Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Занимљиво је и то ваше уверење да ће одређени човек бити изабран без обзира на то што се патријарх не бира, него извлачи.

Link to comment

To je već malo poražavajuće, ta analiza o jagnjetu među vukovima.Kao, nije Sloba bio toliko loš, ali ona Mira, ta ga je sjebala. Nije Tadić tako loš, ali ovi oko Tadića.. mislim, ono.

Link to comment
To je već malo poražavajuće, ta analiza o jagnjetu među vukovima.Kao, nije Sloba bio toliko loš, ali ona Mira, ta ga je sjebala. Nije Tadić tako loš, ali ovi oko Tadića.. mislim, ono.
nije buck losi ali ovi oko njega...
Link to comment
Ima li our man in SPC, mitropolit Z-LJ i 100% Italije Jovan Pavlović ikakve šanse, wadaya think? Ima li itko šanse osim pukovnika?
Mislim da je prestareo da bi ga izabrali među 3, koje će kasnije tajno izabrani monah izvući za patrijarha, mada je Pavle kad je izabran bio najstariji član Sinoda. Moja procena je da će među 3 biti Amfilohije, Grigorije i neko iz tzv bosanskog lobija.
Link to comment
Занимљиво је и то ваше уверење да ће одређени човек бити изабран без обзира на то што се патријарх не бира, него извлачи.
A onda je mrmot uvio cokoladu u foliju. 
Link to comment
Занимљиво је и то ваше уверење да ће одређени човек бити изабран без обзира на то што се патријарх не бира, него извлачи.
E, brate u haplotipu Damjo. ću ja Hrvat ustavu SPC da te učim?
Član 49Izbor jednog od trojice kandidata predloženih od strane Svetog arhijerejskog sabora, vrši se tajnim glasanjem listićima, koje će prethodno sekretar razdeliti prisutnim članovima Izbornog sabora.Sekretar proziva članove Sabora po spisku, a svaki član predaje svoj listić u kutiju na stolu pretsedavajućeg.Brojanje glasova vrši pretsedavajući zajedno sa dvojicom overača zapisnika (čl. 46). Pretsedavajući uzima po jedan listić iz kutije i glasno čita zapisano ime kandidata, potom listić predaje drugoj dvojici članova koji takođe čitaju glasno imena kandidata. Sekretar odmah zapisuje u zapisnik koliko je listića predato i koliko je koji kandidat dobio glasova, kao i broj praznih listića, ako ih je bilo.Glasovi koji nisu dati za kandidate po članu 43 ovoga Ustava smatraće se nevažećima.Član 50Za Patrijarha izabran je onaj kandidat koji je dobio apsolutnu većinu glasova.Ako od predloženih kandidata ni jedan ne dobije apsolutnu većinu glasova, onda se pristupa odmah užem izboru između dvojice kandidata sa najvećim brojem glasova. U slučaju da kod prvog glasanja dva kandidata dobiju jednak broj glasova, u uži izbor ulaze: kandidat, koji je dobio najveći broj glasova, i jedan od druge dvojice, koji su dobili jednak broj glasova, koji je činom ili episkopskom hirotonijom stariji. Ako su sva trojica dobili jednak broj glasova u uži izbor ulaze ona dva kandidata, koji su po činu ili episkopskoj hirotoniji stariji.U slučaju da i prilikom užeg izbora oba kandidata dobiju jednak broj glasova, onda se izbor između ove dvojice vrši žrebijem.
Link to comment
Sad ce Damja da me ubije, a Teacher da me banuje zbog offa, ali ja sam cula da zene mnogo vole da idu kod tog Grigorija, ako je to taj iz Trebinja.
nije off, kvalitetno leciti nerotkinje je na polzu srbskome narodu i nasemu forumu! malo li je od popa...
Link to comment
da skratimo, dobar covek, los patrijarh. sustina.
Da, kako ja vidim ulogu SPC. Ali ja nisam ni vernik ni pripadnik SPC tako da me ta organizacija ne zastupa i to mi nije toliko bitno. Kao sto sam u prvom postu napisao, gledajuci ko mu figurira za naslednika ovi kojima je bitno kakvu javnu funkciju patrijarh obnasa ce pozeleti Pavla nazad vrlo brzo. Samo mi je zao kad vidim kako se razne "saljive" junose istresaju po coveku koji je, zaista, u onome cemu je posvetio svoj zivot bio besprekoran, sudeci po onome sto sam cuo i procitao o njemu. I da, bio je prosto dobar covek. Znam da to nije in u danasnjoj Srbiji ali eto, mozda sam i ja konzervativan kao on pa mi to jos uvek nesto znaci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...