Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

U svakom slucaju je iznenadjenje da je magnus u obe partije vrlo lagodno zrtvovao. U prvoj pesaka u drugoj exchange. Nisam video sta je to izjavio, ali taj konj je bio centralna figura partije.

Jedino sto mi za sad ide u korist nepa je da se bar vizuelno mnogo manje trosi.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka
 

Edited by kralj
Link to comment

I danas remi. Ocigledna je taktika Magnusa da se ne zamara puno sa crnim figurama u preparaciji i ide na remi, ukoliko protivnik ne napravi neki teski previd. Skoncentrisace se da pobedi 1 sa belima i resi mec. Rus je dobar psiholoski, ali u sve tri partije pravi neke neshvatljive poteze vec negde u 20. potezu, ocigledna je razlika u memoriji i iskustvo u raznim situacijama na strani Norvezana. 

Link to comment
34 minutes ago, JohnnyD said:

I danas remi. Ocigledna je taktika Magnusa da se ne zamara puno sa crnim figurama u preparaciji i ide na remi, ukoliko protivnik ne napravi neki teski previd. Skoncentrisace se da pobedi 1 sa belima i resi mec. Rus je dobar psiholoski, ali u sve tri partije pravi neke neshvatljive poteze vec negde u 20. potezu, ocigledna je razlika u memoriji i iskustvo u raznim situacijama na strani Norvezana. 

Nije da se nije bas puno zamarao. Bio je u jednom trenutku u zajebanoj poziciji. U pravu za Nepomniacija, nekako kao da ne vidi najbolji potez bas kada mu treba da preuzme odlucujucu inicijativu. Kada se tako nesto dogodi - epilog je ocigledan.

Link to comment
7 minutes ago, Sandugp said:

Nije da se nije bas puno zamarao. Bio je u jednom trenutku u zajebanoj poziciji. U pravu za Nepomniacija, nekako kao da ne vidi najbolji potez bas kada mu treba da preuzme odlucujucu inicijativu. Kada se tako nesto dogodi - epilog je ocigledan.

Na danasnju partiju mislis? Hmm.. moguce, da budem iskren iskljucio sam se negde u sredisnjici, vec tada mi je delovalo kao miroljubiv remi. Ali ona jucerasnja partija je bila spektakularna iako se isto zavrsila remijem, crni sa materijalnom prednoscu ali zatvoren, a beli sa opasnim kombinacijama, potpuno atipicna za sam pocetak jednog ovakvog turnira. Moram da priznam da deluje jako smorno, pogotovu ljudima koji tek povremeno prate sah kada vide broj remija koji se postize na ovakvim mecevima (npr. na proslom svetskom prvenstvu Carlsen i Caruana su igrali sve remije do taj brejka), ali npr. ta partija je bila ultra interesantna iako se zavrsila remijem. Mislim da se Magnus zajebo samo jednom tad, i to onda kada je dozvolio Janu da i sam napravi zrtvu i cak iz materijalnog minusa vrati igru na remi.

Link to comment

Da danasnju. Nisam je ni ja pratio u celosti (jbg fudbal mi preci), ali po onome sto sam od komentatora i strucnih konsultanata mogao da cujem izvukao se fino Magnus, i rutinski priveo partiju kraju.

Link to comment

Magnus se lomio pola sata par poteza pre remija, moze da se pretpostavi da je bio u velikoj dilemi - da li da proba sa rizicnim kombinacijama, ili da ide na sigurno i ceka taj brejk gde je mnogo bolji rapid igrac od Jana. Odlucio se za ovo drugo, naustrb publike, ali jebigica. :) Mislim da je postojala jedna kombinacija koja je vodila do pobede, ali moram malo detaljnije da pogledam analize.

Link to comment

Jebi ga, toliko su dobro pripremljeni, da je sa ovim klasičnim formatom prosto nemoguće napraviti neku prednost. Treću partiju odigrali sa 99,8% preciznosti, a bila je jedna od najdosadnijih za gledanje.

Link to comment
Just now, Партибрејкер said:

Jebi ga, toliko su dobro pripremljeni, da je sa ovim klasičnim formatom prosto nemoguće napraviti neku prednost. Treću partiju odigrali sa 99,8% preciznosti, a bila je jedna od najdosadnijih za gledanje.

Tacno, samo ne znam zasto ljudi dizu hajku na chess engine i da je "upropastio" klasicni sah - Karpov i Kasparov su odigrali 17 remija za redom 1984. daleko pre prvog jakog softvera. Nekada su se izucavali sahovski almanasi i knjige, a sada se igra Stockfish. Svako vreme ima svoje teme. :) 

Link to comment

Kako misliš izgustirao? 

 

btw, dok sam gledao Nepoa kako se šeta gore dole stalno, pade mi na pamet - kako ih kontrolišu da nemaju neke mikrofone kod sebe (ili neka druga pomagala), obzirom da izlaze i do toaleta? Postoji li uopšte takva kontrola?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...