Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

rent-a-odlikovanje

Quote

Srpski patrijarh Porfirije uručio je u Budimpešti predsedniku Vlade Mađarske Viktoru Orbanu najviše odlikovanje Srpske pravoslavne crkve, orden Svetog Save prvog stepena.

Kako je saopštila SPC, svečanosti su prisustvovali epsikopi bački Irinej i budimski Lukijan, na čiji je predlog visoko odlikovanje dodeljeno premijeru Orbanu.

 

Patrijarh Porfirije uručio Orbanu najviše odlikovanje Srpske pravoslavne crkve (n1info.com)

  • Wub 1
  • Tužno 1
Link to comment
8 minutes ago, Lezilebovich said:

 

Holy hell, on njega odlikova praktično za unazađivanje prava ljudi u 21. veku prema nekoj zastareloj religiji, svaka čast, ljubim ruke. Ono sitno što znam nekih koji su drugi ili treći red u svojim familijama dobijali sve bilo za dobrotvorstvo, za osnivanje škola i to, ali za prvi nisam znao šta treba.

  • +1 2
Link to comment

Npr. kada Francuska dodeljuje legiju časti stranim predsednicima (ili supružnicima) automatski se dodeljuje najviši stepen, za koji državljani Francuske moraju da se oderu…

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Vapad said:

 

Holy hell, on njega odlikova praktično za unazađivanje prava ljudi u 21. veku prema nekoj zastareloj religiji, svaka čast, ljubim ruke. Ono sitno što znam nekih koji su drugi ili treći red u svojim familijama dobijali sve bilo za dobrotvorstvo, za osnivanje škola i to, ali za prvi nisam znao šta treba.

Pritom svaka rečenica je nespretni eufemizam za rasizam i versku netrpeljivost. Kakav rat? Protiv koga? Kakve vrednosti? Šta je Orban to hrišćanski uradio?

 

Povraća mi se od "progresivnog" Profyja pankera.

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ne da branim, ali vrlo često je prvi red, tj. najviši stepen ordena, rezervisan za sefove država i vlada. 

ne napadam, a jel mora da se da po svaku cenu? jel imaju kvotu, iju prodje godina nikog nismo odlikovali?

  • +1 3
Link to comment
46 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ne da branim, ali vrlo često je prvi red, tj. najviši stepen ordena, rezervisan za sefove država i vlada. 

to sam i ja pomislio al onda vidim da ovo je dobio palma, kusturica, novak...

Link to comment
53 minutes ago, James Marshall said:

Je li njemu Orban uzvratio sa mapom 64 varmeđe, zna li se šta?

A ne sad smo prijatelji, sad ta napa ima manje županija... :fantom:

 

Kakvi su idioti na vlasti,  na kraju će priznati da je Srbija okupirala jug Madjarske i ugnjetavala jadne Madjare... Spomenike ubicama već dižemo, samo da počnemo da sklanjamo žrtvama i sve ok...  Put popločan...

Link to comment
A ne sad smo prijatelji, sad ta napa ima manje županija... :fantom:
 
Kakvi su idioti na vlasti,  na kraju će priznati da je Srbija okupirala jug Madjarske i ugnjetavala jadne Madjare... Spomenike ubicama već dižemo, samo da počnemo da sklanjamo žrtvama i sve ok...  Put popločan...
sa njihove strane istina izgleda tachno tako. sva sreca pa nije uporediva sa drugim istinama, nego neshto sasvim novo i nikad nevidjeno.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...