Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    212

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, bios said:

 

Koiko ovde sve zvuči savršeno

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
54 minutes ago, bios said:

 

Koiko ovde sve zvuči savršeno

 

Shellac gledao u Wiesbadenu  u prostoru koji se zove Schlachthof (u prevodu Klanica) koji je to ranije i bio. Samo beton i cigle. U tom prostoru je uspeo da namesti zvuk do perfekcije da sam se pola koncerta pitao KAKO??? Mnogo bolje uređeni prostori sa mnogo više ozvučenja nemaju ni blizu takav zvuk.

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, wayfaring stranger said:

Shellac gledao u Wiesbadenu  u prostoru koji se zove Schlachthof (u prevodu Klanica) koji je to ranije i bio. Samo beton i cigle. U tom prostoru je uspeo da namesti zvuk do perfekcije da sam se pola koncerta pitao KAKO??? Mnogo bolje uređeni prostori sa mnogo više ozvučenja nemaju ni blizu takav zvuk.

Istu reakciju sam imao u Portu na Primaveri. Usred one livade je zvučalo mnogo bolje nego gomila bendova po klubovima.

  • +1 1
Link to comment

@wayfaring stranger  @vladavsnarod Krečana jbg, ne mogu da se setim detalja i da li sam pročitao negde ili gledao u nekom domumntarcu. Ako se ne varam, Cobain je pričao da je na snimanju In Utero lepio desetine mikrofona na plafon, zidove, prozore...

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
45 minutes ago, bios said:

@wayfaring stranger  @vladavsnarod Krečana jbg, ne mogu da se setim detalja i da li sam pročitao negde ili gledao u nekom domumntarcu. Ako se ne varam, Cobain je pričao da je na snimanju In Utero lepio desetine mikrofona na plafon, zidove, prozore...

Verovatno si sanjao :) Ne sumnjam da ima po netu da se pronađu ti detalji, a dotakli su se kod Konana raznih anegdota sa snimanja

 

 

 

Edited by vladavsnarod
  • +1 3
Link to comment
19 hours ago, ToniAdams said:

mislim

jebote

 

Image

Nisam imao pojma da je radio i sa Mono, a "Hymn To The Immortal Wind" mi je posebno draga ploča. Čak mi stoji u zastakljenom delu regala sa omotom okrenutim preme napred.

(To je posledica brzine i površnosti ovog veka. Možda sam i znao pa zaboravio. Da je iz prošlog veka, ne bi mi promaklo, ili ne bih zaboravio.)

Link to comment

shellac110.jpg

Mene je drugar bukvalno prisilio da odem na koncert i još mi je narezao brzinski best of, da ne bih bio potpuni tutumrak. I hvala mu na tome, bio je to koncert benda koji samo što se ne raspadne dok svira pa se sastavi, pa opet samo što se ne raspadne pa se sastavi...i nisu se raspali. Veliko iskustvo i srčanost sve trojice.

 

https://www.popboks.com/article/6444

Link to comment
Posted (edited)

primjerenije je da ide na književni rip ali može i ovdje

 

luko paljetak, autor pjesama 'u svakom slučaju te volim', 'na stradunu', 'sara šalom' i drugih. uz braću jusić tvorac melosa južnog jadrana, u najboljoj dubrovačkoj tradiciji, s primjesom renesanse, sevdaha  i mediterana.

 

 

Edited by morgana
  • Hvala 3
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...