Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

Tri koncerta u četiri dana !Nešto najbolje što možete videti uživo.Ne helijumski baloni , vatre , pokretne bine ... samo bend i muzika.Ako niste videli Sistinsku kapelu i Bruca uživo onda nemate pojma šta je sve čovek sposoban da uradi.Naravno ovakve tri noći su se morale proslaviti

post-714-1222207790.jpg

Link to comment

Fanovi su se sami organizovali za ulaz u pit.Onaj ko dodje prvi organizuje red.Pravi se spisak i svakom napišu broj na ruci.Onda na svaka 2 sata je roll call.i moraš da budeš tu kad te prozovu inače gubiš mesto.Ako imaš broj 7 znači da ulaziš 7. u pit.I to je funkcionisalo perfektno.Ne mora da se neprestano stoji u redu i čuva mesto već možeš da se šetaš i vraćaš na svaka dva sata.U prvom redu sam uvek vidjao jednog italijana iz Breše.Na drugom koncertu na Dancing in The Dark Bruce je prišao nekoj devojčici , možda ima nekoliko godina , i pozvao je da dodje na binu da igraju .Medjutim klinka se uplašila i nije izašla a Bruce reče "I will now scare small children!" i pridje žabaru iz Breše i pokaže mu rukom da izadje na binu.Al sam mrzeo italijana ....Inače to dovodjenje dece na koncerte u prve redove me je takodje nerviralo jer je njima Bruce redovno davao harmoniku.Ali sam rešio da je se i ja dočepam.Jer na ovoj turneji Bruce je na svakom koncertu dolazio u jako blizak kontakt sa publikom , bukvalno je davao da ga pipamo i redovno se okrene ledjima ka nama i čučne a u dzepu u farmerkama mu stoji harmonika.Rešio sam da je maznem !! Ja je svakako zaslužujem više od tih klinaca kojima je daje . Plan je napravljen samo da budem dovoljno blizu da bi to izveo. Pokušaću u Mančesteru.Gledao sam i slušao bezbroj bootlega sa svih predhodnih turneja i ova je zaista turneja u kojoj je najviše dolazio u direktan kontakt za publikom.I svake noći je uzimao znake sa željama iz publike.Recimo u Amsterdamu jedan lik pored mene je držao znak sa Summertime Blues i Bruce ga uzme i kaže Summer time blues because the man in red shirt wants to hear Summer time blues ! Toliko spontanosti , toliko nepredvidivosti...U Parizu neki lik mu da znak na kom pise Fire, Bruce pokaže publici i bendu karton sa nazivom pesme a oni krenu da sviraju Im on fire , Bruce se okrene njima i kaže "Not Im on fire just Fire"Pridje Bruce publici i neko mu uvali ginis u ruke on se vrati na binu i eksiraKoncerti su bili na početku 2h i 20 min da bi kako je turneja odmakla trajali puna tri sata bez ikakvih pauza.Nils je imao svoj solo na Prove it all night ili Because the night.Ja to ne umem da opišem , ali se iskreno nadam da će mu Bruce sledeće godine u finalu Super bowl-a dati priliku , jer svet zaslužuje da to vidi i čuje.Ono što Bruce. svakako čini jednim od najboljih izvodjača je i to što pesme stalno evoluiraju.Recimo Long walk home koja je sa Stevenovim vokalima dobila novu dimenziju i postala jedna od mojih top 10 pesama.Zatim npr Reason to believe koja je se ne može ni prepoznati .Treće dablinske noći sam uradio nešto što sam posle redovno radio na svakom koncertu.Za vreme Long walk home kad kaže My father said "Son, we're lucky in this townIt's a beautiful place to be bornIt just wraps its arms around youNobody crowds you, nobody goes it alone.That you know flag flying over the courthouseMeans certain things are set in stoneWho we are, what we'll do and what we won't."Ja sam redovno vadio zastavu i držao je , to je ljudima oko verovatno bilo simpatično jer su i oni uzimali zastavu i onda smo tako skakali sa njom.Kamerman je to zapazio u Londonu tako da je naša zastava od tad bila na video bimu iz noći u noć.Da opišem jedan momenat : lik pored mene - ovo mu je bio 85 koncert ! i počeli su da sviraju None but the Brave on je urliknuo i pao na kolena hvatajući se za glavu , ustao je suznih očiju i otvorenih usta slušao pesmu i plakao.To mu je bio prvi put da je čuje uživo.Takve situacije su bile redovne na koncertima kad neko čuje pesmu koju do tad nije čuo uživo.I već u Dablinu sam čuo jednu od meni najdražih Brucovih rutina sa Stevom.Bruce :Steve is it sleepy time? publika: NOOOOOBruce :Is it quittin' time? - publika :NoooooBruce :Is it goin home time ?-publika :NOOOOOOBruce :Maybe it's Guinness time!" publika :NOOOOOOBruce :What time is it ? publika : Its BOSS TIME I onda uleće u Dancing in the dark i ludnica ... LUDNICANeprocenljivi trenutciBorn to run , Badlands i the Promised land nisu izostale ni jedne večeri.Publika jednostavno podivlja , skaču , pevaju , dobiješ neki lakat u glavu , ali kao vojnik ranjen u bitci ne osećas bol dok Boss sa bine komanduje.Savetovali su me da zaboravim avionsku kartu dablin Mančester i napustim irsku kako sam i ušao u nju : preko Severne Irske i izbegnem pasošku kontrolu.Ali nije bilo šanse da onda stignem na vreme za koncert na Old Traffordu.Te sam odlučio da rizikujem ili da me deportuju kući ili old Trafford.Jer posle druge dablinske noći nešto se desilo sa mnom : POLUDEO SAM.Jedino što sam želeo da radim je bilo da gledam Springsteen-a.A nisam ni primetio da gubim razum jer su oko mene uvek bili ljudi koji su radili isto što i ja : išli od grada do grada prateći Bruca.Na aerodromu nije bilo problema niko nije ni gledao moj pasoš .Stigao sam u Mančester....

Edited by BornToRun
Link to comment

@BornToRunNikada u svom životu nisam imao želju da bilo koga pratim (na turneji, recimo), pogotovo ne danas, ali tvoja mala reportaža je uzbudljiva i uživanje je bilo čitati je.

Link to comment

Ja sam za razliku od njega bio samo u Milanu i to na tribini, a osecaj opet je bio neopisiv. Potpuno sam siguran, pored sve subjektivnosti, da je Bruce jos uvek najbolji live performer na planeti.Kad mi je Born pokazao slike i klipove sa fotoaparata, a videli ste neke, prosto nisam mogao da poverujem da je bio tako blizu. Da nema dokaze, pomislio bih da izmislja kako mu je dotakao Telecastera.Vec u autobusu koji vozi od areodroma do grada mi je bilo jasno da ce na San Siru biti ludnica. Pored mene i supruge, bila su jos tri lika sa Bruceovim majicama. Jedan od njih mi je rekao da je bio na svakom koncertu sa te turneje i pozvao me na zurku u jednom kaficu. Bilo nas je 20-tak i trojka je svirala Bruceove pesme i to opasno. Pevala je neka Amerikanka i to je bio lep uvod za koncert.Negde oko 2 ujutro Born i ja otisli smo do San Sira da se on prijavi za fan pit, a oko stadiona je bilo hiljade fanova koji su tu spavali, neki na golom asfaltu, i cekali svoj broj. Jedan Italijan imao je broj 2 i posle sam ga snimio na video bimu u prvom redu. Video sam ljude iz cele Evrope, koji su potrosili mnogo para, zivaca i izmaltertireli se samo da budu na koncertu. Posmatrao sam profil fanova na tribinama - stari, mladi, porodice sa malom decom, rokeri, profesori... i to me nateralo da se ponovo upitam koji problem imaju Srbi sa Bruceom.Na primer, imao sam besplatne karte za Stonese i Police, koje sam dao prijateljima. Na Brucea sam puko 1.000 evra i ne da mi nije zao...posto je, videti ga bar jos jednom uzivo, bio jedan od najvaznijih ciljeva u mom zivotu.O koncertu ne mogu da napisem nista objektivno jer je to bio trans od 179 minuta. Jedino mi je zao sto nije svirao moju omiljenu pesmu Thunder Road...ali opet, kao sto Born rece, neke stvari verovatno vise nikada necu cuti uzivo, kao sto je None But The Brave. Bilo mi je posebno drago kad se odlucio na Janey, Don`t You Lose Heart, jer moja kcerkica obozava ovu pesmu...Inace, moja zena misli da nisam normalan, kada je Springsteen u pitanju...drago mi je sto je u Milanu videla da ima 100 puta gorih od mene, medju kojima je i Born... :Hail:

Edited by The Ghost
Link to comment

Auuuu braaateee ja sam zaplakao malo od ljubomore malo od secanja na mlados' (koncert u KPH) malo i od ljubomore (eto priznajem) ali divno je znati da ima u ovoj srbiji neko ko voli Boss-a....

Link to comment

Da dodam da je prve noći u Dablinu kao gost bio Southside Johnny a druge noći se očekivao Bono , koji ipak nije izašao na stage ali je bio na koncertu.

Edited by BornToRun
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...