Jump to content
IGNORED

Hajduk


Otto Katz

Recommended Posts

Pa to je smešan odgovor, jebote na to što ne uspevaju da ga skinu već dve godine, aman! 

 

Ne skidam mu kapu u smislu da mislim da je dobar čovek ili direktor nego na instinktu samoodržanja (jedan dan je ustaša, drugi dan je jugosloven) koji ja recimo nemam. 

 

Jel možeš da ukačiš tu finu razliku ili ne?

Link to comment

Vidi, kad moj drug zvezdaš iskomentariše da je Tole predložio sebe za novog predsednika FSS i napiše "koji car/ alal vera / bravo / skidam kapu / neuništiv je" u pitanju je zajebancija/ ocena/ komentar/ ironija koja predstavlja zadivljenost granicama nečije bahatosti. Otuda to što tebi liči na divljenje, poštovanje, itd same te osobe.

 

Ni on ni je ne mislimo to ozbljno. Jednostavno je to zajebancija. Čast i ostalo su teške reči za zajebantski forum. ;)

 

A u krajnjoj lini, ako ćemo da budemo ozbiljni, od pobede Kukuriku koalicije, čeka se Maminjova smena te je činjenica da je zajeban igrač.

 

Upoznao sam neke ljude iz ZZD, njima skidam kapu zaista i mislim da su ga konačno doveli do kraja.  

Edited by McCabe
Link to comment

Ok, možda sam pogrešno protumačio, ipak sam previše ljudi u Srbiji upoznao kojima je Mamić bogotac i koji ga pozivaju da dođe u Yveydu, a i rečnik koji si koristio je sličan njihovom.

 

Na stranu to da li je on zajeban igrač ili nije, jedina činjenica je da Hrvatska najobičnija banana država koju za jaja drže, kojoj prete i koju ismevaju Mamić i polukriminalne organizacije poput FIFE/UEFE. Ne znam koliko pratiš situaciju u hrvatskom fudbalu, trenutno je aktuelan slučaj Lokomotiva i prepiske između Ministarstva, HNS-a i UEFE/FIFE u kojoj poslednja daje sebi za pravo da preti Vladi RH kako će izbaciti klubove i reprezentaciju sa SP ukoliko se nastave pritisci politike na HNS. Pritisci politike se ogledaju u tome što se sportska inspekcija utvrdila da Dinamo i Lokomotiva ne mogu da igraju u istoj ligi i kako Lokomotivu treba izbaciti iz prve lige.

Kako na takve pretnje odgovaraju ozbiljne zemlje, pogledati pod Poljska 2008, kada su Poljaci uhapsili fudbalski vrh, ne obazirući se na Platinija i ostale kriminalce.

Link to comment

Pa kad bi Vlada RH smogla dovoljno pameti i kralježnice da shvati da FIFA i UEFA™ ustvari prijete zatvaranjem Maminjovog izloga, objeručke bi prihvatili kaznu. Ali ne, nesposobne kunktatorske kurveštije se kao i uvijek boje svoje nesposobnosti, ko da ih ovako narod voli. jeboimpasmater uostalom.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ok, možda sam pogrešno protumačio, ipak sam previše ljudi u Srbiji upoznao kojima je Mamić bogotac i koji ga pozivaju da dođe u Yveydu, a i rečnik koji si koristio je sličan njihovom.

 

Na stranu to da li je on zajeban igrač ili nije, jedina činjenica je da Hrvatska najobičnija banana država koju za jaja drže, kojoj prete i koju ismevaju Mamić i polukriminalne organizacije poput FIFE/UEFE. Ne znam koliko pratiš situaciju u hrvatskom fudbalu, trenutno je aktuelan slučaj Lokomotiva i prepiske između Ministarstva, HNS-a i UEFE/FIFE u kojoj poslednja daje sebi za pravo da preti Vladi RH kako će izbaciti klubove i reprezentaciju sa SP ukoliko se nastave pritisci politike na HNS. Pritisci politike se ogledaju u tome što se sportska inspekcija utvrdila da Dinamo i Lokomotiva ne mogu da igraju u istoj ligi i kako Lokomotivu treba izbaciti iz prve lige.

Kako na takve pretnje odgovaraju ozbiljne zemlje, pogledati pod Poljska 2008, kada su Poljaci uhapsili fudbalski vrh, ne obazirući se na Platinija i ostale kriminalce.

 

 

pa bogotac, jer je udaljen kilometrima bezbedno u zemlji čiji građani dopuštaju sebi da vređaju tog ludaka povicima: Cigane i u isto vreme da tripuju da su se odmakli i makac od kloake. da je igrom slučaja u samoj kloaki, dobio bi već status koji ima tole, gde ga cela zemlja pljuje a niko ne može da ga smeni (ali i dalje mu niko još nije vikao Cigane)...

Link to comment

Iskreno, Mamića svi znaju, a za ovog Bega nikad čuo, iako mogu da se pohvalim da prilično dobro poznajem Hajdukovu istoriju ...

 

I pošto je tema Hajduk ... splitski klub je posle rata pa sve do neke 1955. godine imao neki kontinuitet uspeha i trofeja. Ali od tada, pa sve do početka 70-ih, Hajduk ni u kom smislu nije bio veliki klub - potresale su ga afere oko nameštanja (afera "Planinić"), navijački incidenti, netalentovane generacije fudbalera, zbog kojih je par puta bio na ivici ispadanja iz lige. A još kad se setimo "Starog placa" - neravne poljane okružene bodljikavom žicom, koja se pretvarala u kaljugu pri malo jačoj kiši, i sa tribinama koje nisu zadovoljavale ni tadašnje sigurnosne standarde. I u tom periodu je sigurno igrao i taj Bego,  a trener mu je možda bio Nedoklan (šaljivdžije bi rekle - bolje i Nedoklan, nego Zaklan)...

 

Faktički, prava istorija Hajduka počinje dolaskom Tomislava Ivića na klupu. E onda kreću titule, Evropa, novi stadion i sve ostalo ...     

 

Fascinacija Mamićem pre svega izražava divljenje njegovim manipulatorskim sposobnostima (nešto kao oduševljenje Ćirom). Ali ono što je najbitnije - Mamić na neki volšeban način za ogromne pare prodaje Dinamove igrače, i to velikim inostranim klubovima. Dakle, on uspeva da izmanipuliše i prevejane vukove koji sede u njihovim upravama ... 

Edited by stoka
Link to comment

ali kakve to ima veze sa mamicem koji se fizicki obracunava sa covekom over 70. covekom koji  zloupotrebljava materijalnu situaciju mladih igraca i potpisuje robovlasnicke ugovore sa njima ili ne placa poreze. onda su svi ok. svi nasi politicari su divni,nasilnici koji lemaju stare ljude, poslodavci koji izigravaju robovlasnike.  meni to nije simpa.ne cini mi se da je maminjo neki robin hud. malo bi prosirio sve ovo i na miska raznatovica i salve aplauza njemu upucene 

Link to comment

pa ono, evropske vrijednosti i tako to. nisu za džabe primljeni u europsku zajednicu naroda...

Joj bre teacheru, ovo neki random komentar na blicu ili kuriru.

Link to comment

+1 za mc cabeovo objašnjenje, međutim ima u evropskom/svetskom fudbalu daleko veće gamadi i problema od toleta i mamića. kad bi se to rešilo, ne bi bilo ni ovakvih zmija kao što su ova dvojica.

 

@ stoka

 

svaki stari igrač hajduka je legenda hajduka i jugoslavenskog nogometa. to što ti nisi čuo za njega samo znači da ti nisi čuo za njega i ništa više. ovo o hajduku koji zapravo počinje dolaskom ivića neću ni da komentarišem. to su elementarne stvari.

Link to comment

Pa kad bi Vlada RH smogla dovoljno pameti i kralježnice da shvati da FIFA i UEFA™ ustvari prijete zatvaranjem Maminjovog izloga, objeručke bi prihvatili kaznu. Ali ne, nesposobne kunktatorske kurveštije se kao i uvijek boje svoje nesposobnosti, ko da ih ovako narod voli. jeboimpasmater uostalom.

 

Apsolutno se slažem. Treba ih odjebati, a ako se to kojim slučajem ne desi i reprezentacija Mamićstana nastupi na SP, želim im gore nego Filipenko.

 

pa bogotac, jer je udaljen kilometrima bezbedno u zemlji čiji građani dopuštaju sebi da vređaju tog ludaka povicima: Cigane i u isto vreme da tripuju da su se odmakli i makac od kloake. da je igrom slučaja u samoj kloaki, dobio bi već status koji ima tole, gde ga cela zemlja pljuje a niko ne može da ga smeni (ali i dalje mu niko još nije vikao Cigane)...

 

Dakle, tvoj komentar je više naslađivanje činjenicom da je hrvatsko društvo na istom (ne)kulturnom nivou kao srpsko?

Ok, legitiman stav, nije ni moje mišljenje mnogo daleko od tog.

 

Što se tiče uvreda, nije poenta u vikanju nekome da je Cigan (ne da to opravdavam). Stvar je u tome da je to u Hrvatskoj neka ultimativna uvreda, nažalost. Kao što i nikoga na severu nećeš uvrediti ako mu kažeš da je četnik.

 

Fascinacija Mamićem pre svega izražava divljenje njegovim manipulatorskim sposobnostima (nešto kao oduševljenje Ćirom). Ali ono što je najbitnije - Mamić na neki volšeban način za ogromne pare prodaje Dinamove igrače, i to velikim inostranim klubovima. Dakle, on uspeva da izmanipuliše i prevejane vukove koji sede u njihovim upravama ... 

 

Prvi deo ću preskočiti, nema smisla.

 

Po 1,000x, nije on nikakav spektakularan prodavac, nego osoba koja mutnim radnjama došla u priliku da prodaje igrače uz pomoć kompletnog HNS-a, koji mu omogućava da sastavlja reprezentaciju, da osvaja titule uz pomoć kojih dobija priliku da predstavlja svoje igrače u evropskim kupovima, a i krajnje sumnjivi su iznosi koji su zaista dobijeni prilikom tih prodaja.

Link to comment

Nije Mamić nikoga napao, Bego je prema snimku nasrnuo na njega. Nije mu zabranjeno da se brani? A to što provocira dizanjem ruku je njegova stvar i svestan je da time rizikuje fizički napad, što se i desilo ... 

Link to comment

Iskreno, Mamića svi znaju, a za ovog Bega nikad čuo, iako mogu da se pohvalim da prilično dobro poznajem Hajdukovu istoriju ...

 

I pošto je tema Hajduk ... splitski klub je posle rata pa sve do neke 1955. godine imao neki kontinuitet uspeha i trofeja. Ali od tada, pa sve do početka 70-ih, Hajduk ni u kom smislu nije bio veliki klub - potresale su ga afere oko nameštanja (afera "Planinić"), navijački incidenti, netalentovane generacije fudbalera, zbog kojih je par puta bio na ivici ispadanja iz lige. A još kad se setimo "Starog placa" - neravne poljane okružene bodljikavom žicom, koja se pretvarala u kaljugu pri malo jačoj kiši, i sa tribinama koje nisu zadovoljavale ni tadašnje sigurnosne standarde. I u tom periodu je sigurno igrao i taj Bego,  a trener mu je možda bio Nedoklan (šaljivdžije bi rekle - bolje i Nedoklan, nego Zaklan)...

 

Faktički, prava istorija Hajduka počinje dolaskom Tomislava Ivića na klupu. E onda kreću titule, Evropa, novi stadion i sve ostalo ...     

 

Fascinacija Mamićem pre svega izražava divljenje njegovim manipulatorskim sposobnostima (nešto kao oduševljenje Ćirom). Ali ono što je najbitnije - Mamić na neki volšeban način za ogromne pare prodaje Dinamove igrače, i to velikim inostranim klubovima. Dakle, on uspeva da izmanipuliše i prevejane vukove koji sede u njihovim upravama ... 

Bila su dva Bega u Hajduku, Zvonko i Ivo (bio je i treci ali nije imao zapazeniju karijeru kao starija braca).  Ovaj drugi, Zvonko,igrao je i za reprezentaciju Jugoslavije.  Ne znam koji se od njih potukao sa Mamicem.  Po temperamentu rekao bih da je Ivo a.k.a. "Cipadur" (na srpskom "Krljator"), kome je krv jurila u glavu na svakoj utakmici, posebno kada su Hajduci igrali protiv Dinama.

 

Inace, zlatna istorija Hajduka pocela je pre nego se Ivic rodio.  Hajduk je imao 6 osvojenih titula prvaka Jugoslavije pre nego je Ivic zaigrao za seniore Hajduka. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...