009. do pre dva dana

Edited by vasudeva418
Link to comment
Lepo ja govorim da akcija "Milosrdni andjeo" nikad nije trebalo da se zavrsi. Narod koji trpi ovakvu vlast ne zasluzuje da postoji, a kamoli da ima svoju drzavu.
vala bas.meni je isto zao sto nisi zagino u prvim danima bombanja, da ne gledas ovu sramotu :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...