Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

ima neki dodatni smisao/poruku. u pitanju je Zavojsko jezeru, koje je u sebi krilo i potopljeno selo. sada je deo jezera ispušten, ako razumem zbog situacije sa nedostatkom struje, pa se deo sela pojavio.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Svarog said:

ima neki dodatni smisao/poruku. u pitanju je Zavojsko jezeru, koje je u sebi krilo i potopljeno selo. sada je deo jezera ispušten, ako razumem zbog situacije sa nedostatkom struje, pa se deo sela pojavio.

impresivno. mislila sam da je neko inostranstvo.

Link to comment

jebse @Filozof manijak, čitav dan slušam Velar.

jeste nekako jednoličan album, ali je odličan.

 

poslušaj Consecration, ako već nisi.

naročito u ranijim albumima ima sličnosti sa Velar.

Edited by Svarog
Link to comment

E nek sam još nekog navukao da ih sluša. Aferim :D

 

Slušam Consecration još od kad su izbacili Cimet.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, napadaj said:

Danilo iz Consecration svira sa Vranjkovićem

 

A Vranjkovic sa Bajagom. Baba za dedu, deda za repu...

NIKOLA VRANJKOVIĆ POSTAJE GITARISTA BAJAGINIH INSTRUKTORA!
Poznati muzičar i autor Nikola Vranjković, dugogodišnji tonac na koncertima Bajage i Instruktora, ubuduće će, kao gitarista, biti punopravan član benda, na bini! Vranjković će, na taj način, još učvrstiti gitarsku postavu u grupi, uz vođu, Momčila Bajagića, Marka Nježića Kiću i Žiku Milenkovića, pa pojedinci, do kojih je ova vest već došla i pre neko što je zvanično objavljena, konstatuju da će „Instruktori sada biti žešći i od Iron Maidena“, benda čuvenog po trojici gitarista u sastavu. Vranjković je, podsetimo, već dao svirački doprinos zvuku "Instruktora" kao gost, u pesmama "Vreme" i "Rekla si".
Ovo će, kako se najavljuje, doneti i neke novine u koncertnoj set-listi Bajage i Instruktora.
-Izvodićemo i neke Nidžine stvari, one malo veselije, što da ne – otkriva Bajaga. – Rado bih da sviramo, iz repertoara Vranjkovićevog bivšeg benda Block Out, „Godinu sirotinjske zabave“, „Manastir“ ili „Veži me“, kao i „Tri korne penal“. Njegov dolazak će nam omogućiti da se okrenemo ka malo težem, mraćnijem zvuku, i sviramo pomalo zapostavljene naše pesme, kao što su „Gde si“, „Ovo je Balkan“, „Otrov“, „Kap po kap“...
Za pridruživanje Vranjkovića Instruktorima na bini u dobroj meri je zaslužan lucidni Živorad Žika Milenković, Bajagina desna ruka u bendu od samog početka. Žika i Nikola, koje povezuje to što su se iz Beograda preselili u vojvođansku ravnicu, te sad žive u Perlezu, odnosno, Krčedinu, priču o Vranjkovićevom priključivanju Instruktorima zapodenuli su – na pecanju. Ova novost povlači još jednu. Tonac Bajage i Instruktora će ubuduće biti svestrani Ivan Kiza Zoranović koji, između ostalog, dugo sarađuje sa Vranjkovićem, kao klavijaturista i gitarista.
-Možda nam se i on, u pojedinim trenucima, pridruži na bini. Imaćemo tada petoricu gitarista, što je, ja mislim, svetski rekord – radosno će Vranjković.
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...