Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

ma jasno je da su neka ilegalna naselja za rusenje a neka nisu za rusenje a ja sam zao sto smatram da se prema svim ilegalnim naseljima moramo odnositi na isti nacin tj. da stvaramo mogucnosti da ona ipak postoje jer tamo zive neki konkretni ljudi

 

na kraju se sve svodi na ovo temi na biranje strana, slobodno nastavite sa virtuelnim dzihadom protiv izraela, u dobrom ste drustvu na planeti zemlji

 

Čim ponestane izbodenih Izraelaca ponestane i argumenata. 

 

Ovde se ne vodi virtuelni džihad protiv Izraela, već se od strane vas, sa "druge strane", demonstrira veliko neznanje i nerazumevanje situacije, 

istorije uopšte. Da je tako, pokazuje ovo tvoje poređenje ilegalnih naselja tamo i ovde, ilegalna naselja koja su jedan od razloga zašto 

Palestinci nestaju i zašto im se oduzima zemlja koja im pripada, i na kraju zašto tonu u terorizam.

 

Mrzi me da tražim tvit Jelene Đurović, slika iz kafića u Tel Avivu, valjda se umorila od plaža i šopinga pa da predahne,

i poruka koja prati sliku a ide nešto u fazonu, kafa u inat teroristima. Vi sa ovim posterom dostižete taj 1 nivo.

Link to comment

Čim ponestane izbodenih Izraelaca ponestane i argumenata. 

 

Ovde se ne vodi virtuelni džihad protiv Izraela, već se od strane vas, sa "druge strane", demonstrira veliko neznanje i nerazumevanje situacije, 

istorije uopšte. Da je tako, pokazuje ovo tvoje poređenje ilegalnih naselja tamo i ovde, ilegalna naselja koja su jedan od razloga zašto 

Palestinci nestaju i zašto im se oduzima zemlja koja im pripada, i na kraju zašto tonu u terorizam.

 

Mrzi me da tražim tvit Jelene Đurović, slika iz kafića u Tel Avivu, valjda se umorila od plaža i šopinga pa da predahne,

i poruka koja prati sliku a ide nešto u fazonu, kafa u inat teroristima. Vi sa ovim posterom dostižete taj 1 nivo.

 

 

koja im to zemlja pripada? judeja? koja je preimenovana u palestinu posle dva velika holokausta za vreme vespazijana i hadrijana da bi se i tim preimenovanjem u palestinu zatro cak i trag jevrejskom narodu? - ovo sam morao ovako, cisto da pokazem sav apsurd te argumentacije o tom pravu na posedovanje zemlje koje kao i batina ima dva kraja tj. svaka strana ocas posla nadje svoje argumente za dokazivanje svog prava na posedovanje zemlje

 

ukratko kada svi na bliskom istoku prestanu da se bave terorizmom kao metodom politicke borbe onda ce se otvoriti i neki put pregovora da se dodje do resenja kako da ta dva naroda zive u miru, postoje esktremisti sa obe strane kojima savrseno odgovara to stanje permanetnog rata.

 

da, vodi se ovde virtuelni dzihad™, nemam nista protiv, internet i tome sluzi tako da do daljeg samo citam i povremeno ne mogu da odolim da napisem i neki kontra stav, tek da falafel™ dzihadisti™ imaju povod za jos jedan dzihad-krug™ dokazivanja da je jedino njihova istina prava istina

 

E, nemoj vise da branis Izrael, zivota ti tvoga  :isuse:

 

hvala dobrom bobu, izraelu ne treba forumska odbrana, koliko pratim vesti vec 4 decenije, umeju sasvim solidno da se odbrane i bez toga :P

Edited by Pontijak
Link to comment

Ma nisam tebi prebacio, prebacio sam jednom od ovih izraelskih botova koji izgube kompas zesce i po sam Izrael pogubnije nego da su rodjeni u Sabri ili Satili.

Meni inace, 1 od daleko najteze svarljivih pojava.

Link to comment

ma jasno je da su neka ilegalna naselja za rusenje a neka nisu za rusenje a ja sam zao sto smatram da se prema svim ilegalnim naseljima moramo odnositi na isti nacin tj. da stvaramo mogucnosti da ona ipak postoje jer tamo zive neki konkretni ljudi

 

na kraju se sve svodi na ovo temi na biranje strana, slobodno nastavite sa virtuelnim dzihadom protiv izraela, u dobrom ste drustvu na planeti zemlji

 

Uopste se ne svodi na biranje strane ... kako objasnjavas da hriscani u Libanu uopste nisu blagonakloni prema Izraelu (da ne spominjem simpatije dobrog dela hriscana prema Hezbollah) ?

Druga stvar je da Izraelu apsolutno odgovara da ISIS i ostali "dihadisti" preovladaju u Siriji ....

Sve u svemu, kad svedes problem na "ISIS ili Izrael" to te diskvalifikuje kao ozbiljnog sagovornika ... 

Link to comment

Ma nisam tebi prebacio, prebacio sam jednom od ovih izraelskih botova koji izgube kompas zesce i po sam Izrael pogubnije nego da su rodjeni u Sabri ili Satili.

Meni inace, 1 od daleko najteze svarljivih pojava.

 

ne mislim da ovde ima izraelskih botova kao sto ne mislim da ima i palestinskih botova, hajde da ih nazovem falafel botovi, nesto kao radna definicija :D

 

ponavljam, meni samo smeta 1 iskljucivost, da se racionalizuje i opravdava sve sto cini jedna strana, nebitno koja, na ovom topiku su ipak dominantniji propalestinski i antiizraelski stavovi cime forum pokazuje 1 ukorenjenost u evropsku tradiciju i kulturu :nobles:

 

@mjone

 

pa sad, po meni ima mnogo vise razloga za diskvalifikaciju sagovornika kao ozbiljnih, recimo 1 apsolutno opravdavanje svakog teroristickog akta u kojem stradaju civili i nalazenje politickih i istorijskih razloga u svrhu opravdavanja tih teroristickih akata u kojima stradaju civili

Edited by Pontijak
Link to comment

 

 

http://www.cbsnews.com/news/israel-police-kill-palestinians-near-jerusalem-old-city/

Wednesday's attack took place after Israeli paramilitary border police officers on a security patrol noticed three people who aroused their suspicion near the Old City's Damascus Gate, a central shopping area for Palestinians as well as a main tourist draw, police spokeswoman Luba Samri said.

 

The officers stopped them, and as they began checking one of their ID cards, the other two drew guns and knives and attacked two female officers. One of the officers, identified as 19-year-old Hadar Cohen, later died, police said.

 

 

 
pripadnica oružanih snaga, na okupiranoj teritoriji.
Edited by Gandalf
Link to comment

ne mislim da ovde ima izraelskih botova kao sto ne mislim da ima i palestinskih botova, hajde da ih nazovem falafel botovi, nesto kao radna definicija :D

 

ponavljam, meni samo smeta 1 iskljucivost, da se racionalizuje i opravdava sve sto cini jedna strana, nebitno koja, na ovom topiku su ipak dominantniji propalestinski i antiizraelski stavovi cime forum pokazuje 1 ukorenjenost u evropsku tradiciju i kulturu :nobles:

 

@mjone

 

pa sad, po meni ima mnogo vise razloga za diskvalifikaciju sagovornika kao ozbiljnih, recimo 1 apsolutno opravdavanje svakog teroristickog akta u kojem stradaju civili i nalazenje politickih i istorijskih razloga u svrhu opravdavanja tih teroristickih akata u kojima stradaju civili

Ja nisam opravdavao terorizam ali sam naglasio da to ima drugi politicki kontekst kad drzis zemlju/ljude pod okupacijom.

Druga stvar je ovaj post Gandalfa ... da li ti i to smatras terorizmom ?

Link to comment

Ja nisam opravdavao terorizam ali sam naglasio da to ima drugi politicki kontekst kad drzis zemlju/ljude pod okupacijom.

Druga stvar je ovaj post Gandalfa ... da li ti i to smatras terorizmom ?

 

nisam ni rekao da ti opravdavas terorizam ali priznaj da je preovladjujuci ton ovog topika upinjanje da se minimalizuju teroristicki akti palestinskih oruzanih formacija i pojedinaca sa sve jednim te istim pozivanjem na pravo na sve protiv, jel te, okupatora

 

da, i taj slucaj smatram terorizmom - ponavljam, ta argumentacija je poprilicno manjkava i samo sluzi opravdavanju svih postupaka tzv. svoje strane. zato i volim da kazem: koja palestina? - mislite valjda judeja koja je preimenovana u palestinu posle 2 masivna holokausta za vreme vespazijana i hadrijana a preimenovana je u svrhu zatiranja i samog secanja na jevrejski narod? - ovo je samo jedna pokazna vezba da su sve te argumentacije u kojima se pravdaju teroristicki akti poprilicno manjkave i da svaka strana ima citav okean mogucnosti da nadje argumente za opravdavanje svojih postupaka

Edited by Pontijak
Link to comment

Uopste se ne svodi na biranje strane ... kako objasnjavas da hriscani u Libanu uopste nisu blagonakloni prema Izraelu (da ne spominjem simpatije dobrog dela hriscana prema Hezbollah) ?

Druga stvar je da Izraelu apsolutno odgovara da ISIS i ostali "dihadisti" preovladaju u Siriji ....

Sve u svemu, kad svedes problem na "ISIS ili Izrael" to te diskvalifikuje kao ozbiljnog sagovornika ... 

 

Vjerovatno ima onih i koji su jesu, s obzirom da su se frakcije LF, AFL i SLA i Marada borili uz Izrael u Libanskom građanskom ratu.

Link to comment

E, nemoj vise da branis Izrael, zivota ti tvoga  :isuse:

Jel je bio neki post posle mog koji nisam video, pa je ovo njemu upućeno, ili meni?

Pa si napisao Izreal a mislio Palestinu?

 

 

 

koja im to zemlja pripada? judeja? koja je preimenovana u palestinu posle dva velika holokausta za vreme vespazijana i hadrijana da bi se i tim preimenovanjem u palestinu zatro cak i trag jevrejskom narodu? - ovo sam morao ovako, cisto da pokazem sav apsurd te argumentacije o tom pravu na posedovanje zemlje koje kao i batina ima dva kraja tj. svaka strana ocas posla nadje svoje argumente za dokazivanje svog prava na posedovanje zemlje

 

Pa po toj logici ko onda sve ima pravo na našu zemlju, da dođe da nas okupira i počne da naseljava.Slažem se da je glupo

ići vekovima unazad i utvrđivati ko je imao prvi pravo na zemlju. Pričam ti o '48, i zašto se ne poštuju granice od tad.

Sve ovo što Izrael radi  od '67 i okupacijom, kasnije sa setlerima je bila jedna od prepreka za dogovor o two state solution,

kao najboljem rešenju za mir i koliko toliko normalnom životu. Mada je sad izvesno da se to neće ni desiti nikad. 

Link to comment

 

Pa po toj logici ko onda sve ima pravo na našu zemlju, da dođe da nas okupira i počne da naseljava.Slažem se da je glupo

ići vekovima unazad i utvrđivati ko je imao prvi pravo na zemlju. Pričam ti o '48, i zašto se ne poštuju granice od tad.

Sve ovo što Izrael radi  od '67 i okupacijom, kasnije sa setlerima je bila jedna od prepreka za dogovor o two state solution,

kao najboljem rešenju za mir i koliko toliko normalnom životu. Mada je sad izvesno da se to neće ni desiti nikad. 

 

pa to je situacija u kojoj ni jedna strana nije bas nevina, pocev od prvog arapskog rata protiv izraela, gle cuda, 1948. godine. iskreno, da prestanu tzv. spoljni faktori da pumpaju situaciju na terenu te da ostave izraelce i palestince da zaista sami pregovaraju mislim da bi imali sanse da dodju do resenja o miru i normalnom zivotu u svojim drzavama, ovako, mnogi na planeti su umesani u taj sukob decenijama i hrane situacije rata i terorizma te ispada da samo ekstremistima bez obzira da li su palestinci ili izraelci odgovara da taj sukob traje do kraja postojanja kosmosa, sumnjam da je obicnom svetu, i palestincima i izraelcima bas milo da zive u visedecenijskom ratnom stanju ali mnogo toga je u sustini van njihove kontrole

Link to comment

zasluzena smrt

sama pripadnost okupacionoj vojsci ne znači da je bilo koji vojnik zaslužio bilo šta.

 

možda je ova devojka bila pristojna i fina osoba, voljena od svih, ništa nažao nije učinila bilo kome... možda i nije. možda je zaslužila, možda ne.

Edited by Gandalf
Link to comment

nisam ni rekao da ti opravdavas terorizam ali priznaj da je preovladjujuci ton ovog topika upinjanje da se minimalizuju teroristicki akti palestinskih oruzanih formacija i pojedinaca sa sve jednim te istim pozivanjem na pravo na sve protiv, jel te, okupatora

 

da, i taj slucaj smatram terorizmom - ponavljam, ta argumentacija je poprilicno manjkava i samo sluzi opravdavanju svih postupaka tzv. svoje strane. zato i volim da kazem: koja palestina? - mislite valjda judeja koja je preimenovana u palestinu posle 2 masivna holokausta za vreme vespazijana i hadrijana a preimenovana je u svrhu zatiranja i samog secanja na jevrejski narod? - ovo je samo jedna pokazna vezba da su sve te argumentacije u kojima se pravdaju teroristicki akti poprilicno manjkave i da svaka strana ima citav okean mogucnosti da nadje argumente za opravdavanje svojih postupaka

Preovladjujuci ton je pro-palestinski i da, postoji tendencija da se ukaze na to da nije isti "terorizam" npr. u Parizu prosle godine i ovo zadnje sto je Gandalf linkovao.

Btw. zar nije cudno da Izrael gradi sva ta cuda na okupiranoj teritoriji, ilegalna naselja, puteve, zidove ... zasto bi to radili ako im je interes samo da se uspostavi mir sa medjunarodno priznatim granicama ?

Zato sto uopste nemaju ideju da priznaju Palestinu u granicama iz 1967, ocigledno im je cilj da otmu sto vise teritorije i ako ih u buducnosti neko stisne da konacno pristanu na pregovore krenu od bolje startne pozicije.

Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
×
×
  • Create New...