Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

4 hours ago, wayfaring stranger said:

 

A Vranjkovic sa Bajagom. Baba za dedu, deda za repu...

NIKOLA VRANJKOVIĆ POSTAJE GITARISTA BAJAGINIH INSTRUKTORA!
Poznati muzičar i autor Nikola Vranjković, dugogodišnji tonac na koncertima Bajage i Instruktora, ubuduće će, kao gitarista, biti punopravan član benda, na bini! Vranjković će, na taj način, još učvrstiti gitarsku postavu u grupi, uz vođu, Momčila Bajagića, Marka Nježića Kiću i Žiku Milenkovića, pa pojedinci, do kojih je ova vest već došla i pre neko što je zvanično objavljena, konstatuju da će „Instruktori sada biti žešći i od Iron Maidena“, benda čuvenog po trojici gitarista u sastavu. Vranjković je, podsetimo, već dao svirački doprinos zvuku "Instruktora" kao gost, u pesmama "Vreme" i "Rekla si".
Ovo će, kako se najavljuje, doneti i neke novine u koncertnoj set-listi Bajage i Instruktora.
-Izvodićemo i neke Nidžine stvari, one malo veselije, što da ne – otkriva Bajaga. – Rado bih da sviramo, iz repertoara Vranjkovićevog bivšeg benda Block Out, „Godinu sirotinjske zabave“, „Manastir“ ili „Veži me“, kao i „Tri korne penal“. Njegov dolazak će nam omogućiti da se okrenemo ka malo težem, mraćnijem zvuku, i sviramo pomalo zapostavljene naše pesme, kao što su „Gde si“, „Ovo je Balkan“, „Otrov“, „Kap po kap“...
Za pridruživanje Vranjkovića Instruktorima na bini u dobroj meri je zaslužan lucidni Živorad Žika Milenković, Bajagina desna ruka u bendu od samog početka. Žika i Nikola, koje povezuje to što su se iz Beograda preselili u vojvođansku ravnicu, te sad žive u Perlezu, odnosno, Krčedinu, priču o Vranjkovićevom priključivanju Instruktorima zapodenuli su – na pecanju. Ova novost povlači još jednu. Tonac Bajage i Instruktora će ubuduće biti svestrani Ivan Kiza Zoranović koji, između ostalog, dugo sarađuje sa Vranjkovićem, kao klavijaturista i gitarista.
-Možda nam se i on, u pojedinim trenucima, pridruži na bini. Imaćemo tada petoricu gitarista, što je, ja mislim, svetski rekord – radosno će Vranjković.

 

Trava-nj-nj-nj

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Svarog said:

Ne pitam koliko košta, i sve pare dajem, samo da čujem Momčila kako peva Tri korne penal Nedostupna polja.

 

Dojchilova FB stranica:
Aprililili 🙂 Danas smo, na našoj Fejsbuk stranici, objavili "vest" da Nikola Vranjković, dugogodišnji tonac Bajage i Instruktora, postaje i zvanično član benda, kao gitarista. Radi se, naravno, o prvoaprilskoj šali, i oni "oprezniji" odmah su shvatili o čemu se radi. Naravno, bilo je i onih koji su se "upecali" i bukvalno, jer je, kako je napisano, "dogovor"pao na pecanju 🙂. Nadamo se da se niko nije naljutio. Bajaga i Instruktori i Nikola Vranjković će, nema sumnje, i ubuduće uspešno sarađivati na način kako je to bilo godinama unazad 🙂



Dojčilo ne može više ni RInge, ringe raja da otpeva. Poslednjih ko zna koliko peva na plejbek. Vidi samo snimke live-a kod Ivanovica i navodni live u studiju. Naravno da je ovo bila prvotravanjska šala. Nije valjda neko poverovao???

Edited by wayfaring stranger
  • +1 1
Link to comment

Postizborna anthem himna

 

 

Spoiler

I’m switched off
I’m switched off
I’m switched off
I’m switched off
I’m switched off
I’m switched

Beyond my center
Of what is right and what is tethered
To go down, to see without any doubt
So lacerate the body and then the brain
The latter won’t bother to explain
Why it would forget nevermore
‘Cause every time I reach the bottom
Someone passes me a shovel
Orders me to dig until I bleed
From my I-eyes
And I’m switched off, nothing can turn me on
I’d kill myself, or you do it, just drive this pain away

I’m switched off
I’m switched off
I’m switched off
I’m switched off
I’m switched off
I’m so soft
I’m so soft
I’m so
Soft is the feeling you took from me
And soft is the air when I try to breathe
I’d kill myself to forget your face
I’d kill myself to forget this pain
Explain, isolate every day by day
And keep convincing me ‘twas not insane
I’ve lied to myself more than good Saint Joseph
I really don’t believe it was worth the commotion
Emotionless, stoic, and pale I became
But there’s a page that I cannot erase
It blinds me, fucking blinds me
Connects and finds me
Like stitches it binds us
Hurts my eyes, it hurts my disguise
It hurts when I say that I realize
That I’m
Switched
Off
I’m switched off
I’m switched off
Lie, switched off
Lie

 

Link to comment

 

moja pesma za sars

svi u komentare da napisete koji je sherman car ili nesto  u tom stilu

kome se ne svidja, neka komotno odjebe

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
8 hours ago, sherman said:

 

moja pesma za sars

koji je šerman car!

svaka čast!

žao mi je što više ne čuje onaj ženski prateći vokal za koji ne mogu da se odlučim da li je bio lepše boje ili se bolje uklapao u glavni. samo mi to nedostaje.

4 hours ago, Bir Adim Öte said:

... ili pevač.

:lol: kao neki bankarski savetnik koga je neko odalamio veslom u glavu, a nije stigao da se presvuče i raščupavi kosu.

Link to comment
52 minutes ago, slepa živana said:

koji je šerman car!

svaka čast!

žao mi je što više ne čuje onaj ženski prateći vokal za koji ne mogu da se odlučim da li je bio lepše boje ili se bolje uklapao u glavni. samo mi to nedostaje.

:lol: kao neki bankarski savetnik koga je neko odalamio veslom u glavu, a nije stigao da se presvuče i raščupavi kosu.

hvala zivka!

 

nisam bas upucen u lik i delo sarsa, ali mislim da to je bila ona riba sto im je ranije pevala pratece, sada je neka druga

 

za ove sto im je pesma sranje, samo jedna rec-duvajte ga!!!

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...