Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

2 hours ago, Eleniko said:

danas je emisija na radio aparatu posvećena grupama koje više ne postoje

 

blok aut

darkwood dub

goribor

i još neko kog sam zaboravio

 

Nigde ne mogu da pronađem info u koliko sati je emisija. Na MixCloudu uglavnom kasne sa uploadom, ali verujem da će moći i tamo da se sluša.

Link to comment
4 minutes ago, Klara said:

 

Nigde ne mogu da pronađem info u koliko sati je emisija. Na MixCloudu uglavnom kasne sa uploadom, ali verujem da će moći i tamo da se sluša.

 

izvinjotina, ja sam debil, učinilo mi se da piše danas a ono bio prošli petak.....

 

U proteklih 10 godina ostali smo bez četiri benda koji su ostavili neizbrisiv trag na srpskoj alternativnoj sceni.
Početak nove sezone "Kruga trojke", u petak 29. septembra od 17 do 19h, posvećen je stvaralaštvu Darkwood Dub-a, Goribora, Block Out-a i Bjesova. Priprema i vodi Svetozar Janković.
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Eleniko said:

 

 

zapravo sam hteod a kažem da nisam do sada znao da goribor više ne postoji

 

to je baš šteta mislim da ih nikad nisam uhvatio uživo a mislim da su imali taj the doors koncertni vibe 

Niti jednu svirku me nisu razočarali, ST je krvario na svakom nastupu. Ja sam iz Bora, odrastao sam u tom vajbu kojim zrače goriborci. Svaka njihova svirka mi je bila kao terarapija za dušu. Po mom neskromnom mišljenju najbolje je im je pasalo kada  su svirali u mračnim, anderground klubovima, kad su mnogo intimniji sa publikom.

Kad sam čuo da su se raspali, kao da mi je odumro deo mladosti,

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

 

Nakon što je neponovljivo koncertno iskustvo grupe Goribor prošle godine zaokruženo objavom njihovog digitalnog live audio albuma jednostavno naslovljenog "Live", sada je u digitalnom obliku dostupan i cijeli koncertni video koji je zabilježen 19. i 20. rujna 2013. godine u zagrebačkom Vintage Industrial Baru.

 

 

 

Nisam bio njihov fan u to vreme ,mada ih nisam slušao uživo 

Više su bili prihvaćeni u HR nego kod nas ,čak su jednom bili u Potjeri 

  • +1 4
Link to comment
6 hours ago, ultra plasticni said:

 

Ja sam jednom slusao Goribor uzivo, na Beer Festu, kada su ga premestili na NBGD i to tipa u 3 ujutru. Tad mi nesto nije leglo, dal zbog prostora, dal zbog ne znam cega, bili su malkice zbunjeni, bilo je ono ljudi i to dosta, ST je naravno bio okrenut poluledjima ka publici sa bejzbol kacketom. Mislim da su klubovi njihov prirodni habitus.

A ST radi i dalje, doduse iz ZGBa, ovo sam poslednje cuo od njega

 

 

 

Jedan od najslusanijih vinila u kolekciji. Fenomenalan spoj jazziranja i groove ritma. Od pocetka do kraja, savrseno. Steta sto ovaj projekat nema nastavak.

  • +1 2
Link to comment

naravno da je stvar ličnih preferenci, ali meni je londonska verzija Discipline i pesme koje su tad pravljenje nešto najbolje što je Koja ikad uradio.

 

originalnu Disciplinu sam bio suviše mlad da bih gledao uživo. londonsku verziju sam gledao dva puta, i oba puta je bilo kidanje i vrhunski provod. debela crnkinja rula!

  • +1 4
Link to comment

i dalje na temi Discipline.

 

negde 2010. sam gledao uživo Zerkman Big Bang, bez ikakve "pripreme" i da sam znao ko je Zerkman.

oduvali su.

a sve vreme na neki način osećaš zvuk one stare Discipline.

posle kada sam malo pročitao ko je on bio - sve je postalo jasno.

nažalost, čovek je preminuo brzo posle toga i ovaj bend je ostao samo na jednom albumu.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

naravno da je stvar ličnih preferenci, ali meni je londonska verzija Discipline i pesme koje su tad pravljenje nešto najbolje što je Koja ikad uradio.

 

originalnu Disciplinu sam bio suviše mlad da bih gledao uživo. londonsku verziju sam gledao dva puta, i oba puta je bilo kidanje i vrhunski provod. debela crnkinja rula!

 

I meni je ta Disciplina omiljena. Sigurno je stvar trenutka, to je bilo tad u moje vreme, sveze, ludo, bucno, novo (sto zapravo sve vazi i za Disciplinu pre te) i pomalo egzoticno. Na temi "Mojih 12" je Do not! medju mojim

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...