Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    211

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sise je uveo April, Gazza da najebe zbog odavanja javne tajne i to je to. 

 

Lično smatram da je Slađana (ne znajući kako je počela) bila dovoljno oslobođena društvenog konsezusa u meri da treba da bude uzor ženama u tome. Bila i ostala kako je ona sama zamišljala da treba da bude. Doslovno, slava joj i hvala. 

  • +1 2
Link to comment
50 minutes ago, morgana said:

stvarno smijesno, ona je bila seks simbol iz doba kada su globalno zene na muzickoj sceni krenule sa samosvjesnom objektivizacijom jer su tako u mogucnosti, a ne jer im je gospodin gazda muz producent tako rekao. sad, sto smo mi dosli do raznih srpskih majki koje sisama komuniciraju nesto sasvim drugo pa osjecamo potrebu da se branimo, ko nam je kriv.

 

 

da, sa tim da je ondašnje društvo bilo viktorijanskog morala, seks simbol nije tada značio slavu, novac i moć kao sad, nego niz problema svuda

 

 njen intervju iz 1983. 

 

SM: Ja sam bila kivna, recimo, zbog tih okolnosti, ali sam se povukla silom prilika, jer sam se strašno razbolela. Dobila sam virusnu upalu pluća koja se iskomplikovala. To je bilo na turneji u Portorožu, usred maja. na temperaturi od 7 stepeni.

Išli smo prema Zagrebu u kolima koja su imala isključivo sistem hlađenja i ja sam, uvijena u neko ćebe, sedela i drhtala i tako sam zaradila tu virusnu upalu pluća.

Dugo sam ležala u bolnici, šest meseci, i doživela tamo raznih užasa.

Recimo, dolaze praktikantkinje, misle da ih ne čujem i pričaju bljuvotine o meni.

To je bilo mnogo gore od onih svakodnevnih uličnih prepada, kad me muškarci ponižavaju kao poslednjeg stvora.

  • +1 1
Link to comment

istovremeno to je bilo drustvo kada su plaze bile pune zena u toplesu dok ih sad nema uopste, iako su ulice pune sisa usana i guzica. a sladjana je mozda najebavala zbog dekoltea, a mozda dodatno i zbog frizure. 

  • +1 4
Link to comment
10 minutes ago, Eleniko said:

 

nije ona posebno najebala više od bilo koje samosvesne žene njenog vremena, od mire furlan preko savine geršak do moni kovačić, koje su imale višak nastupa po filmovima ili duplericama bez odeće.

 

sa druge strane to je bilo daleko otvorenije društvo nego današnje i ljudi tj žene su se bavili/e osvajanjem sloboda koje su bile nezamislive kako za njihove majke tako i danas za njihove ćerke.

 

seksi dama je bila pesma koja ju je nacionalno proslavila pa onda ne treba očekivati da iza nje stoji žena zakopčana do grla ili za katedrom. sama je nosila taj krst. drugi deo karijere - normalan - bio je lišen te važnosti.

 

to vreme je između ostalog uspelo da bude toliko emancipatorsko i zahvaljujući ovakvim pionirski iskoracima u polje ličnih sloboda.

 

srećom nismo imali forume i tvitere da to bude ekspresno osujećeno kao danas.

 

 

slazem se, daleko otvorenije i emancipatorsko drustvo sa relaksacijom rodnih uloga i iduci ukorak, na kraju, i sa globalnim feminizmom i pop kulturom.

ono sto je tada bilo glavni tok ili bar na rubu mejnstrima ali ipak unutar njega danas je alternativa i cuje se i vidi samo uz trud.

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

RIP, svestran čovek, čak je snimao i spotove, muzički najkvalitetniji rad je (verovatno) bio na prva tri albuma, pre nego što je John Foxx napustio grupu, ali će verovatno najviše ostati upamćen po svom doprinosu ovoj pesmi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...