Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

 
Sluša svašta, Grigorije je naš čovek. Eno ga i pušta to po instagramu, zapratite ga for more 
e a jel ti dolazi you follow vladika grigorije you might also like patrijarh porfirije? meni redovno :rolf:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • Haha 3
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

e a jel ti dolazi you follow vladika grigorije you might also like patrijarh porfirije? meni redovno :rolf:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Aha :lolol:

Link to comment

tako ja dođem na sastanak da odaberemo pravi materijal za izolaciju senzora od nepotrebnog šuma kažem e evo ovo su mojih deset omiljenih pesama doviđenja prijatno

  • Haha 2
Link to comment
15 hours ago, Svemir Zeka said:

 

Ja predlažem da sledeći patrijarh treba da sluša ovako: Killing joke, demo albume Joy Division, one dok su se zvalu Warsaw, Grinderman, Einsturzende neubauten, Jay Reatard, kad je proleće onda Smithse, po zimi The Damned, Chameleons, Dead Kennedys, Portishead, Tricky. 

 

E tad ću da kažem: sad volim pravoslavlje!

zeko, nemam pojma o ovima koje pominješ. ja sam ti pluskvamperfekt a mislim da je SPC pluskvamperfekt pluskvamperfekta i da je ovo čime nam sa sve canetom nudi patrijarh jedna folirancija da nasednemo na priču kako crkva ulazi u novi vek. oni su bukagijma vezani u vreme svetog save uz neke izuzetke. a to ovaj prvi pop SPC nije.

  • +1 1
Link to comment

Znam sve, ali nije li bolje da melju ovo u odnosu na vreme kad je žena trebalo da rodi više sinova, da ako neki izginu u ratu, da joj neik i preostanu?

Ili za ženu i ciklus, kad sme u crkvu a kad ne? Ili da se bave rasterivanjem prajda ili da određuju da li će žena da abortira?
 

Ja sam ateista od '78. odgajana sam u tom duhu i nikad mi se nije primio nikakav crkveni diskurs, ali ako treba da posmatram širi društveni uticaj, pa, bolje je da šire priče o nekom modernizmu, nego da mi guslaju svetosavlje. Onda će i neki ispadi tipa veronauke malo drugačije biti primljeni u društvu, bar će se pokazati da li reaguju na javno mnjenje (inače za te časove mislim da su neki veroučitelji pritužili patrijaršiji da imaju cca 35% norme u odnosu na građansko 65%, pa je malo nešto brbljano, a čisto sumnjam da će se o tome više pričati).

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Znam sve, ali nije li bolje da melju ovo u odnosu na vreme kad je žena trebalo da rodi više sinova, da ako neki izginu u ratu, da joj neik i preostanu?

Ili za ženu i ciklus, kad sme u crkvu a kad ne? Ili da se bave rasterivanjem prajda ili da određuju da li će žena da abortira?


Ovo ti je cover up dok ne pocnu opet sa tim kad se bolje ankerisu. Da se Vlasi ne sete. Catch all lista.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...