Jump to content
IGNORED

šta štampa vaša lokalna štampa


Viloticka

Recommended Posts

Neke druge kompozicije asociraju na muzicku pratnju igre zmajeva i lavova tokom proslave kineske nove godine.
Da, da, i ja sam osetio daleki istok (konkretno me je asociralo na neke instrumentale grupe Japan).Vrlo okvirno (ne u detaljima), asocira me na radove nekih basista koje odavno pratim (Wobble, Laswell, Karn). Ima nesto u tom basu. Meni i supruzi se ovo najvise svidja od NK socinjenija, sto ne znaci da je ostalo lose (samo je ovo vise po nasem ukusu... "dert", kaze moja zena).
Link to comment
  • Replies 685
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    175

  • bus

    63

  • iDemo

    55

  • jms_uk

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa, daj, bar vi Australijanci mozete da se otvorite i pazarite/podrzite nezavisnog izdavaca. 7" singl + CDEP paket je radjen u samo 200 komada, sto ce reci bice retkost jednog dana, a kosta jebenih $15 postarina uracunata ;) instrumenti: bubnjevi, neukljucena elektricna gitara (osim u poslednjoj pesmi), soprano saksofon. gitara je propustena kroz efekte na kompu, zato zvuci kao ukulele/ksilofon/decji klavir/sitar (ovo su drugi ovako primetili). sve uradjeno kod kuce najprimitivnijom mogucom tehnikom - PC mikrofon ($9 iz Dick Smith Electronics), a program koriscen je Audacity, besplatni program.ovde u Pertu singl prolazi mnogo dobro, videcemo sta ce istok da kaze. bend je okupljen: 3 bubnja i 3 gitare, nadamo se albumu do kraja godine, a eto nas onda do vas sledece godine...sve je nastalo slucajno, ali me mrzi da objasnjavam. pise u "liner notes" na singlu, pa ko kupi saznace ;)

Edited by Nikola Kiric
Link to comment

E, ovako, kad se tamo na myspace/ Heartless Robot klikne na ono "buy now" izadje neka poruka o gresci. Tj. ne radi (probao sam u 2 browsera). Inace, porucicu, premda cu u singlicu da gledam, posto nemam gramofon. :-)

Link to comment

imas na mom gejspejsu paypal koji radi, a ako pises na predrag at iinet tacka net tacka au mogu da ti dam broj racuna na koji uplatis, pa ne moramo da dilujemo sa paypalom i sve je brze/jednostavnije...

Link to comment

poslato sa sve bonusime!jos jedna recenzija, pisao prijatelj, da ne bude zabune:Predrag ?Pex? Delibasich has produced some of the best (Soviet Valves) and worst (Gutter Guitar) music in our fair town, and this sits kind of in the middle - appeasing both the pretentious listeners out there as well as people who aren?t trying desperately hard to prove how cool and ?open-minded? they are. And, let?s be honest, while it is very important that dudes like Pex create art that would otherwise not exist without them, it?s pretty much un-listenable as music. This Season?s Colourful Tones is still high on the ?wank? factor, but Pex has utilised notes and beats (which he has avoided for a while now) that, although merely looped and fairly boring, are yet another sign that amidst his madness, this guy knows what he is doing. Realistically, this kind of ?music? is every bit as contrived and lacking in creativity as the Top 40 pop stuff you?ll see on Video Hits? it just dresses itself up as being more concerned with ?minimal art?. It?s every bit as disposable ? just more likely to convince elitists that they should like it, even if they don?t, in fear of not being more-underground-than-thou.Brilliantly though, Pex himself is not really one of these people. His understanding of mainstream music is as broad and finely-tuned as his understanding of weird Japcore stuff. So while his music may appeal to the narrowest of scopes, his own scope is really quite vast._MIKE WAFER

Link to comment
  • 3 weeks later...

Bio sam tamo, i izrazavam 1 podrsku. Ko udari na brata Indusa, udario je na Srbina... a taj je, kao sto se zna, nayebo iz fundamenta._45848150_007415460-1.jpgPS. Jedino drugi put da povedu i svoje sunarodnice (koje su listom 1 lepota) na protest. (U tramvaju kojim sam se vracao ridzovani su 'priveli' jednu Indijku da plati 140 dol. kaznu, dok su - na moje oci - pustili jednu 'belu' bez karte da ode bez kazne. Jedan prisutni Anglo-Ozi-chicha (koji to nije video, btw) nije im ostao duzan, svasta im je rekao, uglavnom se svodi na to da ridzveji kazne naplacuju od poslusnih Indijaca, dok prkosne Anglo-belce-alapache nemaju petlje da previse pritiskaju.)Cela situacija, ako se mismenadzuje, moze da ode uqrac. Indijci su vecinom studenti dosli po australijsku diplomu + drzavljanstvo, sto je industrija u milijardama dolara (ne samo sa Indusima kao klijentima, naravno). Treca najveca izvozna industrija u Australiji. Naravno, uvek se nade pacijenata sa IQ-om od 26 koji primete da su ovi nesto tamnije boje koze i da zato valja da dobiju poneki ubod nozem....'Race' attacks spark Indian rallyIndian students rally in Melbourne, Australia, 31 May 2009At least 2,000 Indian students and supporters have rallied in Australia to protest against violent attacks which they say are racially motivated.

Link to comment

Vuces me za jezik. Evo kakvo je stanje sa stranim studentima u NSW: ok sto moramo da placamo 33% visu skolarinu, ali nije OK sto nemamo 50% popusta na prevoz kao domaci studenti, sto za 99,99% internshipova, stipendija i graduate programa treba biti rezident da bi se uopste moglo prijaviti za iste, sto najveci broj poslodavaca ni ne procita CV kad vidi da je rec o stranom studentu (gomila oglasa za part-time poslove gde poslodavci otvoreno traze da kandidati moraju imati PR iako je satnica 20 sati nedeljno ili ispod). Pa onda gomila poslova gde se ne moze diskriminisati otvoreno sa satnicom, cudnog li cuda, traze 21 sat nedeljno. Pa onda procesuiranje prijave za PR nakon diplomiranja i podnosenja kompletne dokumentacije za u proseku 9 (devet) meseci!Naravno, zarada od IELTS testa koji svaki strani student koji se prijavi za PR mora polagati 2 puta minimum. Pa troskovi imigracionog agenta 1400 za prijavu za PR. Da se ne pominju zivotni troskovi, nije stvar samo u skolarini, svi studenti u ovu zemlju moraju uneti minimum 40 hiljada po godini ako pohadjaju uni. Posto je dobiti posao koji nije rad na crno u kineskom restoranu za 9 dolara na sat (plus se mora govoriti kantonski, mandarinski nije dovoljan) ravno SF-filmu (cak je i ovakav posao naci problem), zivotni troskovi se moraju platiti od novca unesenog u zemlju. http://www.smh.com.au/national/free-feed-b...90318-925q.htmlPosebna je prica australijski imigracioni sistem po kome se u bilo kom trenutku moze sa liste potrebnih profesija skinuti bilo koje zanimanje. I onda neki undergraduate (120.000 dolara i 3 godine zivota) ili graduate (80.000 i 2 godine) student moze samo da se zapakuje i vrati kuci sa parcetom papira. Ovo se desilo kada su pre nekoliko meseci ukinuli skoro sve trades sa SOL liste. Bilo je tu ljudi koji su "izucavali" frizeraj, bricklaying, kulinarstvo samo zato jer nisu imali novca da nastave skolovanje, a u svojim zemljama su zavrsili BA, MA ili cak i PhD. I onda nakon 2 godine, prakse od ne znam koliko stotina radnih sati skoro besplatno (toliko se malo placa) zapakuj se i vracaj kuci.

Bio sam tamo, i izrazavam 1 podrsku. Ko udari na brata Indusa, udario je na Srbina... a taj je, kao sto se zna, nayebo iz fundamenta._45848150_007415460-1.jpgPS. Jedino drugi put da povedu i svoje sunarodnice (koje su listom 1 lepota) na protest. (U tramvaju kojim sam se vracao ridzovani su 'priveli' jednu Indijku da plati 140 dol. kaznu, dok su - na moje oci - pustili jednu 'belu' bez karte da ode bez kazne. Jedan prisutni Anglo-Ozi-chicha (koji to nije video, btw) nije im ostao duzan, svasta im je rekao, uglavnom se svodi na to da ridzveji kazne naplacuju od poslusnih Indijaca, dok prkosne Anglo-belce-alapache nemaju petlje da previse pritiskaju.)Cela situacija, ako se mismenadzuje, moze da ode uqrac. Indijci su vecinom studenti dosli po australijsku diplomu + drzavljanstvo, sto je industrija u milijardama dolara (ne samo sa Indusima kao klijentima, naravno). Treca najveca izvozna industrija u Australiji. Naravno, uvek se nade pacijenata sa IQ-om od 26 koji primete da su ovi nesto tamnije boje koze i da zato valja da dobiju poneki ubod nozem....'Race' attacks spark Indian rallyIndian students rally in Melbourne, Australia, 31 May 2009At least 2,000 Indian students and supporters have rallied in Australia to protest against violent attacks which they say are racially motivated.
Edited by noskich
Link to comment
Dear StudentsLike you, I have found recent media reports of violence against international students, especially students from India, to be very disturbing and would like to reassure you that they have not gone unnoticed by UTS. Student safety is our chief concern ? violence is not tolerated on campus and as such, UTS has an excellent track record for campus safety.However, we do recognise that safety beyond the campus perimeter is an issue. Over the past week, the Senior Executive has been considering how we might best work with local authorities ? such as the NSW Police and the City of Sydney ? to improve safety in key neighbouring locations. I?m pleased to inform you of two initiatives. The first is SAFE@UTS ? a forum in which I would like to share with you more about what UTS has done, and continues to do, to ensure student safety on campus. Importantly, it will also be an opportunity for you to share with us any ideas you have about improving safety around campus. The details of the forum are below and I would encourage you to come.I have also asked Professor Bill Purcell (Deputy Vice-Chancellor, International) and Professor Shirley Alexander (Deputy Vice-Chancellor, Teaching, Learning and Equity) to establish a committee to address student safety on and beyond campus. We will tell you more about this, the second initiative, at the SAFE@UTS forum.
Link to comment

zena se porodila sama, uz pomoc svog partnera u "Royal Victoria" bolnici u Montrealu, posto su svi doktori i medicinske sestre bili zauzeti ili "zauzeti" u 5 a.m. istraga je u toku.montdoityourself.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...