Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

1 hour ago, slow said:

Navalili su da da prave kipove, iako su sama Crkva i Patrijarh Pavle bili rezervisani prema predstavi ljudskog lika u vidu kipa. Kipovi svestenih lica su klizav teren, dosta teologa ih smatra predvorjem idolopoklonstva. Za razliku od freske ili ikone, koja je prikaz lika Bozjeg i Hristolikosti, kip budi starozavetne strahove. Nije zabranjeno, ali nije ni preporučljivo.

 

Na stranu ovo, ali meni se ovaj spomenik (kao spomenik) baš sviđa. :( Čini mi se da sam jedina pored Kusturice, što je prilično strašno. A možda je od vrućine. 

  • +1 3
Link to comment
Pa imaju šemu sa par kipara plus se tu može nakrcati trošak materijala, ne bih ja učitavao bilo šta dublje od toga. 
pa ovde je i 1 prilichno odsustvo materijala, u.fizichkom smislu [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • Haha 2
Link to comment
Just now, gospa buba said:

pa ovde je i 1 prilichno odsustvo materijala, u.fizichkom smislu emoji38.pngol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

 

Što ne znači da nije skupo :fantom:

Link to comment

pa dobro, grdno skupo je sad prodata ona skulptura nichega napravljena od nichega, shto treba da stoji u praznom prostoru na povrshini 2.15 m [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
45 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Na stranu ovo, ali meni se ovaj spomenik (kao spomenik) baš sviđa. :( Čini mi se da sam jedina pored Kusturice, što je prilično strašno. A možda je od vrućine. 

nisi jedina, i meni je najbolji od svih tih radjenih poslednjih godina sto sam ja videla (khm, khm.... mislim i na strelu :rolleyes:)

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

WTF? :huh:

Quote

Nakon što se u medijima pojavila priča da pevačica Severina mesecima navodno uznemirava patrijarha Porfirija šaljući mu uvredljive i preteće poruke na mobilni telefon i da ju je srpski patrijarh prijavio hrvatskom Državnom tužilaštvu, oglasila se Severinina advokatica.

"Tačno je da su patrijarh Porfirije i Severina kontaktirali i čuli se. Međutim, ona nema nikakvih saznanja o tome da je protiv nje pokrenut postupak i kaznenoj prijavi i njoj je informacija iz srpskih medija prva vest. Nije ispitana, a pitanje je kako to da srpski mediji prvi prenose informaciju iz DORH-a, da tu informaciju nemaju ni hrvatski mediji nego prenose medije iz Srbije. Treba postaviti pitanje patrijarhu Porfiriju da li je podneo kaznenu prijavu i tek ćemo nakon toga moći da se izjasnimo", rekla je za "Jutarnji list" Jasminka BIloš, jedna od Severininih advokatica.

Naime, u ponedeljak su beogradski mediji objavili da je navodno uznemiravanje SMS porukama počelo nedugo nakon što je Porfirije izabran za poglavara u februaru, a on je reagovao pre tri nedelje zato što je Severina počela da ga zove nakon što je prestao da odgovara na poruke.

"Dan, dva posle imenovanja za poglavara počele su da stižu poruke. U njima Severina patrijarha Porfirija oslovljava sa pope ('Pope, pope, družiš se sa krimosima') i piše sve i svašta, koristeći takav rečnik koji normalan čovek ne može da zamisli. Porfirije u početku nije reagovao, ali je onda uznemiravanje postalo gotovo svakodnevno, a bilo je i poziva ", kaže jedan od sagovornika iz Zagreba, tvrdi Kurir.

Čitav slučaj je shvaćen vrlo ozbiljno prema navodima medija, ne samo zato što se radi o poglavaru Srpske pravoslavne crkve već i zato što je sadržaj poruka koje je Severina slala takav da tu ima puno elemenata pretnje, ističu.

Jutarnji list navodi da su poslali upit tužilaštvu o navodnoj prijavi i istrazi, kao i da čekaju odgovor.

 

Link to comment

otac njenog deteta zloupotrebljava popa za neshto? mislim, i dalje mi je nejasno, ni njoj ni popu nije u interesu nikakvom da prepiska izlazi u javnost, njoj jer je prosta, njemu jer je pop valjda :unsure: :blink:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...