Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

pre bih rekao da ih plaćaju da ne bi igrali. 

SPC je uvek i vavek bila uz vlast, tako da mi je smešno bilo čije očekivanje od crkve da tu nešto deluje protiv iste. Kako da ne.

  • +1 2
Link to comment
45 minutes ago, levi said:

 

pa šta rade nego igraju kako ih plaćaju

 

nikad nisu bili ovako direktno nakačeni na budžet. samo da im se to isključi i da se ostave na samofinansiranju od svojih vernika, bili bi prvi na barikadama, imali bi litije protiv Vučića svaki dan

 

cenis da pop u suljmu, divosu, klenku, vitojevcima ili mandjelosu ima neke koristi od para koje ulecu u izgradnju hrama svetog save?

 

Link to comment

Pa najjače da će crkva da pokrene pitanja LGBT populacije, pa crkva je uvijek podilazila većini. A većina kod nas misli, bolje da ne idemo u to šta misli. Tu bitku će morati neko drugi da iznese. 

Link to comment

Ne bih da ispadne da ja branim crkvu, ali nece nikako biti da je "crkva oduvek podilazila vecini" (i to ne mislim na period kad su ih u Rimu bacali lavovima, nego samo na period u kome sam, recimo, ja odrastao, u SFRJ.)

 

Sve cekam da neko napise nesto iole pametno, ali ne ide, pa bog.

  • +1 1
Link to comment

Jbga, kad se crkva "izjasni" o nekom društvenom pitanju, onda krene "... Crkva da se ne meša!", kad ćute onda "... Zašto Crkva ćuti?"

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Ne bih da ispadne da ja branim crkvu, ali nece nikako biti da je "crkva oduvek podilazila vecini" (i to ne mislim na period kad su ih u Rimu bacali lavovima, nego samo na period u kome sam, recimo, ja odrastao, u SFRJ.)

 

Sve cekam da neko napise nesto iole pametno, ali ne ide, pa bog.

U pravu si, nekad su bili i kontra naroda u smislu da su bili konzervativniji od većine. 
Pričam o tome da je neko ovdje napisao da treba da se crkva zalaže za LGBT prava, pa to je tek odron od stvarnosti u Srbiji, ne izjašnjavaju se sem opštih mjesta ni od kriminalu, navijačima, uglavnom samo čačkaju stvari tipa abortus, porodične priče itd. za koje znaju da su opšta mjesta i u većini populacije. 

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

 

cenis da pop u suljmu, divosu, klenku, vitojevcima ili mandjelosu ima neke koristi od para koje ulecu u izgradnju hrama svetog save?

 

 

nije samo za hram, daju im i džeparac

 

https://nova.rs/vesti/politika/vlada-dala-jos-25-miliona-evra-za-pomoc-spc/

 

Quote

Vlada Srbije je donela odluku da iz tekuće budžetske rezerve izdvoji blizu 2,5 miliona evra kao “finansijsku pomoć” za Srpsku pravoslavnu crkvu, odnosno tri pravoslavne eparhije u Kragujevcu, Nišu i Bosanskom Petrovcu

 

Link to comment

pa kako ce majketi o kriminalu da se izjashnjavaju kad ih i kriminalne pare ljebom rane, i to koliko i otkad dry.png

a i o abortusu onoliko, one nesrecnice po zadrugama samo josh nisu abortirale u direktnom prenosu, ostale aspekte ropstva da ne pominjemo...

nidje niko. a i narod zabole, zabavno.

sent from bubamoto





Link to comment

Ima jedna sjajna knjiga koja se zove Seks i religija i ne bavi se samo hriščanstvom. Autor je  Dag Ejstejn Endše. Vredi je pročitati. Sve religije žele da na neki način kontrolišu vernike. Homo sapiens je jedinstven medju životinjama u tome da je svestan sopstvene smrtnosti i da se jebe iz čistog zadovoljstva, često. Sve religije pokušavaju to da iskoriste na razne načine a i da se ovajde.Zato izmišljaju bogove i pravilnike.

 

Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

SPC je uvek i vavek bila uz vlast, tako da mi je smešno bilo čije očekivanje od crkve da tu nešto deluje protiv iste. Kako da ne.

 

Ovo prosto nije tačno.

Link to comment

Nikad nije bila.

 

Crkva je izuzetno složen organizam, posebno decentralizovana SPC, skoncentrisan na to da utiče na vlast, a to ne mora da bude uopšte kroz bliskost sa vlastima. Uzeću za primer konkordatsku krizu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...