Jump to content
IGNORED

Anti Facebook pokret...


Аврам Гојић

Recommended Posts

istina, nemam pojma sta se tamo desava jerbo teraju da se registrujes na nevidjeno. trt! mamu svoju nek zajebavaju!ako je tehnicki poput onog majspejsa,gde su stranice po 5gb, nadrdane i nabacane,i gde je svima madonna frendica,onda je to golo govno, pa taman top manekenke sluzile ladno pivo i vrucu jagnjetinu za dz!jeben ti, meni je i blogovanje nepregledno i promaseno kao koncept,a tu mi nasli nudit!dajte mi pusku!ocu i ja u afb pokret!angry.gif

Link to comment
  • Replies 440
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hella

    42

  • Indy

    26

  • korindjar

    25

  • Аврам Гојић

    19

povezi to sa ovim sto sam dopisao o tajmovom coveku 2006. godine. izaslo je iz svega toga mnogo dobrih stvari i to treba priznati. fb je ipak samo deo toga
pa upravo to i govorim. ne zelim da prihvatim da je fb najbolje od "toga", kao sto se to masovno imputira. ne zelim da se web, net, kako god zelis, pretvori u leksikone, spomenare i 24/7 dating/flirting servis, to jest, ne zelim da se "to" smatra najvecim dostignucem. postujem "to" kao novi oblik povezivanja svega i svacega, ali na osnovu prvoborackog internet staza zahtevam da se stvari nazovu pravim imenom.
Link to comment
ne zelim da se web, net, kako god zelis, pretvori u leksikone, spomenare i 24/7 dating/flirting servis, to jest, ne zelim da se "to" smatra najvecim dostignucem.
Pa ko to "to" smatra bilo čim? Na kakvoj se to lestvici rangiraju internetska dostignuća, pa nam smeta visok plasman social networking gluposti? Razumem i donekle saosećam sa težnjom, ali iracionalna je potpuno. Zar takav stav ne priznaje da je masovnost merilo kvaliteta? Ja ne vidim smisao u želji da se web-mase usmere ka nečemu ili od nečega, takvi pokušaji su besmisleniji i od blaziranog elitizma koji većina nas AFB entuzijasta volens-nolens odašilje. Edited by Weenie Pooh
Link to comment
ako je tehnicki poput onog majspejsa,gde su stranice po 5gb, nadrdane i nabacane,i gde je svima madonna frendica,onda je to golo govno, pa taman top manekenke sluzile ladno pivo i vrucu jagnjetinu za dz!
tehnicki je poprilicno savrsen. Podseca me na neke ove nove programe za finansije, toliko je saren i sparky da su svi zaboravili da ti treba pola dana da uneses podatak :lol:Jos se samonadogradjuje ako nedaj boze pogresno kliknes.Stize i pivo iTHC i jos stosta.I pojavljuju se svi. Vrlo RL pomesan private life, posao, faze obrazovanja, cica na bus stanici. Kombinacije su nevidjene.A sto ima tuzibaba subsistem. Majko svevisnja.
Link to comment
Hear, hear. Takođe, "ne volim da upoznajem ljude koje ne poznajem."
e ovo je film medjas srpske kinematografije, a na sejtanov ratnik kao sto vojnov rece.
preterano. a sta cemo sa ljudima koji su se ipak upoznali preko ovog foruma? diskusija nije definisana, ali ako je stavimo da su fb, youtube, myspace iz iste price, onda dobijamo situaciju da je protic odlican primer celog fenomena.
pa upravo to i govorim. ne zelim da prihvatim da je fb najbolje od "toga", kao sto se to masovno imputira. ne zelim da se web, net, kako god zelis, pretvori u leksikone, spomenare i 24/7 dating/flirting servis, to jest, ne zelim da se "to" smatra najvecim dostignucem. postujem "to" kao novi oblik povezivanja svega i svacega, ali na osnovu prvoborackog internet staza zahtevam da se stvari nazovu pravim imenom.
ja ne tvrdim da je fejsbuk najbolje od toga. ali fb jeste deo toga i tamo ipak ima dobrih stvari i svidja mi se interakcija gde se ipak nesto moze skapirati. ima kretenskih stvari. spomenare i flert imas i ovde, ali i nalog i socijalizaciju koji su po nekim stvarima ipak slicni fb Edited by Hustler
Link to comment

ja ne vidim niti da mogucnost za prezentaciju laickog misljenja, pa ni indi mediji, narocito prijete tradicionalnim obrazovnim insitucijama ni novinarstvu. zasto bismo pretposavili da aktivno trazenje informacija bitno korelira sa nesposobnoscu da se informacije filtriraju? vjerujem da stav autoriteta ima bolju prodju kod elementarno obrazovanog interesenta; uvijek mozemo postaviti pitanje koliko je makar elementarno obrazovanih u tom smislu, ali, s druge strane, vjerovatno je da su se oni koji to nisu i do sada informisali na pijaci ili nekom njenom medijskom pandanu

Edited by morgana
Link to comment

nije recimo posve los. Pocne da te muva riba koja je bila slatka devojcica(ma devojka!) u osnovnoj skoli kojoj niko nije smeo da pridje medjutim sad izgleda kao da prodaje sir na Kalenicu i ne stoji bas najbolje sa pravopisom.cujem da zene kod mene na poslu pricaju `da li znas da je XY kupila LV tasnu?` `otkud znas?!?!?` `pa videla na FB!`Podseca na rodjendane. Dobro to moze i mobilni da radi :)Moram da priznam da nisam kliknuo na onu bastu i nikada nisam probao kako to ide ali mi je nekoliko ljudi prijavilo da odrzava moju.

Link to comment
Pa ko to "to" smatra bilo čim? Na kakvoj se to lestvici rangiraju internetska dostignuća, pa nam smeta visok plasman social networking gluposti? Razumem i donekle saosećam sa težnjom, ali iracionalna je potpuno. Zar takav stav ne priznaje da je masovnost merilo kvaliteta? Ja ne vidim smisao u želji da se web-mase usmere ka nečemu ili od nečega, takvi pokušaji su besmisleniji i od blaziranog elitizma koji većina nas AFB entuzijasta volens-nolens odašilje.
mozda se nisam dobro izrazila, a mozda i ti nemas takav pritisak fbovaca :-P shvatam da dosta iracionalno gledam na celu ovu pricu, ali se nazalost preplice kroz sve segmente zivota, pa padam u vatru.imam utisak da je sve vise ljudi koji svode bitisanje na netu na social-networking. nemam bas zelju nikog da usmeravam ili odvracam, ali isto tako ne zelim da mi se namece takva vrsta komunikacije kao neophodna, sto privatno, sto poslovno (mada je to malo redje, nadam se bar). mislim, zao mi je sto nemam spisalackog dara pa da za par dana sabijem jedno mirjanabobicevsko/zoricatomicevsko delo o otudjenju i lecenju istog na netu, i zaradim malo para. samo bih volela da se ne pripisuju nikakva misticna znacenja i omnipotentne karakteristike necemu sto je zasnovano na obicnoj homosapijenskoj zelji za druzenjem, primecivanjem i egzibicionizmom.sto se kina tice, u pravu si, on ponekad upada u zamku koju pominjes o masovnosti kao merilu kvaliteta. recenicu poput: ?[They] can use their networked computers to publish everything from uninformed political commentary, to unseemly home videos, to embarrassingly amateurish music, to unreadable poems, reviews, essays, and novels? moze da napise samo blazirani, snobis britanac (zato ga i volim).on ne tvrdi da ce web 2.0 unistiti kulturu kao takvu, vec bas to, da masovnost i nekriticnost u prezentaciji svega - pocev od novinarskog izvestavanja preko muzike, filmova, pisanja i samog iznosenja stavova - svojom masovnoscu i sveprisutnoscu ugusiti tzv prave vrednosti. ko sto rekoh, u nekim stvarima preteruje. ipak, cak i samo iznosenje takvog stava u moru yessirova novom web poretku vredi paznje, ili bar malo promisljanja.
Link to comment
preterano. a sta cemo sa ljudima koji su se ipak upoznali preko ovog foruma?
Ništa. Niko ih nije gurnuo, niko ih nije terao da drmusaju most...Meni ne smeta prelaz granica anonimnosti kad su drugi u pitanju, to je sve na idnividualnom nivou. Ali smeta mi kad me neko konstantno pegla u glavu pričom o FB i sličnim fenomenima. Kad stojim sa dvoje ljudi na ulici a oni mi simultano prepričavaju šta su juče četovali i čije su slike tegovali i lol i rflmao. I to matori konji kao ja, a zvuče kao tinejdžeri. <_<
diskusija nije definisana, ali ako je stavimo da su fb, youtube, myspace iz iste price, onda dobijamo situaciju da je protic odlican primer celog fenomena.
Da su FB/MS "iz iste priče" kao i YT, ili "iz iste priče" kao i forumi, može da misli samo šarmantno neobavešteni ludit tipa Teofila Pančića.
Link to comment

koristim fejsbuk na preporuku drugarice s posla. svidja mi se sto mogu da vidim otprilike sta ko radi od brojnih prijatelja iz drugih gradova/zemalja s kojima se retko vidjam, da gledam slike koje su okacili bilo da su u pitanju neke specijalne prilike, artisticka divljanja ili odmori, i da vidim sta se desava ili planira.veliki broj ljudi danas je toliko navucen na fejsbuk da vise ne salje mailove ili smsove, vec se cak i banalni dogadjaji poput odlaska u pab organizuju na fejsbuku, tamo se kace sve slike, pisu komentari, sale i posalice. da bih ostala u kontaktu s prijateljima koji su u tom fazonu, napravila sam nalog. cinjenica je da po otvaranju naloga sledi najezda likova iz OS/gimnazije/faksa koja hoce da se frenduje s vama, ja takve pozive ne prihvatam, jeste da malo smara kad vam salju pozive da radite razne kvizove ili instalirate aplikacije, ali se i to moze eliminisati (podesis da se automatski odbijaju svi pozivi).mladjarija je ovde potpuno luda za fejsbukom i svi imaju po 500 prijatelja i kace sve slike tamo. plus sto su im profili cesto podeseni tako da svi koji su u njihovom networku mogu da gledaju, sto je svojevrsna vrsta egzibicionizma. cisto iz razonode, napravila sam nalog i frendovala nekoliko ljudi s 300+ prijatelja - vecina je prihvatila. To je izuzetno glupo, jer infiltriranje u social networking je idealno za kradju identiteta. Posto u UK ne postoje licne karte, net-lopovu je dovoljno da zna necije ime, datum rodjenja, adresu i jos pokoji licni podatak i onda moze aplicirati za kredite, zajmove i kartice na njegovo ime. o provali u email nalog preko resetovanja gmail/yahoo/hotmail passworda da ne govorim.s fejsbukom je social networking postao neminovnost za mnoge, nesto kao kad su se mobilni telefoni tek omasovili a neki ljudi nisu hteli da ih imaju jer ne zele stalno da budu dostupni i da ih neko cima. tako i sad ispada da je fejsbuk hegemonisticko-fasisticka tvorevina koja nudi 15 minuta internetske slave. ali i pre toga su ljudi pravili licne sajtove, kacili megabajte gluposti po majspejsu, stavljali slike u albume na raznim sajtovima tipa flickr ili photobucket itd. trenutno sve to bode oci, a za par godina postace uobicajeno do te mere da ce skoro svacija baba da ima fejsbuk i da gadja jedna drugu pletivom i goblenima na superpokeu uz jutarnju kaficu.

Link to comment
on ne tvrdi da ce web 2.0 unistiti kulturu kao takvu, vec bas to, da masovnost i nekriticnost u prezentaciji svega - pocev od novinarskog izvestavanja preko muzike, filmova, pisanja i samog iznosenja stavova - svojom masovnoscu i sveprisutnoscu ugusiti tzv prave vrednosti. ko sto rekoh, u nekim stvarima preteruje. ipak, cak i samo iznosenje takvog stava u moru yessirova novom web poretku vredi paznje, ili bar malo promisljanja.
Vidiš, u ovome se ne slažemo. Moje mišljenje je da je samo u pitanju slučaj da su stari obrasci premešteni na potpuno novu ravan. Ja sam recimo oduševljen kompletnom web 2.0 pričom zbog gomile novih mogućnosti koje otvara u onom čime se ja bavim. A uvek je bilo i biće da različiti ljudi koriste različite aspekte nečeg novog, i to naravno uvek ide u korist trivijalne zabave, jeftinoće i sl.
Link to comment
imam utisak da je sve vise ljudi koji svode bitisanje na netu na social-networking. nemam bas zelju nikog da usmeravam ili odvracam, ali isto tako ne zelim da mi se namece takva vrsta komunikacije kao neophodna, sto privatno, sto poslovno (mada je to malo redje, nadam se bar).
Potpis. Dok god mi neko ne gura u lice svoje FB zjalovatanje, meni ne smeta. Uživajte, što bi rekao gorelinkovani doktor.
on ne tvrdi da ce web 2.0 unistiti kulturu kao takvu, vec bas to, da masovnost i nekriticnost u prezentaciji svega - pocev od novinarskog izvestavanja preko muzike, filmova, pisanja i samog iznosenja stavova - svojom masovnoscu i sveprisutnoscu ugusiti tzv prave vrednosti.
Masovnost je uvek bila i ostala indikator nekvaliteta i jeftinoće, tu ništa web 2.0 nije dodao ni oduzeo. A taj neizgovoreni argument "pa vidi koliko ih je, anonimna bagra, kako Mi da dođemo do glasa" mi je skoro simpatičan u svojoj besmislenosti. :)Slažem se da je kritika Neo Age-a dobrodošla, ali voleo bih kad bi bila malo bolje informisana i malo manje generacijski ostrašćena od ovog što promiče u Pančić-Keen citatima.
Link to comment
svidja mi se sto mogu da vidim otprilike sta ko radi od brojnih prijatelja iz drugih gradova/zemalja s kojima se retko vidjam
Uhhhh kako sam ovaj aspekt zaboravio da opljunem! Takozvani twitter efekat... što češće neko apdejtuje svoj status, to su veće šanse da se degeneriše u neverovatno trivijalna i sitničava sranja. (A nije ni da je pre te tačke bilo interesantno čitati kako neko zaliva cveće.)20080423.jpg
Link to comment
Da su FB/MS "iz iste priče" kao i YT, ili "iz iste priče" kao i forumi, može da misli samo šarmantno neobavešteni ludit tipa Teofila Pančića.
tvrde to dosta obavesteniji od njega o cemu vec i pise na ovom topiku
Link to comment
s fejsbukom je social networking postao neminovnost za mnoge, nesto kao kad su se mobilni telefoni tek omasovili a neki ljudi nisu hteli da ih imaju jer ne zele stalno da budu dostupni i da ih neko cima. tako i sad ispada da je fejsbuk hegemonisticko-fasisticka tvorevina koja nudi 15 minuta internetske slave. ali i pre toga su ljudi pravili licne sajtove, kacili megabajte gluposti po majspejsu, stavljali slike u albume na raznim sajtovima tipa flickr ili photobucket itd. trenutno sve to bode oci, a za par godina postace uobicajeno do te mere da ce skoro svacija baba da ima fejsbuk i da gadja jedna drugu pletivom i goblenima na superpokeu uz jutarnju kaficu.
Pa Facebook i jeste malo umiveniji My Space, mada i dalje jednako retardiran.Popularnost Facebooka je prenaduvana. Neki su neshto slichno tome radili i ranije, ali bogami ne svi. Ljudi se sad masovno registruju, jer su chuli da je to in i to je sasvim u redu, ali ce pre ili kasnije da nadju novu igrachku. Ja sam ugasio nalog pre vishe od pola godine, kad nisam mogao da odgovorim sam sebi na jednostavno pitanje: Chemu to sluzi? Broj ljudi koji ga ozbiljno koristi ili shvata je mali.Neko je pre par meseci dao savrshen opis facebooka, al jebiga, sad ne mogu da se setim ko i gde. Edited by Venom
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...