Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

On 28.10.2021. at 1:40, vememah said:

mogli su da dodaju i afrodizačka svojstva.

Link to comment

Ispade ovaj pop isti kao i svi ostali. Dzabe slusao Joy Division, povukla ga bratija u mantijama. Pre desetak godina videh ga na parkingu kod Politike, kako izlazi iz Lexusa od 100.000  dolara, gleda me koveli - sta oces goljo? Sad ce nam objasniti kako, gle kurca crkva placa PDV :fantom: Uostalom, koji ozbiljan covek nosi haljinu :jerry:

Patrijarh Porfirije: Crkva plaća porez kao i svi ostali građani

https://rs.n1info.com/vesti/patrijarh-pofririje-crkva-placa-porez-kao-i-svi-ostali-gradjani/

Edited by Haralampije
Link to comment

koji je sad mesec, da li sam izvrshila tradicionalno mesechno izvinjavanje svima kojima sam kenjala o davanju shanse porfiriju? moram da uvedem fiksni datum, otece mi se kontroli :rolf:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • Haha 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Verski poglavari državnom vrhu: Veronauka da bude obavezan izborni predmet

 

Poglavari svih tradicionalnih crkava i verskih zajednica u Srbiji uputili su državnom rukovodstvu zajedničku poruku kojom ukazuju na probleme vezane za izvođenje predmeta verska nastava i ponudili način za prevazilaženja tih problema. Patrijarh Porfirije i predstavnici Crkava i verskih zajednice u Srbiji predložili su najvišim državnim funkcionerima da veronauka ponovo dobije status predmeta, odnosno obaveznog izbornog predmeta, da se, po ugledu na Uredbu iz 2001. godine, nastava organizuje na nivou odeljenja, a ne na nivou grupa, bez obzira na broj prijavljenih učenika za nastavu, kao i da se časovi održavaju istovremeno sa časovima alternativnog predmeta.

 

Može da proba mantijaški gang, al' biće sranja. Bar s moje strane.

  • +1 1
Link to comment

ne razumem shta sad tachno hoce? da svi idu na veronauku? da se ocenjuje?*** :blink:

 

mislim, i sad drze jedni veronauku drugi gradjansko, shta je sad problem? shkola organizuje nastavu kako moze na terenu. veronauka/gradjansko jeste obavezan predmet, mora se ici na jedno :unsure:

 

 

*** u tom sluchaju njihov kadar mora da ide na obuku kako da ocenjuje. a ne da budalaju kako im padne na pamet :unsure:

shto se mene tiche i treba da se ocenjuje, i da se zna shta je gradivo i kako se predaje. kao i svaka druga indoktrinacija :hihi: , matematika, fizika, marksizam, pevanje - mora da se kvantifikuje. a ne da se prichaju prichice. pa da vidimo kako ce to da ide :dry:  

Edited by gospa buba
Link to comment

Kod ćere imaju u isto vreme veronauku i građansko, u prvom razredu se biralo ili-ili, na šta se ovi sad žale, nije mi jasno. Možda je ključ u:

Quote

Predložili su i da se izbor između verske nastave i nastave alternativnog predmeta vrši posle prve ili druge nedelje školske godine, tokom kojih se organizuje predstavljanje nastave i da se zakonski reguliše radno-pravni položaj 2.100 veroučiteljica i veroučitelja.

Odnosno dve nedelje da svi budu na oba predmeta - kako da se to uklopi u kalendar? - i da se veroučiteljice i veroučitelji (vidi kako se poštuje džender-senzitivni jezik), budu zaposleni u školama, a ne na teretu eparhija?

Link to comment

predstavljanje nastave se i organizuje, tako shto na prvi roditeljski dodju predavachi i isprichaju roditeljima shta imaju u smislu marketinga i roditelji odluche i popune papiric. 

roditelji su ti koji odluchuju.

Link to comment

Ovo je klasična demonstracija sile.
Iskusni popovi prepoznali trenutak sa svim ovim "dešavanjima" u društvu, pa da izboksuju nešto onako napismeno.
A ne bi me čudilo da probaju da stave te veroučitelje na ful državne jasle.
Šta fali da kaplje.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
Quote

"Uraditi sve što je potrebno da se sve nepravilnosti isprave u celosti i konačno reši ovaj gorući problem srpskog društva i prosvete”.

 

Ni manje ni vise nego goruci problem ovo drustva :ziga:

Link to comment
6 minutes ago, djordje geprat said:

@namenski odakle je ovo "c kao crkva". neki bukvar?

Одавде, са форума...:D

Неко је својевремено окачио, мислим да је био баш неки буквар и да је било поприлично приче око тога, не само на форуму...

Ја само сачувао, да се нађе...

Edited by namenski
  • Hvala 1
Link to comment

PETAK, 6.12.2002

Quote

Opštinske vlasti na beogradskoj Paliluli poklonile su đacima za srećan polazak u školu “Zavičajni bukvar” Moše Odalovića. Slovo C je na primer, objašnjeno kroz pojam crkva, gde se kaže da je to “najvažnija čovekova kuća". "Ko ide u crkvu imaće Boga za pomoćnika sebi. Ko ne ide u crkvu, neka ide kod doktora, možda mu roditelji nisu zdravi”.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2002&mm=12&dd=06&nav_category=12&nav_id=77913

Link to comment



koji je sad mesec, da li sam izvrshila tradicionalno mesechno izvinjavanje svima kojima sam kenjala o davanju shanse porfiriju? moram da uvedem fiksni datum, otece mi se kontroli


nije ni mesec proshao, a ja da se samopepelujem unapred :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...