Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

kako se zove iranski film u kome na pocetku mladic i devojka treba da se vencaju kako bi okoncali porodicnu zavadu, medjutim u pola svadbe devojka se razljuti i odluci da nece da se udaje za dusmana? istovremeno jedna od porodica kupila je autobus i planira da zaradjuje prevozeci ljude do grada, onda iz pizme i ova druga porodica kupuje autobus, pa se tamice ko ce jeftinije da vozi, mislim da na kraju i plate putnicima da bi s njima isli. nekoliko puta mislim da idu po savete kod nekog starca-mudraca koji drzi veliki broj cilima na suncu, ali im ne pada na pamet da ga i poslusaju. secam se filma iz neke retrospektive iranskog flima sa artea recimo 96-97, sad me je ovaj oskar podsetio na njega i volela bih opet da ga pogledam.

 

the fifth season?

Link to comment
  • 4 months later...

jel sigurno vijetnam?

iz nekog razloga mi pada na pamet godine opasnog zivljenja, mada je tu indonezija, i uopste nisam siguran da su u ambasadi :(

ne taj 

 

Ima Killing Fields, tu su u nekom trenutku zatočeni (pa onda pale), samo je Kambodža u pitanju.

znam i taj ali nije, moze biti da je bio tv film  a nesto mi se cini da je bio na francuskom?

Link to comment
  • 5 weeks later...

U pitanju je crtani serijal, mislim da je išao na RTS-u tokom devedesetih, pustali su ga nedeljom uveče. Priač je smeštena u fentezi svet, sećam se da glavni junak ima belu (žutu) kosu, progone ga pirati u ogromnom brodu koji kao da je napravljen od kostiju neke mamutske životinje. Pramac tog broda može da se otvori kao čeljusti nekog čudovišta . Kapetan tih gusara je arhineprijatelj glavnom junaku, i sećam se da se radnja vrti oko potrage za nekim čarobnim predmetom/predmetima.

Ako bi iko mogao da mi kaže kako se zvala ta crtana serija, bio bih veoma zahvalan, 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...